pondělí 26. června 2017 Adriana

Budějovice se v zápase s Olomoucí zachránily dvě minuty před koncem

České Budějovice - Ani z dnešního zápasu si fotbalisté Českých Budějovic pod vedením trenéra Tobiáše neodnáší porážku. V utkání 10. ligového kola s Olomoucí si však připsali už pátou remízu při jediné výhře, což je drží ve spodní části tabulky. Dlouho dokonce prohrávali po Melinhově proměněné penaltě, ale dvě minuty před koncem srovnal na 1:1 domácí Mezlík.

Hráči Českých Budějovic

Proti prvnímu útoku na branku stáli Jihočeši již v páté minutě. Dynamu zle zatápěl především hostující dispečer Melinho, který si dělal ve středu hřiště, co chtěl. Po devíti minutách napřáhl za šestnáctkou a domácí gólman zlikvidoval nepříjemný pokus až nadvakrát. Jihočeši však nebrali varování vážně.

V 18. minutě upadl ve vápně po souboji s Leštinou Janotka a sudí Kovařík nekompromisně ukázal na penaltový puntík. Exekuce se chopil Melinho, který poslal Kučeru k opačné tyči a hosté vedli. Kromě série rohových kopů však domácí útočná snaha nepřinesla větší ohrožení Drobiszovy branky a naopak Hanáci sami hrozili rychlými protiútoky.

Aktivněji vstoupilo budějovické Dynamo až do druhé půle - a Olomoucké brzy dostalo do úzkých. Srovnat mohl ve 47. minutě Benát, jenže z přímého kopu trefil jen boční síť. Českobudějovický tlak pokračoval a hosté byli vděční, když se dostali alespoň za půlku. V 63. minutě zkoušel z přímého kopu technickou střelu k pravé tyči Šíma, ale Drobisz byl pozorný. Jihočeši se tak branky dočkaly až dvě minuty před konce, kdy se na levé straně uvolnil střídající Mezlík a propálil Drobisze.

Výsledek:

Dynamo České Budějovice - Sigma Olomouc 1:1 (0:1)

Branky: 88. Mezlík - 18. Melinho z pen. Rozhodčí: Kovařík - Lhoták, Moudrý. ŽK: Hílek, Homoláč - Hubník, Hořava, Onofrej, Kaščák, Šuškavčevič. Diváci: 2665.