pátek 18. srpna 2017 Helena
EVROPSKÁ LIGA

Kouzlo Krejčího fungovalo i proti Minsku. Plzeň slaví v EL zisk tří bodů

aktualizováno 17. 9. 2015 21:50

Plzeň – Pět zápasů, pět výher a ani jedna inkasovaná branka. Taková je statistika Plzně pod vedením trenéra Karla Krejčího po utkání Evropské ligy s Minskem. Viktoria běloruského soupeře na domácím hřišti porazila 2:0 a připsala si důležité tři body do tabulky základní skupiny. Branky si na své konto připsali Tomáš Hořava a střídající Milan Petržela.

--:--

Dobrý den, vítejte u textového on-line přenosu z utkání základní skupiny Evropské ligy, v němž Plzeň na svém hřišti hostí běloruský minsk. Duel začne v 19:00.

--:--

Oba soupeři vzájemným vstřetnutím vstupují do základní skupiny E, v níž ještě figurují Rapid Vídeň a Villareal.

--:--

Favoritem střetnutí je domácí Plzeň, která se do Evropské ligy dostala po neúspěchu v předkolech Ligy mistrů a následném výhřed nad Vojvodinou Novi sad. Běloruský tým musel v boji o základní skupiny Evropské ligy projít hned přes tři předkola. Nejprve si poradil s týmem Černo More Varna, poté vyřadil také Curych a v závěrečném dvojutkání nečekaně rakouský Salcburk.

--:--

Sestavy:

Viktoria Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Baránek, Procházka, Limberský – Hrošovský, Vaněk – Kopic, Hořava, Kovařík – Ďuriš.

Dinamo Minsk: Gutor – Begunov, Politevič, Bangura, Vitus – Adamovič, Korzun, Voronkov, Neacsa – Bečiraj, Korytko.

--:--

Týmy přichází na hrací plochu.

1.

Zápas začal.

2.

Kopic se snažil uvolnit na pravém křídle a utéct obraně, jenže jeho stahovačka byla moc dlouhá a záložník Plzně skončil i s míčem v autu.

3.

Viktoriáni zatím hostům příliš míč nepůjčují. Jejich kombinace ale probíhá především na vlastní polovině.

3.

Plzeň měla obrovské štěstí. Za obranou domácích se zjevil úplně osamceoný Korytko, který postupoval sám na Kozáčika. Útočník Minska si však nešikovně kolenem míč posunul příliš dopředu a ten skončil až u brankáře Viktorie.

5.

Vaněk otáčel míč na Rajtorala, který ale míč nedokázal dostihnout.

6.

Hořava vyzval Kovaříka ke sprintu po levé straně. První u míče byl však jeden z obránců hostů.

6.

Hosté znovu zahrozili z rychlého brejku. Procházka ale tentokrát stál na správném místě a míč odpravil do zámezí.

8.

Kopic před vápnem zpracoval těžkou přihrávku. Posunutí na Rajtorala ale bylo z jeho strany nepřesné.

11.

Rajtoral vybídl ke sprinterskému souboji Ďuriše, kterého ale včas předskočil Bangura. Plzeň bude mít aut.

11.

První nebezpečný moment Plzně. Ďuriš se výborně po autu obtočil s míčem kolem svého obránce a poslal před branku přízemní centr. K němu se hnal Kovařík. Brankář Hutar ale včas zasáhl.

12.

Kopic se uvolnil kolem Voronkova, jenž ho stáhl k zemi. Vypadalo to, že sudí chvíli přemýšlí o udělení žluté karty, ale nakonec celou situaci vyřešil domluvou.

13.

Tak takhle standardní situace určitě vypadat nemá. Hrošovský rozehrál na krátko na Limberského, jenž byl okamžitě napadán a obránce Plzně místo centru do vápna vrátil míč až k vlastnímu brankáři.

14.

Dobré napadání Plzně, po kterém je faulován Hořava. Za sestřelení záložníka domácích si žlutou kartu vykoledoval Neacsu.

15.

A znovu signál Plzeňských a znovu domácím příliš nevyšel.

16.

Na zemi zůstává po souboji s Ďurišem Bangura a sudí přivolává na hřiště lékaře.

1 2 3 4 »

Plzeň nastoupila v totožné sestavě jako při nedělním ligovém zápase v Příbrami (4:0). Očekávaně nechyběl ani levý bek Limberský, který minulý týden v opilosti boural a pak v Příbrami kontroverzně oslavil první ze svých dvou gólů.

Po úvodní opatrné desetiminutovce se do první šance dostala Plzeň. Ďurišův střílený centr před brankou ještě chtěl tečovat Kovařík, ale gólman Gutor si nakonec poradil.

Dinamo pak dlouho domácím nic nedovolilo, takže další zajímavý moment přišel až po půlhodině hry. Kovařík po rohu poslal přesný míč do šestnáctky, ale Baránek ještě hlavou těsně minul.

V 36. minutě už se Viktoria z dalšího rohového kopu prosadila. Hrošovský našel Procházku, který ještě přiťukl míč Hořavovi a ten zblízka hlavou zamířil pod břevno. Krátce před pauzou ještě Rajtoral z voleje těsně minul branku Minsku.

Po změně stran jako první zahrozil běloruský vicemistr, Korytko však z přímého kopu z dobré vzdálenosti přestřelil. V 58. minutě mohl přidat druhý gól Viktorie Ďuriš, který šel z úhlu sám na hostujícího brankáře, a přestože měl dost času zamířit, trefil jenom Gutorovu nohu. Byla to teprve druhá střela utkání mezi tři tyče.

V 74. minutě se dostal na hřiště plzeňský záložník Petržela a hned po minutě se blýskl krásným gólem. Po narážečce s Rajtoralem na pravé straně obešel tři protihráče a svou ránu ještě otřel o tyč. V závěru si Západočeši náskok bez problémů pohlídali.

Sestřih a ohlasy z utkání Viktoria Plzeň - Dinamo Minsk

Viktoria Plzeň - Dinamo Minsk 2:0 (1:0)

Branky: 36. Hořava, 75. Petržela. Rozhodčí: M. Avram - V. Avram, Urzica (všichni Rum.). ŽK: Baránek, Kopic - Neacsa, Politevič, Korzun. Diváci: 10 784.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Baránek, Procházka, Limberský - Hrošovský, Vaněk - Kopic, Hořava (90.+1 Kučera), Kovařík (74. Petržela) - Ďuriš (83. Holenda). Trenér: Krejčí.

Minsk: Gutor - Běgunov, Politevič, Bangura, Vitus - Adamovič, Korzun, Voronkov (78. Tigorev), Neacsa (73. Rassadkin) - Bečiraj, Korytko (61. Jarotski). Trenér: Rašovič.

Karel Krejčí (trenér Plzně): "Samozřejmě jsme chtěli vstup do skupiny zahájit vítězně, což se nám podařilo. Vítězství se nerodilo lehce, soupeř tady určitě ukázal kvalitu a trochu nás překvapil, když víc zahušťoval střed hřiště. Jsem rád, že jsme si to pohlídali a Minsk nepustili do nějaké vážnější šance. V prvním poločase jsme si pomohli standardkou. Ve druhém poločase jsme toho prostoru měli víc a bohužel jsme tam nedotáhli některé věci do finále. Ale vyšlo nám střídání. Milan (Petržela) se předvedl individuální akcí ve vápně a dá se říct, že tím gólem rozhodl utkání. Jsme spokojeni a rádi za ten výsledek, máme v tabulce tři body a vstup se povedl."

Vuk Rašovič (trenér Minsku): "Viktoria prokázala zkušenost a využila šance, které si vypracovala. To my jsme nedokázali. Připravovali jsme se na jejich standardní situace, bohužel jsme po jedné z nich inkasovali úvodní gól. Ve druhém poločase jsme se snažili vyrovnat, ale na střídání jsme měli jen samé mladé hráče. Viktoria ukázala, že nebyla daleko od Ligy mistrů jen tak pro nic za nic. Ale věřím, že v domácí odvetě to bude jiné utkání."

Zdroj: ČT sport