BBV po 25 letech

Liberec inkasoval v nastavení. S Groningenem si podělil body

Liberec – Ještě v čtyřiadevadesáté minutě všechno naznačovalo, že si fotbalisté Liberce v Evropské lize připíší další výhru. Vedli o gól a hráli proti soupeři, který hrál v deseti hráčích. Groningen však v posledních vteřinách dostal výhodu penalty, kterou lapil brankář Tomáš Koubek, ale po úspěšné dorážce duel skončil 1:1Slovan je přesto se čtyřmi body na postupovém druhém místě.

On-line textový přenos

--:--

Děkujeme za pozornost a u dalšího on-line přenosu na shledanou.

90.

A je tady konec utkání. Liberec ještě v nastaveném čase nad Groningenem, který dohrával v desíti, vedl, ale po proměněné penaltě duel končí 1:1.

90.

Koubek penaltu Hoesena chytl, jenže vyrazil ji pouze před sebe a sám exekutor míč od břevna dopravil za brankovou čáru.

90.

Žlutou kartu si za řeči vykoledoval ještě Luckassen.

90.

Groningen bude kopat v penaltu.

90.

Po chybě v obraně se dostal k míči Luckassen, který ve vápně našel ještě Jefremov, který ale v dobré pozici přestřeluje.

90.

Dlouhý nákop do vápna Liberce chytá Koubek.

90.

Rušno je teď v sektoru hostí, kde musí zasahovat pořadatelská služba.

90.

Koubek ale už porkačuje ve hře.

90.

Po srážce s protihráčem zůstává ve vápně ležet brankář Koubek a na hřiště musí příjit zdravotníci.

90.

Nastavovat se budou čtyři minuty.

90.

Liberec střídá. Místo Šurala příchází Sackey.

87.

Liberec využívá početní převahu a jde do vedení. Po několika odrazech ve vápně se míč dostal na malém vápně k balónu a zády k bráně šikovně překonal Padta.

87.

Další střílený centr do vápna Groningenu. Liberec bude mít roh.

87.

Šural trefuje pouze zeď.

85.

Jefremov je faulován na hranici vápna. Liberec bude mít přímý kop z výborné pozice.

85.

Coufal poslal před branku střílený centr, který prošel malým vápnem. Žádný z hráčů v modrém na něj nedosáhl.

84.

A Shala hned vzápětí střídá. Liberecký záložník byl sice až na krev tekoucí z nosu v pořádku, ale trenér Trpišovský ho nahradil na závěrečné minuty Kerbrem.

83.

Groningen bude dohrávat v desíti. Střídající de Leeuw při snaze trefit míč kopl kopačkou Shalu plnou silou přímo do obličeje a sudí ho poslal rovnou pod sprchy.

82.

Pvelka zůstal po souboji na středu hřiště ležet na zemi, ale už je zpátky na nohách a bude pokračovat ve hře.

80.

Z něj však hráčí v modrém nezahrozili.

80.

Liberec tlačí. V další šanci se objevil Luckassen a Padt musel předvést dobrý zákrok. Domácí budou mít roh.

79.

To mohl být krásný gól! Centr do vápna sklepl Luckassen na Šurala, který předvedl povedený kop před hlavu, jenže jeho střela končí o něco výš než bylo potřeba.

78.

Hosté podruhé v utkání střídají. Madura nahradil de Leeuw.

76.

Z něj domácí nezahrozili. O něco lépe se dařilo následně Shalovi, který vypálil z hranice vápna, ovšem pouze nad.

76.

Liberec zakombinoval ve vápně. Domácí ale budou mít výhodu pouze rohového kopu.

75.

Rusnák prověřil Koubka. Ten se překvapit nenechal a chytá.

74.

Liberečtí se dostávali do velké šance, jenže sudí viděl útočný faul Luckassena a pískl do píšťalky.

74.

Šural vypálil z velké vzdálenosti. Naneštěstí pro domácí střela končí mimo.

73.

Šural si šikovně obhodil Hateboera, který ho sestřelil a sudí ho za to "ocenil" žlutou kartou.

72.

Pavelka se na hranici vápna dostal do výborné pozice, jenže jeho pokus placírkou končí vysoko nad.

70.

Poprvé střídají i hosté. Linssena nahradil Hoesen.

68.

Po pěkné kombinaci na jeden dotek si navedl míč na sřelu Pavelka. Jeho pokus ale končí na zádech spoluhráče Shaly.

66.

Velká šance Liberce. Jefremov se dostal do vápna, kde si krásnou zasekávačkou posadil na zadek Larsena. Místo následné přihrávky na ještě lépe postavené spoluhráče však ruský křídelník zvolil střelu na branku, která byla nepřesná.

65.

Velké zmatky v obraně Liberce. Naštěstí pro domácí, Groningen je nedokázal potrestat.

64.

Liberec měl výhodu rohové kopu, po kterém nepřesně hlavičkoval Folprecht.

63.

Lidssen padá po souboji ve vápně Liberce k zemi, ale sudí, podobně jako v úvodu druhé půle v případě Shaly, nepíská.

61.

Liberec poprvé střídá. Bakoše nahradil Luckassen.

61.

Libereckým fandům teď zatrnulo. Koubek po malé domů trefil pouze hlavu Linssena. Naštěstí pro domácí míč doputoval mimo tři tyče.

60.

Liberec se po delším čase dostal před branku hostů a hned z toho byla zajímavá příležitost. Bartošák vypálil zpoza vápna a Padt vyrazil míč pouze před sebe. K němu se snažil doběhnout Bakoš, ale na poslední chvíli zasáhl jeden z obráncu Groningenu.

59.

Groningen předvedl povedenou kombinaci na hranici pokutového území. Liberečtí ale v poslední chvíli šanci hostům uťali.

57.

Velmi dobře hrající Mahi si ve vápně dovolil na dva protihráče. Jeho akce však končí zblokovanou střelou.

56.

Tibbling na zemi úmyslně rukou zastavil míč a rozhodčí mu za po zásluze dává žlutou kartu.

55.

Tlak Groningenu od úvodu druhé půle neutichá. Liberec se po změně stran pouze brání.

54.

Za Koubkem zazvonilo břevno! Ze standardní situace ho nastřelil Mahi. Pravdou ale je, že brankář Liberce celou situaci kontroloval.

52.

Aktivita hostů je alespoň na pár chvil zastavena pomezním sudím, kterým mávl ofsajd.

52.

Mahi krásným centrem mezi obranu a zálohu našel nabíhajícího Rusnáka, který ale místo přihrávky volil střelu, jež se mu příliš nepovedla a Koubek ji chytá.

51.

Shala se na pravém křídle šikovně uvolnil. Jeho následný centr ale už tak povedený nebyl.

49.

Tibbling se ve vápně dostal ve vápně k odraženému míči a ihned vypálil. S jeho nedůrazným pokusem ale Koubek neměl problémy.

49.

Shala po kontaktu s bránícím Reijnena padá ve vápně k zemi, ale sudí nechává pokračovat ve hře.

48.

Groningen je v úvodu druhé části aktivnějším celkem a domácím příliš míč nepůjčuje.

46.

Začal druhý poločas.

45.

Je tady konec prvního poločasu. Do kabin oba celky odchází za stavu 0:0. Liberec sice měl více šancí, ale ani jednu z nich neproměnil.

45.

Další dalekonosný pokus domácích. Shalův pokus končí nad.

44.

Kappelhof hledal na hranici vápna nabíhajícího Linssena. U míče byl ale první Koubek.

43.

Po hlušším období Liberec opět zahrozil. Po průniku Bartošáka a zblokovaném pasu Folprechta se z dvaceti metrů do míče opřel Coufal a Padt měl co dělat, aby jeho tvrdou střelu vyrazil mimo tři tyče.

40.

K hlavičce se po něm dostal Bakoš, jenže branku neohrozil.

39.

To by teď mohl změnit Liberec, který bude mít výhodu rohového kopu.

38.

V Liberci se toho v posledních minutách příliš neděje. Hra se odehrává po většinu času uprostřed hřiště a ani jeden z celků si není schopen vytvořit zajímavější pozici.

37.

Liberečtí v akci. Coufalův centr je však natolik razanatní, že končí až v autu.

35.

Rusnák se pustil mezi dva hráče Liberce. Přes prvního se na středu hřiště dostal, před druhého ale už nikoliv.

33.

Groningen v posledních minutách dominuje na míči, který ale drží kolem středového kruhu, jelikož Liberec ho dál nepouští.

31.

Folprecht se pokusil vypálit z dobrých dvaceti metrů. Jeho pokus ale končí hned na prvním protihráči.

29.

Šural si na pravém křídle tělem odstavil bránícího protihráče a přízemním centrem hledal v malém vápně Bakoše. K míči se ale prvně dostal jeden z bránících hráčů Groningenu a balón odkopl do autu.

27.

Jefremov unikl po pravém křídle. Na středu našel přesně Folprechta, který ještě přiťukl na Pavelku. Střelu záložníka Liberce však zblokovali bránící hráči Groningenu.

25.

Liberec se dostal do rychlého útoku do otevřené obrany hostí. Celou akci ale uťal nepovedeným centrem Coufal.

25.

První žlutá karta v zápase, kterou si vykoledoval liberecký Pokorný.

24.

A i při následném rohu dobře zapracoval brankář Groningenu, jenž míč vyboxoval do bezpečí.

23.

Liberečtí podruhé v zápase pořádně zahrozili. Po Bartošákově centru hlavičkoval Jefremov a na roh musel reflexivním zákrokem míč vyrazit Padt.

22.

Ten dokázali domácí odvrátit do bezpečí, k čemuž jim pomohl i zvednutý praporek pomezního.

20.

Rychlý brejk hostů, po kterém z hranice vápna pálil opět hodně aktivní Mahi, jehož pokus zblokoval na roh Pokorný.

18.

První zajímavá příležitost Gronignenu. Po ztrátě Folprechta na vlastní půlce se dostal k míči Linssena, kterému míč na hranici vápna zůstal pod nohami. K němu se ale dostal Mahi, jenž vypálil těsně vedle liberecké branky.

17.

Liberec měl standardní situaci. Šuralův centr prodloužoval patičkou Folprecht. Padt však bez potíží míč sebral do náruče.

15.

Na stadionu v Liberci vládne zatím výborná atmosféra. O tu se starají jak domácí fanoušci, ale především příznivci z Nizozemska, kteří od úvodního hvizdu nepřestali zpívat.

14.

A další centr do vápna v podání Liberce. K hlavičce se tentokrát dostal Shala. S jeho nedůrazným pokusem ovšem Padt neměl potíže.

12.

Centr do vápna i na druhé straně. Liberečtí se ale k zakončení nedostali.

11.

Tamata se ve vápně dostal k hlavičce. Ta však byla velmi nepřesná a končí vysoko nad brankou.

11.

Kappelhof nakopl dlouhý míč vstříc brance Liberce. Místo některého ze svých spoluhráču našel pouze nachystanou náruč brankáře Koubka.

9.

Bakoš dostal dlouhý pas za obranu, ale byl lapen v ofsajdu.

8.

Liberec se snaží zatím aktivně napadat, což hostům dělá značné obtíže.

6.

První velká šance utkání a měl ji Liberec. Folprecht se na hranici pokutového území šikovně uvolnil rychlou stahovačkou a vypálil na zadní tyč. Brankář Padt ale dobře zasáhl a jeho pokus vyrazil do bezpečí.

5.

Vysoký centr do vápna Groningenu žádného hráče v modrém nenašel.

4.

Mahi si dal míč kolem Coufala, který padá k zemi a sudí útočníkovi Groningenu pískl útočný faul.

3.

Rusnák z Groningenu se uvolnil rychlým pohybem na levém křídle. Jeho přízemní centr však zachytila pozorná obrana domácích.

2.

Šural si naběhl za obranu, kam směřovala i přihrávka, jenže pro oporu Libereckých byl míč příliš rychlý.

1.

Hned v prvních vteřinách si zahráli oba brankáři, kteří se dostali k malým domů. Žádný větší vzruch ale na stadionu Liberce, na němž vládne výborná atmosféra, se neudál.

1.

Zápas začal.

--:--

Oba týmy jsou již na hrací ploše.

--:--

Sestavy:

Slovan Liberec: Koubek – Coufal, Švejdík, Pokorný, Bartošák – Pavelka– Jefremov, Shala, Folprecht, Šural – Bakoš.

Groningen: Padt – Hateboer, Kappelhof, Larsen, Tamata – Maduro, Reijnen, Tibbling – Linssen, Mahi, Rusnák.

--:--

Liberec jde do utkání posilněn nečekanou výhrou z posledního utkání Evropské ligy na hřišti Marseille, kde triumfoval 1:0. To nizozemský tým je zatím ve skupině F bez bodu. Domácí jsou tak v utkání mírným favoritem. Případná výhra by jim hodně pomohla v boji o postup do vyřazovací části.

--:--

Dobrý den, vítejte u textového on-line přenosu z utkání Evropské ligy, v němž Liberec hostí nizozemský Groningen. Utkání začne ve 21:05.

Do liberecké sestavy se vrátil bek Bartošák, který nečekaně rychle vyléčil zranění z nedávného duelu s Bohemians 1905. Naopak mimo hru zůstal Hovorka, jehož na stoperu nahradil bývalý hráč Groningenu Švejdík.

Slovan začal aktivně a v šesté minutě měl úvodní šanci. Folprechtovu střelu hostující brankář jen vyrazil, ale Bakoš nedokázal míč doklepnout do sítě. Groningen sice prohrál první duely skupiny bez vstřelené branky, ale U Nisy nehrál špatně a hlavně v kombinacích na míči byl silný.

Poprvé výrazněji zahrozil ve dvacáté minutě, kdy Mahiho tečovaná střela skončila těsně mimo a postranní tribuna vyprodaná dvěma tisícovkami hostujících fanoušků jen zklamaně vydechla.

Jinak byl ale v první půli nebezpečnější Liberec. Ve 23. minutě si naskočil na centr Jefremov a gólman Padt vyškrábl balon zpoza břevna na roh. Těsně před přestávkou pak hostující brankář vyrazil Coufalovu dalekonosnou ránu.

Po pauze úřadující vítěz Nizozemského poháru přidal a v 54. minutě málem otevřel skóre. Mahiho střelu z přímého kopu zastavilo břevno. Na druhé straně si s Bartošákovým pokusem poradil Padt. Groningen byl na startu druhé půle aktivnější a Linssen málem využil Koubkova zaváhání při rozehrávce. Poté se hosté marně dožadovali penalty.

V 66. minutě měl ovšem velkou šanci Jefremov. Položil si obránce, jenže pak před brankářem Padtem zamířil mimo. Za šest minut pak z dobré pozice přestřelil Pavelka. Oba týmy se snažily strhnout výhru na svou stranu. Rusnákovu ránu lapil Koubek a domácí Shala volejem pak přestřelil.

Liberec se tlačil za vítězným gólem. V 79. minutě Šural přes hlavu v akrobatické pozici mířil těsně nad a Luckassena z úhlu vychytal Padt. Slovanu pak pomohl střídající De Leeuw, který po pěti minutách na hřišti kopl Shalu do obličeje a dostal červenou kartu. Domácí si vytvořili velký tlak a v 87. minutě se dočkali. Po závaru přiťukl Pokorný Luckassenovi a nizozemský útočník proti svým krajanům dotlačil míč do sítě.

Jenže Liberec možná klíčovou výhru v boji o postup neudržel. Už po uplynutí nastavení odpískal sudí ve vápně faul na Hateboera, a i když Hoesen z penalty Koubka nepřekonal, z dorážky s pomocí břevna srovnal.

Slovan Liberec - FC Groningen 1:1 (0:0)

Branky: 87. Luckassen - 90.+6 Hoesen. Rozhodčí: Dingert - Pickel, Bornhorst - Dankert, Hartmann (všichni Něm.). ŽK: Pokorný, Luckassen - Tibbling, Hateboer. ČK: 83. M. de Leeuw (Groningen). Diváci: 8793.

Liberec: Koubek - Coufal, Švejdík, Pokorný, Bartošák - Pavelka, Folprecht - Jefremov, Shala (84. Bartl), Šural (89. Sackey) - Bakoš (61. Luckassen). Trenér: Trpišovský.

Groningen: Padt - Kappelhof, Reijnen, Larsen (88. Antonia) - Hateboer, Tibbling, Maduro (78. M. de Leeuw), Tamata - Linssen (70. Hoesen), Mahi, Rusnák. Trenér: Van de Looi.

Jindřich Trpišovský (trenér Liberce): "Groningen hrál na pět obránců a utkání se odvíjelo tak, jak jsme očekávali. Že budeme dobývat branku soupeře, snažit se o první branku a Groningen nás bude brejkovat. První poločas jsme nějaké šance měli, ale spíš to byly střely ze střední vzdálenosti nebo zpoza vápna. Do druhé půle vstoupil líp Groningen, měl lepší pohyb a byl aktivnější na míči. Zhruba od 60. minuty se ale náš střed zálohy rozehrál k výbornému výkonu a dominovali jsme. Ve finále se nám podařilo dotlačit do sítě kýženou branku a potom místo toho, abychom z vyložené příležitosti dali na 2:0 a uklidnili zápas, jsme v poměrně dlouhém nastavení inkasovali z pokutového kopu. V kontaktu tam byl Bartošák na zadní tyči s hráčem. Asistent to viděl v televizi a tvrdí, že to byl faul na Bartošáka, na našeho hráče. Takže ze zpráv, co mám, to bylo spíš naopak. Já to neviděl. Bohužel to písknul, nic s tím neuděláme. Nejvíc naštvaný ale jsem, že jsme nedali druhý gól z vyložené šance. Nebýt té jedné vteřiny, dopadlo to tak, jak jsme si malovali. Porazit Groningen a věřili jsme, že Braga vyhraje. Minule jsme prožili v závěru v Marseille obrovskou radost, teď to byla hořká tečka. Jsem smutný, ale kdyby nám někdo před startem skupiny řekl, že po třech kolech budeme před Marseille na postupovém druhém místě, brali bychom to."

Erwin van de Looi (trenér Groningenu): "První poločas byl velice vyrovnaný. Druhý až do červené karty taky, potom jsme víceméně přežívali. Ale celý zápas jsme hráli na výhru a zasloužili jsme si to vyrovnání."