sobota 25. listopadu 2017 Kateřina
Liga mistrů

Porto porazilo oslabený Bayern, který předváděl kiksy v obraně

aktualizováno 15. 4. 2015 22:41

Porto Fotbalisté Porta překvapivě, ale zaslouženě zvítězili v úvodním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů nad Bayernem 3:1. Po velkých chybách v obraně je trestali ofenzivní hráči Porta. Dva góly domácích dal Ricardo Quaresma a jeden Jackson Martínez. Bayern tak poprvé v historii prohrál soutěžní zápas v Portugalsku, naopak Porto v této sezoně LM udrželo neporazitelnost.

--:--

Dobrý večer, vítejte u on-linu z Ligy mistrů, ve kterém budeme sledovat čtvrtfinále mezi FC Porto a Bayernem Mnichov.

--:--

Úvodní sestavy:

FC Porto: Fabiano – Danilo, Martins Indi, Maicon, Sandro – H Herrera, Casemiro, Ó. Torres – Quaresma, Martínez (C), Brahimi.

Náhradníci: Helton – Goebel Evandro, Reyes, Neves, Quintero, Aboubakar, F. Santos.

Bayern Mnichov: Neuer – Rafinha, Dante, J. Boateng, Bernat – Lahm (C), Alonso, Alcântara, T. Müller – Lewandowski, Götze.

Náhradníci: Reina, Lucić – Badstuber, Gaudino, Rode, Weiser, C. Pizarro.

Rozhodčí: Velasco Carballo – Alonso, Yuste (vš. Španělsko).

--:--

Portugalský celek bude dnes postrádat distancovaného Ivana Marcana. Fanoušci Porta si mohou hluboce oddychnout, neboť trenér Lopetegui nakonec mohl sáhnout po svém kapitánu Jacksonu Martínezovi, který měl problémy s třísly.

--:--

Hostující trenér Guardiola postrádá mnohem více fotbalistů. Mimo hru jsou například Arjen Robben (žaludek), Bastian Schweinsteiger (virus), Franck Ribéry (kotník) a trenér Guardiola na sobotní zápas ve Frankfurtu nominoval pouhé čtyři náhradníky místo obvyklých sedmi. To ještě jedním byla obvyklá brankářská jednička Manuel Neuer.

--:--

Hráči obou mužstev už jsou v útrobách stadionu Dragao připraveni vstoupit na hrací plochu.

--:--

Znělka hymny Ligy mistrů se rozjela a hráči po jejím skončení pozdravili zaplněny ochozy.

--:--

Španělští sudí provádí los a kapitání Lahm i Martínez si předávají klubové vlaječky.

1.

Utkání bylo zahájeno. Porto má rozehrávku.

1.

Míč doputoval až k brankáři Fabianovi, který ho vyslal vpřed a následoval faul Bayernu.

2.

Porto bude kopat penaltu!

3.

Martínez vypíchl míč poslednímu hráči Alonsovi a řítil se sám na Neura, který musel na zem a zřejmě Martíneze fauloval - penaltu bude zahrávat Quaresma.

3.

Porto vede 1:0 po úspěšné penaltě Quaresmy.

4.

Ricardo Quaresma poslal Neura na opačnou stranu branky a s přehledem penaltu proměnil. Neuer viděl ještě před tím za zákrok na Martíneze žlutou kartu.

5.

Domácí se opět vydali okamžitě napadat rozehrávku Bayernu opět až k pokutovému území soupeře. Už v úvodu zápasu zjistili, že to může mít velký efekt.

7.

Nedovolený zákrok Danteho ve středu hřiště.

8.

Bayern teď drží míč a pokoušel se proniknout po levém křídle, kde fauloval Quaresma.

9.

Hrozba ze strany Bayernu. Müller vyhrál hlavičkový souboj pro Lewandowskiho, který hlavou přestřelil branku Fabiana.

10.

Porto právě vstřelilo branku.

10.

Neuvěřitelný kiks Danteho, který školácky přišel o míč na pozici stopera a Ricardo Quaresma po úniku dává druhý gól Porta.

13.

Standardní situaci měl Bayern a zahrával jí Alonso, ale větší nebezpečí to pro branku Porta neznamenalo.

1 2 3 4 5 6 »

Bayernu kvůli zdravotním problémům chyběly opory Alaba, Robben, Ribéry či Schweinsteiger a jejich náhradníci předvedli v Portu katastrofální úvod. Po chybě Alonsa už ve čtvrté minutě Neuer v šestnáctce fauloval Martíneze a nařízenou penaltu proměnil Quaresma.

Portugalský křídelní hráč přidal v desáté minutě druhý zásah, kterému předcházelo zaváhání dalšího hostujícího hráče Danteho. Ve 28. minutě vrátil svěřence Pepa Guardioly do hry kontaktním gólem Thiago.

Krátce po pauze si Boateng málem vstřelil vlastní branku, ale německého šampiona zachránil výborným zákrokem Neuer. V 65. minutě však přeci jen přidal třetí zásah Porta Martínez po nákopu Alexe Sandra z vlastní poloviny. Útočník absentoval v sestavě Porta pět týdnů kvůli problémům s třísly, ale nakonec nastoupil v základní jedenáctce a svým gólem přispěl k zasloužené výhře Porta.

FC Porto - Bayern Mnichov 3:1 (2:1)

Branky: 3. z pen. a 10. Quaresma, 65. Martínez - 28. Thiago. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.). Diváci: 50.092.

Porto: Fabiano - Danilo, Maicon, Martins Indi, Alex Sandro - Herrera, Casemiro, Ó. Torres (75. R. Neves) - Quaresma (85. Evandro), Martínez, Brahimi (80. Hernani). Trenér: Lopetegui.

Bayern: Neuer - Rafinha, Dante, Boateng, Bernat - Lahm, Alonso (74. Badstuber), Thiago - Müller, Lewandowski, Götze (56. Rode). Trenér: Guardiola.