TCL V Repre

Boleslav smetla Hradec a slaví postup, blízko je i Zlín a Olomouc

Praha - Fotbalisté Mladé Boleslavi v Tipsport lize deklasovali obhájce trofeje Hradec Králové 7:0 a po třetí výhře jako první postoupili do Final Four.

Boleslav poslal do vedení v 18. minutě Baroš a krátce před pauzou zvýšil Skalák. Svěřenci Karla Jarolíma po změně stran druholigového soupeře zcela rozložili, když se postupně prosadili Čmovš, Chramosta, Skácel, Ladra a Křapka. Dominantní Středočeši zakončili domácí skupinu B bez ztráty bodu a se skóre 14:0.

Blízko postupu mezi nejlepší čtyřku přípravného turnaje je Olomouc. První tým Sigmy porazil druholigové Znojmo 4:2 i díky dvěma brankám slovenského útočníka Malce. Hanáci mají v domácí skupině D na kontě dvě výhry ze dvou utkání.

Naopak bez šance na postup už je Ostrava po remíze 3:3 s druholigovým Frýdkem-Místkem. Poslední celek nejvyšší soutěže neproměnil dvě penalty a vyrovnávací gól inkasoval v druhé minutě nastavení.

Stejnou bilanci jako Olomouc mají ve vyškovské skupině C hráči Zlína. Ti v souboji celků z nejvyšší soutěže zdolali Brno 1:0 díky Pazderově trefě z 15. minuty. Zbrojovka nezvítězila ani ve druhém duelu Tipsport ligy.

Výsledky fotbalové Tipsport ligy:

Skupina B: FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 7:0 (2:0)
Branky: 18. Baroš, 42. Skalák, 56. Čmovš, 56. Chramosta, 74. Skácel, 84. Ladra, 88. Křapka.

M. Boleslav: Diviš (46. Šeda) - J. Kysela (46. Křapka), Kúdela (46. Vraštil), Polom (46. Čmovš), Fleišman (46. Pauschek) - Ščuk (46. Takács), Čermák (46. Malpon) - Skalák (46. Ladra), Magera (46. Chramosta), Přikryl (46. Skácel) - Baroš (46. Klobása). Trenér: K. Jarolím.

Skupina C: Zbrojovka Brno - Fastav Zlín 0:1 (0:1)
Branka: 15. Pazdera.

Brno: Melichárek (46. Martin Doležal II.) - Timofejevs (46. Malík), Košťál (46. Frelih), P. Buchta (46. Jakub Šural), Keresteš (46. Janoščin) - Brigant (46. Chrien), R. Buchta (46. Weber), Lacko (46. Zavadil), Lutonský (46. J. Kučera) - Škoda (46. Zoubele) - Vávra (46. Přichystal).

Zlín: S. Dostál - Pazdera, Jugas, Hubáček, Matejov - Kopečný, Bartolomeu, Holík, Motal, V. Vukadinovič - Poznar. Trenér: Páník.

Skupina D (Olomouc): 1. SC Znojmo - Sigma Olomouc I. 2:4 (1:2)
Branky: 15. Serenkov, 71. Stehlík - 56. a 84. Malec, 24. Moulis, 34. Chorý.

Olomouc: I. poločas: M. Buchta - Štěpán, Rode, Radakovič, Falta - Zahradníček, P. Ševčík, Šindelář, Houska, Moulis - Chorý. II. poločas: M. Buchta - Hála, Rajnoch, Štěrba, Vepřek - Šindelář, Plšek - Yunis, Petr, Navrátil - Malec. Trenér: Jílek.

Baník Ostrava - Frýdek-Místek 3:3 (2:2)
Branky Ostravy: 41. z pen. a 87. Šašinka, 12. Helešic.

Ostrava: Chmiel - Sukup, Kaša, Honiš, Granečný - A. Kučera, Ožvolda, Matěj, R. Hrubý, Helešic - Šašinka.