ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Drobný vychytal Leverkusen, bundesligu vede Hoffenheim

Berlín - Výtečný výkon českého brankáře Jaroslava Drobného rozhodl v sedmém kole německé fotbalové ligy o výhře Herthy Berlín 1:0 na půdě dosud druhého Leverkusenu. Nevedlo se ani Bayernu, který už tři zápasy čeká na výhru. Tentokrát sice ještě v 84. minutě vedl nad Bochumí 3:1, nakonec ale získal jen bod. Tabulku tak vede nováček z Hoffenheimu, který zdolal Feninův Frankfurt 2:1.

Jaroslav Drobný
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Drobný kryl třináct střel a držel svému týmu remízu, kterou přetavil v nečekanou výhru brejk Ukrajince Voronina minutu před koncem. Radost z výhry mu přitom mohl vzít na konci nastavení Michal Kadlec, jeho dorážka po závaru ale jen prosvištěla kolem levé tyče. Kadlec tak doložil smolné vystoupení svého týmu, protože přesnost postrádala i většina jeho centrů, které často končily spíše v zámezí, byť byl český obránce hodně aktivní.

Na první letošní výhru stále čeká Frankfurt. Na půdě bohatého nováčka z Hoffenheimu trenér Funkel zahýbal se sestavou a jako osamocený hrot poslal do hry Martina Fenina. Ten se ale ve vzduchu příliš neprosazoval, dílem i kvůli výškové převaze soupeře, který v zápase vyhrál 85 procent vzdušných soubojů.

Fyzickou zdatnost domácích beků pocítil Fenin v 25. minutě a po tvrdém hlavičkovém souboji skončil načas v péči lékařů. Hoffenheim soupeře po většinu zápasu přehrával, díky dvěma trefám Senegalce Ba nakonec zvítězil a poprvé v historii vede tabulku. Nic na tom nezměnila ani Feninova spoluúčast u branky na 1:1, v nastavení zase Feninovu přesnou střelu zblízka zneškodnil brankář Haas.

Druhé místo okupuje Stuttgart, který zdolal Brémy 4:1. Absence zraněného špílmachra Jana Šimáka domácím vůbec nevadila, protože jeho náhradník Khedira se role zhostil se ctí a navíc přidal i vedoucí branku.

Boje o čelo tabulky sleduje obhájce titulu Bayern Mnichov už jen z hlubin jejího středu. Po dnešku je až jedenáctý a může za to nezvládnutý závěr zápasu, v němž svěřenci trenéra Klinsmanna nechali Bochum dvěma góly srovnat na 3:3. Podíl na nich měl i brankář Rensing, který se nejprve v 84. minutě marně natahoval po technické střele Dabrowského, za 90 vteřin zase nevyběhl na centr a jen sledoval, jak na zadní tyči usměrnil míč do sítě Grote.

Tři body si odvezl Kolín nad Rýnem z Mönchengladbachu, v 88. minutě o tom rozhodl slovinský útočník Milivoje Novakovič. Opora soupeře české reprezentace v kvalifikaci MS už má v této bundesligové sezoně na kontě čtyři góly.

Výsledky - 7. kolo:

Bayern Mnichov - Bochum 3:3 (45.+1 a 68. Zé Roberto, 15. Van Buyten - 29. Kaloglu, 84. Dabrowski, 85. Grote), Hoffenheim - Frankfurt 2:1 (47. a 71. Ba - 66. Steinhöfer), Leverkusen - Hertha Berlín 0:1 (89. Voronin), Mönchengladbach - Kolín nad Rýnem 1:2 (10. Brouwers - 5. Ehret, 88. Novakovič), Stuttgart - Brémy 4:1 (18. Khedira, 29. Träsch, 63. Hilbert, 88. Lanig - 65. Diego).