sobota 21. října 2017 Brigita
SYNOT LIGA

Sparta otočila 283. derby góly Lafaty a Brabce

aktualizováno 11. 4. 2015 21:21

Praha - Sparta porazila ve 23. kole Synot ligy Slavii 2:1 a neporazitelnost v pražském derby si prodloužili na pět zápasů. Milan Škoda předvedl jediný gólový moment v prvním poločase, kdy doslova vyškolil obranu Sparty a sám překonal Štěcha. Slavia díky skvělému úvodu vedla po poločase 1:0. Ve druhém dějství se prosadil nejlepší střelec Sparty David Lafata a obrat dokonal obránce Jakub Brabec. Obhájce titulu tak ztrácí na druhém místě tabulky dva body na vedoucí Plzeň.

--:--

Dobrý večer, vítejte u on-line přenosu z derby Sparta Praha - Slavia Praha. Utkání začíná v 19:15

--:--

Úvodní sestavy:

Sparta Praha: Štěch – Mareček, Brabec, Mario Holek, Nhamoinesu – Dočkal, Vácha, Matějovský – V. Kadlec, Lafata (C), Krejčí.

Náhradníci: Miller – Chvátal, Řezníček, Schranz, Kováč, Konaté, Švejdík. SK

Slavia Praha: Berkovec – Švec, Bílek, Latka (C), Tamás – Baéz, Hrubý – Piták, Prošek, Kenia – Škoda.

Náhradníci: Rakovan – Fialka, Dostál, Boudjemaa, Dame, Červenka.

Rozhodčí: Královec – Wilczek, Nádvorník.

--:--

Dnes bude fotbalu přát počasí, oproti minulému víkednu je téměř 20 stupňů. Dočkáme si i krásné fotbalové bitvy?

--:--

Čeká se i nejlepší návštěva ročníku. Na stadionu by tedy mělo být víc než 19 tisíc fanoušků.

--:--

Atmosféra je elektrizující, zní hymna domácích a hráči obou mužstev při jejím doznívání vychází z tunelu.

--:--

Hráči jsou na trávníku a zdraví diváky i své soupeře.

--:--

Kotel Sparty je takřka celý v rudém, slávisté jsou zase oblečení v bílých retrotričkách.

--:--

Probíhá slavnostní chvíle, ve které dostává ocenění v podobě květin pan Rudolf Baťa, který byl nedávno uveden do fotbalové Síně slávy.

--:--

Navíc děkuje funkcionář Sparty Jakub Otava i Davidu Lafatovi za Fotbalistu roku.

--:--

Hráči jsou připraveni, proběhl los a utkání může za moment začít.

1.

283. derby bylo zahájeno. Míč mají slávisté.

1.

Rozehrávka na obránce a první nákop na Milana Škodu.

1.

Je z toho aut pro hosty z Edenu na útočné polovině Sparty.

1.

Štěch nakonec akci Slavie ukončil a založí první útok Sparty.

2.

Ten vedl Matějovský, ale Slavia se ubránila.

2.

Slávista Škoda táhl akci po pravé straně, centr před bránu mu však vůbec nevyšel.

3.

Costa potáhl míč po pravé straně, ale pak se otočil zpět a Sparta přenáší hru.

4.

Slavia právě vstřelila branku.

4.

Milan Škoda předvedl naprosto famózní individuální akci a střílí první gól Slavie. Obešel Brabce a následně i Holka a poslal z úhlu míč mezi nohama brankáře Štěcha do branky - 1:0 pro hosty.

6.

Slávisté se snaží využít obrovské psychické vzpruhy a po zákroku Matějovského na Keniu budou rozehrávat na útočné polovině.

1 2 3 4 5 6 »

Slavia sice před derby pět zápasů nevyhrála, na Letné ale v prvním poločase rozhodně jako outsider nehrála a už ve čtvrté minutě se ujala vedení. Postaral se o to nejlepší ligový střelec Škoda, který utekl po levé straně, vyškolil oba domácí stopery a střelou mezi nohy brankáře Štěcha si připsal 14. branku v sezoně.

Pro Škodu to byl první gól proti Spartě v kariéře a druhý mohl přidat po půlhodině hry. Po dlouhém nákopu si zpracoval míč a kousek za vápnem pohotově vystřelil, ale trefil pouze břevno.

Spartu aktivní hra Slavie v první půli viditelně zaskočila a dlouho se nemohla dostat do tempa. Poprvé zahrozila až ve 23. minutě Dočkalem, o chvíli později nadělal gólmanu Berkovcovi problém špatný odkop jednoho z obránců. A když Dočkal ve 40. minutě netrefil v dobré pozici branku, vyprovázel mistra do kabin pískot.

Také po přestávce patřila první velká šance Slavii. V 55. minutě Piták dlouhým nákopem našel rozběhnutého Hrubého, který šel sám na Štěcha, sparťanský brankář ale střelu vyrazil na roh.

Sparta však byla čím dál aktivnější. V 63. minutě ještě Berkovec vytěsnil Kadlecův pokus na tyč, o tři minuty později už domácí vyrovnali. Slávistický gólman vyrazil Dočkalovu střelu, k dorážce se však dostal Lafata, který tak zaznamenal 13. gól v sezoně.

Domácí pokračovali v tlaku a minutu před koncem se dočkali. Costa po rohu vyhrál hlavičkový souboj ve vápně a Brabec doklepnul míč do branky. Sparta tak vyhrála páté derby za sebou, naopak Slavia si prodloužila aktuální sérii bez vítězství na šest zápasů.

Sparta Praha - Slavia Praha 2:1 (0:1)

Branky: 66. Lafata, 89. J. Brabec - 4. Milan Škoda. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Nádvorník. ŽK: Kadlec, Konaté - Latka, Baéz, Kenija, Berkovec, R. Hrubý. Diváci: 18.665 (vyprodáno).

Sparta: Štěch - Mareček (57. Konaté), J. Brabec, Holek, Costa - Vácha - Kadlec (90. Kováč), Dočkal, Matějovský (77. Řezníček), L. Krejčí - Lafata. Trenér: Lavička.

Slavia: Berkovec - Švec (85. Boudjemaa), Latka, Bílek, Tamás - Baéz, Piták - R. Hrubý, Kenija (90. Červenka), Prošek (59. Dostál) - Milan Škoda. Trenér: Beránek.