středa 22. listopadu 2017 Cecílie
LIGUE 1

Plašilův gólový comeback vysoké porážce Bordeaux nezabránil

Paříž - Český fotbalový záložník Jaroslav Plašil se po zranění vrátil do sestavy Bordeaux a při prvním startu v sezoně skóroval. V zápase sedmého kola francouzské ligy na hřišti Nice otevřel v šesté minutě skóre, jeho tým ale nakonec soupeři podlehl vysoko 1:6.

Jaroslav Plašil v dresu Bordeaux. Ilustrační foto

Při nedělním utkání proti Toulouse (1:1) zůstal český reprezentant na lavičce, v Nice ale Plašil nastoupil v základní sestavě Bordeaux a hned v šesté minutě po Crivelliho přihrávce otevřel skóre. Domácí ale ještě do přestávky stav otočili. Nejprve se po Piedově centru hlavou prosadil Germain, v závěru poločasu z dorážky překonal gólmana Carrassa Le Bihan.

Druhé dějství nezačalo pro Bordeaux dobře. Po pěti minutách byl vyloučen Crivelli a o chvíli později vlastním gólem navýšil náskok domácích obránce Pallois. Na konečných 6:1 upravili dvěma trefami Ben Arfa a jedním zásahem střídající Mendy, těmto gólům už ale Plašil po vystřídání přihlížel z lavičky.

St. Etienne popáté v řadě získal tři body a po výhře 1:0 na hřišti Troyes se posunul na druhé místo o bod za Paris St. Germain. Třetí je Rennes, které remizovalo v Ajacciu 1:1. Na čtvrtou pozici se posunul Lyon, jenž poprvé v sezoně uspěl na svém stadionu: Bastii porazil 2:0.

Francouzská fotbalová liga - 7. kolo:

Ajaccio - Rennes 1:1 (45.+1 Larbi - 90. Sio), Lorient - Caen 2:0 (13. Moukandjo, 36. Waris), Lyon - Bastia 2:0 (18. Kalulu, 88. Tolisso), Nice - Bordeaux 6:1 (68. a 75. Ben Arfa, 33. Germain, 42. Le Bihan, 52. vlastní Pallois, 85. Mendy - 6. Plašil), Troyes - St. Etienne 0:1 (13. vlastní Ayasse).