ČTsport

ČTsport
sobota 23. září 2017 Berta

V centru Prahy se v noci střetli chorvatští fanoušci s policií

Velikost textu:
aktualizováno 2. 10. 2008 12:12

Praha - V centru Prahy se v noci na dnešek střetlo asi 150 příznivců Dinama Záhřeb s městskými strážníky a s policií. Fanoušci, kteří přijeli na odvetný zápas chorvatského fotbalového klubu v 1. kole Poháru UEFA se Spartou, údajně házeli po lidech dlažební kostky. Podle mluvčí městské policie Radky Bredlerové se ale řádění fanoušků podařilo brzy zklidnit a jejich pochod metropolí poté pokračoval pokojně.

Fanoušci Dinama Záhřeb
Fanoušci Dinama Záhřeb
Otevřít galerii
 • Fanoušci Dinama Záhřeb zdroj: badblueboys.hr http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/5/443/44239.jpg?1222939056
 • AC Sparta Praha autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/4/313/31282.jpg?1349432062

Podle mluvčí pražské policie Evy Brožové byl při zásahu zraněn jeden policista. Nikdo z fanoušků nebyl zadržen.

Zásahu se kolem jedné hodiny v noci účastnilo 26 strážníků a 45 policistů. Pomocí služebních vozidel dav obklíčili. "Když se s davem zakročující strážníci setkali uprostřed Václavského náměstí, bylo jedno ze služebních vozidel atakováno dlažebními kostkami, tyčemi, lahvemi a pyrotechnikou," uvedla Bredlerová. 

Jeden policista přitom podle Brožové utrpěl zranění, jehož rozsah zatím není znám. Zřejmě ale nebyl hospitalizován. "Podle našich záznamů jsme tam nezasahovali," uvedla mluvčí pražské záchranky Iveta Česalová.

Po obklíčení fanoušků policisté zkontrolovali jejich doklady a postupně je propouštěli. Strážníci pak podle Bredlerové až do rána monitorovali jejich pohyb po metropoli.

Na dnešní zápas, který na Letné začne ve 20:15, chystá policie podle mluvčí Ivy Knolové standardní bezpečnostní opatření. "Připravovaná bezpečnostní opatření se neliší od jiných opatření u vytipovaných fotbalových utkání," řekla Knolová.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • ŽIVĚ: Závod žen v Bergenu
    Sport živě
    ŽIVĚ: Závod žen v Bergenu vydáno před 1 hodinou Vrchol sezony je tu. Nejlepší závodnice profesionálního pelotonu se utkávají na zvlněných okruzích v norském Bergenu o titul světové šampionky, který obhajuje Amalie Dideriksonová.
   • ŽIVĚ: Česko – Belgie
    Sport živě
    ŽIVĚ: Česko – Belgie vydáno před 16 minutami Česká reprezentace hraje v ázerbájdžánské Gandže klíčový zápas o postup ze základní skupiny ME. Vítězky skupin postoupí přímo do čtvrtfinále šampionátu, celky z druhých a ...
   • Plzeň čeká náročný souboj v Mladé Boleslavi, Slavia se pokusí dobýt zlínskou tvrz
    Plzeň čeká náročný souboj v Mladé Boleslavi, Slavia se pokusí dobýt zlínskou tvrz vydáno 23. 9. 2017 06:00 Suverénní krasojízda fotbalistů Viktorie Plzeň zatím udává ráz nejvyšší soutěži. V 8. kole se však západočeský tým představí na půdě Mladé Boleslavi, kde v předchozích ...
   • ŽIVĚ: Rafael Nadal - Jack Sock
    Sport živě
    ŽIVĚ: Rafael Nadal - Jack Sock aktualizováno před 10 minutami Druhý hrací den Laver Cupu nabízí v pražské O2 areně další čtyři zápasy, každý tentokrát o dva body. V první dvouhře se střetla hlavní postava špičkového turnaje Roger Federer s ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.