čtvrtek 27. července 2017 Věroslav

Real Madrid zvítězil v Petrohradu, Juventus jen remizoval

aktualizováno 1. 10. 2008 01:01

Petrohrad - V dnešním zápasu druhého kola základní části Ligy mistrů prohráli fotbalisté Zenitu Petrohrad s Realem Madrid 1:2. Ruský klub si tak po úvodní porážce na hřišti Juventusu připsal druhý nezdar, naopak Real navázal na výhru nad Borisovem a ve skupině H má na kontě plný počet šesti bodů.

Fotbalové utkání Zenit Petrohrad - Real Madrid

Slovenský obránce Hubočan už ve čtvrté minutě poslal míč do vlastní sítě, na vyrovnání Portugalce Dannyho pak zakrátko odpověděl nizozemský kanonýr Van Nistelrooij, na kterého zadáci Zenitu pozapomněli. Petrohradská snaha o vstřelení dalšího gólu pak už k úspěchu nevedla.

V základní sestavě ruského klubu nastoupil i český reprezentant Radek Šírl a odehrál celý zápas. Právě u něho začala akce, z níž Danny v 25. minutě skóroval.

Fotbalisté běloruského celku BATE Borisov ztratili v Lize mistrů dvoubrankové vedení nad Juventusem Turín a s favorizovaným
soupeřem nakonec remizovali 2:2. Za nováčka prestižní klubové soutěže v krátkém sledu skórovali Krivec a Stasevič, ale italský velkoklub díky dvěma trefám Iaquinty ještě do poločasu srovnal na 2:2.

Uspěly oba anglické celky. Londýnský Arsenal zvítězil nad Portem vysoko
4:0, obhájce trofeje Manchester United dnes vyhrál na stadionu dánského Aalborgu 3:0.

Výsledky - 2. kolo:

Skupina E:
Aalborg - Manchester United 0:3 (0:1), Villarreal - Celtic Glasgow 1:0
(0:0).

Skupina F:
AC Fiorentina - Steaua Bukurešť 0:0, Bayern Mnichov - Olympique Lyon 1:1 (0:1).

Skupina G:
Arsenal - FC Porto 4:0 (2:0), Fenerbahce Istanbul - Dynamo Kyjev 0:0.

Skupina H:
BATE Borisov - Juventus Turín 2:2 (2:2), Zenit Petrohrad - Real Madrid 1:2 (1:2).

Zdroj: ČT24, ČTK