Dohráno MOL Cup

Ukrajina a Švédsko se po výhrách přiblížily Euru

Lvov - Ukrajinští fotbalisté porazili na domácí půdě na úvod baráže Slovinsko 2:0. Udělali tak velký krok k účasti na mistrovství Evropy. Vítězství může těšit i švédský tým, který doma porazil Dány 2:1.

Ukrajinští fotbalisté
zdroj: ČTK/AP autor: Efrem Lukatsky

Převahu Ukrajiny potvrdili góly ve 22. minutě Andrij Jarmolenko a v 54. minutě Jevgenij Selezňov. Případný postup Ukrajiny by příliš nepotěšil české fotbalisty, kteří by tak před losováním základních skupin klesli do třetího výkonnostního koše.

O oba švédské góly se postaral Emil Forsberg, jenž v poslední minutě prvního poločasu poslal domácí do vedení a krátce po přestávce vybojoval penaltu, kterou proměnil kanonýr Zlatan Ibrahimovic. Dánům dal naději pro odvetu deset minut před koncem střídající Nicolai Jörgensen.