pondělí 21. srpna 2017 Johana
Souhrn 24. kola

Sparta i Jablonec selhaly, Plzeň zvýšila vedení jen o bod

aktualizováno 20. 4. 2015 20:19

Praha - Favoritům se v rámci 24. kola příliš nedařilo. Vedoucí Plzeň pouze remizovala na hřišti Teplic 0:0. I tak ale zvýšila svoje vedení v čele tabulky na šest bodů. Druhá Sparta totiž v Liberci při premiéře Zdeňka Ščasného prohrála 1:2. Bez bodu skončil i výlet Jablonce na půdu Dukly. Pražané proti Severočechům vyhráli 1:0.

Zklamaný David Lafata

Teplice - Plzeň 0:0

Náskok v čele sice zvýšili, ale ne o tolik, kolik si přáli. Fotbalisté Plzně uhráli na hřišti Teplic pouze remízu 0:0, a to přesto, že v zápase dvakrát trefili břevno a jednou tyč. Před druhou Spartou tak nově vedou již o šest bodů. Západočeši kvůli nerozhodnému výsledku přišli o sérii devíti ligových výher v řadě a na jaře poprvé ztratili.

Liberec - Sparta 2:1

Sparťanská ligová neporazitelnost skončila v Liberci po deseti zápasech a trenér Ščasný, který ve středu nahradil Lavičku, mohl být s premiérou sotva spokojen. O záchranu bojující Liberec poslal do vedení Konžan Delarge, Lafata už za pět minut vyrovnal a čtrnáctým gólem srovnal v čele tabulky střelců krok se slávistou Škodou. V utkání bohatém na šance zářili oba brankáři, domácí Hroššo i letenský Štěch. Ten však byl proti Pokorného voleji bezmocný a Sparta už podruhé odpovědět nedokázala.

Dukla - Jablonec 1:0

Také třetí Jablonec vyšel poprvé v jarní části první ligy naprázdno. Pro první porážku si přijel do Prahy na Julisku. Dukle zajistil výhru už v 11. minutě Berger, jablonecký gólman Hrubý v lize inkasoval poprvé po 406 minutách. Domácí alespoň částečně odčinili podzimní debakl v Jablonci 0:6.

Slavia - Jihlava 1:2

Slavia prohrála doma s Jihlavou 1:2 a sérii bez vítězství prodloužila už na sedm zápasů. O výhře hostů rozhodli ve druhém poločase Šulek s Kučerou, za domácí v závěru jen snížil Senegalec Diop. Vysočina se podle trenéra Luďka Klusáčka už asi definitivně zachránila, naopak červenobílí se namočili do bojů o udržení. Trenér Miroslav Beránek označil situaci za kritickou a přiznal, že se obává odvolání.

Ostrava - Slovácko 0:2

Baník Ostrava sice před týdnem na Bohemians ukončil dlouhé čekaní na ligovou výhru, ale na Bazalech nevyhrál od začátku listopadu a ani dnes se to nezměnilo. Hostům ze Slovácka zajistili třetí vítězství z posledních čtyř utkání v Ostravě Valenta a Kerbr. Baníku bez zraněného kapitána Baroše utkání nevyšlo a diváci se dožadovali odvolání trenéra Petra Frňky.

České Budějovice - Bohemians 1905 2:3

Poslední tým tabulky v Českých Budějovicích sice vedl nad Bohemians už 2:0, ale nakonec si připsal osmou porážku za sebou. Jihočeši z minima šancí vytěžili maximum a po střele Varadiho a penaltě Kladrubského mířili k vítězství, na které marně čekají od konce listopadu. Jenže pak byl úspěšný exekutor penalty vyloučen a hosté výsledek v rozpětí jedenácti minut otočili. Rada z penalty vyrovnal a spolu s Bartekem pak dalším gólem zajistil "Klokanům" tři body.

Oslava Adama Varadiho

Brno - Mladá Boleslav 1:0

Boleslav potřetí za sebou nezvítězila. O výhře Zbrojovky rozhodl ve 12. minutě proměněnou penaltou Miroslav Markovič. Čtvrtí Středočeši mají v neúplné tabulce na pátou Duklu už jen tříbodový náskok, naopak Brno ukončilo sérii dvou proher a je deváté.

Hradec Králové - Příbram 2:3

Hradec Králové proti Příbrami doma ztratil dvoubrankový poločasový náskok. Vítěznou branku dal v 80. minutě Tomáš Pilík. Příbram díky třem bodům poskočila na osmou pozici.