sobota 25. listopadu 2017 Kateřina
POHÁR FAČR

Sparta triumf v poháru neobhájí. Do semifinále postupuje Jablonec

aktualizováno 14. 4. 2015 19:36

Praha – V jarní části sezony se dočkali teprve první porážky v soutěžním duelu, hned to ale znamenalo vyřazení z Poháru FAČR. Fotbalisté Sparty nedokázali využít náskoku z úvodního duelu s Jabloncem, který ovládli 2:1, na severu Čech prohráli 0:2 a do semifinále tak postoupil Baumit. Pražané tak nenavážou na loňskou sezonu, v níž slavili v domácím poháru výhru.

Radosta Filipa Nováka

Zatímco domácí trenér Jaroslav Šilhavý udělal oproti poslednímu ligovému utkání tři změny, sparťanský kouč Vítězslav Lavička zamíchal se základní sestavou hned na pěti místech. Kanonýr Lafata například v úvodu zůstal na lavičce, další útočník Kadlec nebyl ani na střídačce a mezi tyčemi dostal šanci Miller.

Po dvaceti minutách opatrné hry měla v souboji třetího s druhým týmem ligy první gólovou šanci Sparta, Krejčí ale z malého vápna po Konatého přízemním centru přestřelil. A tak udeřilo na druhé straně. Sudí Ardeleánu odpískal ve 22. minutě po zákroku Kováče na Doležala penaltu a nejlepší ligový střelec Jablonce zadák Novák střelou k tyči otevřel skóre.

Ohlasy hráčů a trenérů po zápase Jablonec - Sparta

Letenští mohli rychle srovnat. Matějovský chytrým obloučkem zpoza vápna přehazoval Hrubého a míč zastavilo břevno. K dorážce hlavou se dostal Řezníček, ale opět trefil jen horní konstrukci branky. Vzápětí se hosté po kontaktu Konaté s domácím gólmanem Hrubým marně dožadovali penalty.

Na rozdíl od nedávného bezbrankového duelu se Spartou v lize byl tentokrát Jablonec mnohem efektivnější. Ve 37. minutě vystihl Holkovo zaváhání Kopic, prošel středem pole a přízemní střelou k tyči zvýšil.

Hostující kouč poslal místo Krejčího na trávník střídajícího Lafatu. Ten v 73. minutě z velmi výhodné pozice zahrál přímý kop pod břevno a Hrubý se musel hodně natahovat, aby míč vytáhl na roh. Letenští se v závěru hodně tlačili dopředu, trenér Lavička nasadil Schranze s Picaultem a na hřišti se tak sešli hned čtyři sparťanští útočníci, ale Jablonec soupeře do vyložené šance nepustil.

Jablonec ve čtvrtém soutěžním duelu této sezony se Spartou slavil první výhru.

Baumit Jablonec - Sparta Praha 2:0 (2:0)

Branky: 22. F. Novák z pen., 37. Kopic. Rozhodčí: Ardeleánu - Blažej, Urban. ŽK:
Crnkič - Kováč, Vácha. Diváci: 2911. První zápas: 1:2, postoupil Jablonec.

Jablonec: V. Hrubý - M. Kysela (63. Romera), Pernica, Beneš, F. Novák - Greguš,
Hübschman - Kopic, M. Pospíšil, Crnkič (75. Mingazov) - Doležal (89. Rossi).
Trenér: Šilhavý.

Sparta: Miller - J. Brabec, Kováč, Holek, Podaný (79. Schranz) - Vácha - Konaté