neděle 23. července 2017 Libor

Baroš dal znovu gól, v Poháru UEFA postoupilo 12 krajánků

Praha - Český fotbalový reprezentant Milan Baroš potvrdil střeleckou formu i v odvetě 1. kola Poháru UEFA. Baroš dal již sedmou branku z posledních čtyř zápasů a pomohl Galatasarayi Istanbul k výhře 2:1 nad švýcarskou Bellinzonu a k postupu do skupiny. Celkem přes první kolo přešlo 12 českých krajánků.

Milan Baroš
Milan Baroš

Baroš se prosadil již ve 24. minutě, kdy po pravé straně unikl Lincoln a byl lehce přistrčen, za což rozhodčí nařídil penaltu. K míči se postavil český útočník, který potvrdil získané sebevědomí a s přehledem skóroval. Brankáře poslal na opačnou stranu a nedal mu šanci.

Postup naopak unikl dalšímu istanbulskému týmu Besiktasi. Ten sice v prvním utkání vyhrál 1:0, ovšem na hřišti ukrajinského Metalistu Charkov prohrál jasně 1:4. V sestavě poražených odehrál celé utkání z českých obránců jen Tomáš Zápotočný, kterému kvůli zranění výrazně chyběl obvyklý partner ze stoperské dvojice Tomáš Sivok.

Dál jdou týmy Šimůnka i Jarolíma

Z německých týmů vypadl jen Dortmund, který nestačil na italské Udine. Dál jdou Schalke a Wolfsburg českého obránce Jana Šimůnka, který si poradil s Rapidem Bukurešť. Rumunský tým hned po zápase odvolal trenéra Paseiru.

Z postupu se radoval i David Jarolím, který svou účastí na hřišti pomohl Hamburku k výhře 2:0 nad jiným rumunským týmem Unireou Urziceni. Obě branky vstřelil útočník Petrič.

Jankulovski si nezahrál, Pospěch byl v základu

Překvapivé vyřazení v závěru odvrátil Stuttgart, který si musel poradit bez zraněného Jana Šimáka. Bulharský soupeř Černo More Varna sice ještě devět minut před koncem vedl 2:0, ovšem německý favorit záhy snížil zásluhou Hitzlspergera a ve čtvrté minutě nastavení vyrovnal na konečných 2:2 kanonýr Gomez, čímž odvrátil hrozící prodloužení.

Fotbalisté AC Milán potvrdili v duelu s FC Curych roli favorita. Po domácí výhře 3:1 zvítězili i v odvetě, když jediný gól zápasu vstřelil dvacet minut před koncem ukrajinský kanonýr Andrej Ševčenko. Zaznamenal tak svou první branku po návratu do milánského dresu z Chelsea. Trenér Ancelotti šetřil některé opory včetně českého reprezentanta Marka Jankulovského, který sledoval utkání z lavičky a nemohl navázat na svou branku z prvního duelu.

Postoupili také Libor Sionko se Zdeňkem Pospěchem, jejichž FC Kodaň remizovala 1:1 s FK Moskva. Jako klíčová se tak ukázala Sionkova branka z nastaveného času prvního zápasu, která zajistila Kodani výhru 2:1. Pospěch dnes odehrál celý zápas, Sionko nastoupil na posledních dvacet minut.