ČTsport

ČTsport
středa 29. března 2017 Taťána

Brankář Čech proti Slovincům kvůli zranění nenastoupí

Velikost textu:
aktualizováno 15. 10. 2008 13:15

Teplice - Česká fotbalová reprezentace se bude muset v dnešním kvalifikačním utkání proti Slovinsku obejít bez brankáře Petra Čecha. Po dopoledním rozcvičení to řekl mluvčí týmu Lukáš Tuček. Jméno náhradníka oznámí kouč Petr Rada až v 16:00, tradičně 90 minut před výkopem.

Petr Čech
Petr Čech

Čech bude absentovat kvůli nataženému stehennímu svalu. Zranění si způsobil v sobotním duelu v Polsku. Přestože od té doby důkladně rehabilitoval, není zdráv natolik, aby mohl do branky. "Dopolední trénink potvrdil, že zranění by jej limitovalo natolik, že by nemohl podat stoprocentní výkon," vysvětlil Rada.



Naposledy v některém ze soutěžních utkání národního mužstva chyběl Čech loni v listopadu v závěru kvalifikace o postup na mistrovství Evropy proti Slovensku (3:1) a Kypru (2:0), kdy laboroval s lehce natrženým lýtkovým svalem.

Před dvěma lety se zotavoval z těžkého poranění hlavy, které utrpěl v utkání Premier League proti Readingu, a musel vynechat přípravné utkání s Dánskem. Proti stejnému soupeři chyběl Čech v brance i letos v březnu, což byla do dnešního dne jeho poslední absence v národním dresu.
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.