neděle 19. listopadu 2017 Alžběta
SYNOT LIGA

Bohemians v derby ztratili dvoubrankové vedení. Bod Slavii vystřelil Škoda

aktualizováno 8. 11. 2015 17:58

Praha – Čtyři góly, dvě penalty, z toho jedna neproměněná, a výborná atmosféra. Souboj o krále Vršovic mezi Slavií a Bohemians 1905 však vítěze nenalezl. Dlouho to sice vypadalo, že ke třem bodům směřují hosté, kteří vedli o dvě branky, ale konečnou remízu 2:2 zařídil dvěma brankami kanonýr sešívaných Milan Škoda.

--:--

Dobrý den, vítejte u textového on-line přenosu z utkání fotbalové ligy, v němž Slavia Praha hostí Bohemians 1905. Utkání začne v 15:00.

--:--

Slavia Praha: Berkovec – Frydrych, Latka, Deli, Jablonský – Černý, Souček, Piták, Zmrhal – Voltr – Milan Škoda.

Bohemians Praha 1905: Zlámal – Havel, Škerle, Krch, Pauschek – Acosta, Hubínek, Jindřišek, Jirásek, Mosquera – Čížek.

--:--

Oba týmy již nastupují na hrací plochu.

--:--

Před utkáním je oceněn domácí záložník Karel Piták za 300 ligových startů, čímž vstupuje do klubu legend.

1.

Zápas začal.

1.

Pauschek chtel hned v úvodu uniknout po levém křídle. Dobře se ale vrátil Černý.

3.

Škoda šel za vysokým balónem, ale v hlavičkovém souboji neuspěl a k míči seo dostal Zlámal.

4.

Po rychlé akci po pravém křídle se k centru dostal hostující Hubínek. Jeho nákop do vápna však obrana Slavie odvrátila.

4.

Čížek si navedl míč na střelu a přibližně z 20 metrů vypálil. Jeho pokus ale neměl dostatečnou razanci a Berkovec tak bez problémů chytá.

5.

Frydrychův centr do vápna Bohemians odvrátil Acosta na roh.

6.

Piták našel na zadní tyči Součka, jehož hlavička v záklonu končí mimo.

6.

Slávisté na pravém křídle vybojovali míč, jenže Voltrův centr byl zblokován a slávistický hráč neuspěl ani při druhém pokusu. Nakonec se míč od něj odrazil do zámezí.

7.

Akci Slavie zastavil hvizd sudího. V offsidu stál Škoda.

8.

Centr hostů do vápna zblokoval Deli a zasahovat musel Berkovec. Vysoký balón ale zvládl.

9.

Mosquera se dostal do vápna Slavie a po souboji s Černým padá k zemi. Sudí ale správně nechává pokračovat ve hře.

10.

Bohemians jdou do vedení! Jirásek poslal do vápna nepříjemný centr, který před Čížkem do bezpečí chtěl odvrátit Deli, avšak místo na roh zamířil do vlastní sítě.

12.

Bohemians jsou zatím aktivnější a nic na tom nezměnil ani vstřelený gól.

12.

Pěkná kombinace Bohemians končí faulem Slavie.

13.

Jirásek posílal do vápna vysoký centr. Místo spoluhráčů v zeleném však našel pouze domácí stopery.

14.

Jirásek dlouhým nákopem za obranu našel nabíhajícího Čížka, který byl ale v době přihrávky v ofsajdu.

1 2 3 4 5 »

Hned z první větší šance padl v Edenu gól. Po centru hostujícího Jiráska v šestnáctce zazmatkoval stoper Deli, který míč napálil přesně k tyči vlastní branky. Obránce z Pobřeží slonoviny byl i u druhého gólu hostí. V pokutovém území srazil pronikajícího Mosqueru a nařízenou penaltu ve 32. minutě suverénně proměnil kapitán Jindřišek.

Slávisté navíc vzápětí přišli o zraněného kapitána Latku, za šest minut ale snížili. Škoda dostal od Pitáka výborný míč za obranu a tváří v tvář si poradil se Zlámalem. Reprezentační útočník si připsal osmou trefu v ročníku a celkově padesátou v nejvyšší soutěži.

Z velkého slávistického tlaku pak málem potřetí udeřili Bohemians. Acostův pokus však vyrazil Berkovec. Těsně před přestávkou mohli "sešívaní" vyrovnat. Rozhodčí Lerch lehký kontakt hostujícího Pauscheka s Voltrem posoudil jako penaltový. Piták však při svém třístém ligovém startu nepřekonal Zlámala, ten jeho ránu k tyči vyrazil.

Druhý poločas začala Slavia velkým náporem a hosté odolávali s vypětím všech sil. Po hlavičce Frydrycha podle domácích zahrál Jindřišek rukou, ale Lerch další pokutový kop neodpískal. Frydrych na závěr akce hlavičkoval těsně vedle.

Do branky Bohemians se pak o kousek nevešel ani přímý kop Pitáka a v 80. minutě výborný Zlámal zblízka zlikvidoval Škodovu hlavičku. V 86. minutě Slavia přece jen vyrovnala, když Škoda v souboji přetlačil Zlámala a poslal míč do sítě. V závěru se už skóre přes šance na obou stranách nezměnilo. Bohemians tak musí dál čekat na první ligovou výhru na půdě Slavie od roku 1993.

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 2:2 (1:2)

Branky: 38. a 86. Milan Škoda - 9. vlastní Deli, 32. Jindřišek z pen. Rozhodčí: Lerch - Mokrusch, Hájek. ŽK: Deli, Černý - Pauschek, Zlámal, Škerle. Diváci: 13 976.

Slavia: Berkovec - Frydrych, Latka (33. Bílek), Deli, T. Jablonský - Souček, Piták - Voltr (78. Kuchta), Zmrhal, Černý (67. M. Vukadinovič) - Milan Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Krch, Škerle, Havel - Jindřišek - Acosta, Hubínek, Jirásek (63. Gajič), Mosquera (69. Schick) - Čížek (84. Akulinin). Trenér: Pivarník.

Dušan Uhrin mladší (trenér Slavie): "Jako skoro pokaždé jsme začali strašidelně, dneska to byl extrém, protože jsme si dali vlastní gól a pak jsme dostali další z penalty. Takových 25 minut jsme bránili hrozně pasivně, nepřistupovali jsme k hráčům. Vzchopili jsme se paradoxně až po té 35. minutě, kdy jsme konečně hráli to, co hráči umí. Za ten začátek jsme si nezasloužili vyhrát, protože takhle k tomu nemůžeme přistupovat. Ve druhé půli jsme zase soupeře skoro k ničemu nepustili a mohli dát tak tři čtyři branky. Pro diváky to bylo velice zajímavé utkání. Škoda, že jsme doma nevyhráli, ale bylo to jenom kvůli tomu začátku."

Roman Pivarník (trenér Bohemians 1905): "Z mého pohledu jsme tu dneska odehráli výborné utkání. Jsme samozřejmě trochu rozpolcení, protože jsme sahali na tři body, a máme jeden. Úvod zápasu se nám vydařil. Kombinační hrou jsme eliminovali nástup Slavie a byli jsme hodně aktivní. Díky tomu jsme dokázali dát dva góly. Byly tam samozřejmě v prvním poločase i situace, kdy jsme lehce ztráceli balony při té naší kombinační hře a soupeř chodil do brejků. Jednu brejkovou situaci dokázal využít a snížil na 2:1. Musím pochválit mužstvo, že odehrálo celý zápas hodně disciplinovaně, dokázalo udržet emoce na uzdě a nakonec ten bod ze Slavie bereme."

Zdroj: ČT sport