sobota 22. července 2017 Magdaléna

Sedmá výhra Slavie: Kladno porazila 5:0

Praha - Vedoucí celek tabulky první fotbalové ligy Slavia Praha ani v desátém kole nezaváhal. Na domácím trávníku přesvědčivě porazil SK Kladno 5:0, které tak v tabulce kleslo na poslední místo. Pro Slavii se jedná o sedmé vítězství v řadě, v Edenu v této sezoně ještě ani jednou neinkasovala a k souboji s Mladou Boleslaví o čelo tabulky pojede v příštím kole s dvoubodovým náskokem. K výhře přispěli Šmicer, Černý, Volešák a Ivana, který se trefil hned dvakrát.

Slavia - Kladno

První branku kladenskému gólmanovi Pavlíčkovi vstřelil Šmicer z přihrávky Jarolíma již po čtvrthodině hry. Pětatřicetiletý fotbalista tak opět potvrdil, že na Kladno umí, v loňské sezoně mu dal gól v obou zápasech, a byly to jeho jediné ligové branky. Další dvě možnosti Slavia v prvním poločase neproměnila.

I po přestávce se hrálo většinou jen na kladenské polovině, výjimkou byla hlavička Strnada, která však minula tyč Vaniakovy branky. A pak znovu udeřila Slavia. V 56. minutě Šmicer poslal do uličky míč Krajčíkovi a jeho centr pohotově nasměroval do sítě Černý.

Zásluhou náhradníků se pak vcelku přijatelná prohra změnila v debakl. Na tříbrankový rozdíl zvýšil střídající Ivana, kterému k tomu stačily čtyři minuty pobytu na hřišti. Dostal míč za pokutovým územím, zasekávačkou se zbavil svého strážce a tvrdě vypálil. Další střídající Volešák poslal míč do sítě z bezprostřední vzdálenosti po akci Ivany a střele Šenkeříka, která se k němu odrazila. V poslední minutě se trefil podruhé Ivana po nádherné individuální akci a Slavia už podruhé v této sezoně soupeře deklasovala pětibrankovým rozdílem.

Výsledek:

Slavia Praha - SK Kladno 5:0 (1:0)

Branky: 69. a 90. Ivana, 14. Šmicer, 56. Černý, 86. Volešák. Rozhodčí: Královec - Handlíř, Lakomý. ŽK: Smutný, Procházka, Hezrán. Diváci: 11 285.