úterý 25. dubna 2017 Marek

Žižkovští svůj tlak ve výhru nad Brnem neproměnili

Praha - Fotbalisté Viktorie Žižkov svírali celý druhý poločas Brno před jeho pokutovým územím, výhry se ale v dnešním utkání 10. kola první ligy nedočkali. Po remíze 1:1, kterou zařídili svými brankami v úvodním dějství domácí Vozábal a hostující Střeštík, se přesto nejméně do dnešního večera odpoutali od posledního místa v tabulce.

Viktoria Žižkov

Brňanům chyběl potrestaný špílmachr Polách, a tak se chopil dirigentské role Střeštík. Po dvaceti minutách se blonďatý záložník protáhl středem hřiště a těsně za vápnem napřáhl. Bartalský jeho pokus vyrazil jen k Balážovi, který však stál v ofsajdu.

Z další akce se radovali domácí. Stracený vypíchl míč nejistému Lirovi, který nastoupil k prvnímu letošnímu zápasu, přiťukl za šestnáctkou na Vozábala a Lejsal se po jeho přízemní střele k pravé tyči natahoval marně. Vedení ale vydrželo Viktorii jen dvě minuty; Střeštíkova nepovedená rána o zem po rohovém kopu zaskočila všechny včetně brankáře Bartalského a začínalo se znovu.

Svižný úvod ostře kontrastoval s dalším pokračováním zápasu. Tempo výrazně upadlo a těžiště hry se přesunulo do středu pole. Nezáživný fotbal s množstvím nepřesností pak pokračoval i po pauze. Větší aktivitu sice vyvíjeli Pražané, ale nutnost bodovat jim znatelně svazovala nohy. Brněnská obrana navíc pracovala velmi spolehlivě.

Lejsal zachránil Brno v 84. minutě, kdy vyškrábl Vozábalův přímý kop. Za chvíli se chytil za hlavu Kalod, jenž promáchl před odkrytou brankou. Hektický závěr nakonec Pražany málem připravil o všechny body. Za remízu mohou děkovat Bartalskému, který skvěle zneškodnil Heinzův samostatný únik. Závěrečný nápor pak domácím zhatilo Vozábalovo vyloučení.

Výsledek:
Viktoria Žižkov - 1. FC Brno 1:1 (1:1)
Branky: 23. Vozábal - 25. Střeštík. Rozhodčí: Hrubeš - Zlámal, Kovařík. ŽK: Besta, Xavier, Kalod, Vozábal - Trousil, Čoupek. ČK: 89. Vozábal. Diváci: 3865.