sobota 23. září 2017 Berta
OSMIFINÁLE EVROPSKÉ LIGY

Zavinil gól a ještě se zranil. De Rossi prožil zápas hrůzy

aktualizováno 13. 3. 2015 12:03

Florencie – Na hřišti vydržel pouze dvaadvacet minut. Během nich toho ale kapitán AS Řím Daniele De Rossi stihl hodně. Naneštěstí pro Římany však v jejich neprospěch. Zkušený záložník zavinil gól, kazil a ještě k tomu se zranil. Může tak děkovat svým spoluhráčům, že nakonec v úvodním osmifinále Evropské ligy na hřišti Fiorentiny vybojovali remízu 1:1.

Daniele De Rossi

Francesco Totti a Daniele De Rossi, dvojice hráčů, kteří patří k římskému celku jako symbol kojící vlčice s Romulem a Remem. I přes spoustu nabídek svůj tým nikdy nezradili a zůstali v něm. Jenže výkony klubových legend jsou dosti nevyrovnané, což platí zejména pro druhého jmenovaného.

Jednatřicetiletý záložník, který v italské reprezentaci odehrál již sto zápasů, v posledních týdnech šel výkonnostně značně dolů, za což si vysloužil i pískot před domácím publikem, které na něj jinak nedá dopustit. A špatnou formu potvrdil i na Fiorentině. Na hřiště vyběhl sice s kapitánskou páskou lídra, ale na trávníku si počínal spíše jako žáček.

Svému týmu zavařil, a to pořádně hned v sedmnácté minutě. Na polovině hřiště jako jeden z bránící trojice špatně rozehrál přímo na kopačku Mohameda Salaha. Místo toho, aby se však rychle vrátil, naprosto vypustil souboj s nabíhajícím Josipem Iličičem, který jeho nedůslednosti využil a vstřelil vedoucí branku. Aby toho ale nebylo málo, italský hráč si při svém bránění ještě podvrtl kotník.

Zdravotní stav De Rossiho výkonu příliš nepomohl a další obrovský kiks na sebe nenechal dlouho čekat. V jednadvacáté minutě si po rohu pohrával jako poslední hráč s míčem. Salaha sice přehodil, ale přeskočil ho Iličič, jenž okamžitě založil rychlé přečíslení. Kapitán Římanů se tentokrát dokázal vrátit a nakonec akci zblokoval na roh, ale to bylo poslední, co stihl. Kvůli vyvrtnutému kotníku vystřídal.

Římané se v té době na hřišti trápili a potvrzovali, že se jim v posledních týdnech výsledkově nedaří. Svěřenci Rudiho Garcíi se ale nakonec dokázali zvednout a svého soupeře nakonec přehrávali, a to i přes fakt, že ještě během první půle museli podruhé kvůli zdravotním problémům střídat a v druhé nedal Adam Ljajič penaltu.

Na konečných 1:1 srovnal Seydou Keita a zajistil Římu dobrý výsledek pro odvetu. "Zasloužili jsme si ale vítězství. Nedařilo se nám jenom v prvních minutách duelu. Potom jsme ukázali naši lepší tvář," nechal se slyšet po zápase García.

"Sedmdesát minut jsme mohli vidět skutečný ambiciózní Řím, který chtěl vstřelit alespoň jednu branku venku," dodal francouzský lodivod.

Jestli se skutečný Řím ukáže i v italské lize, kde z posledních devíti utkání vyhrál jen jedno, se ukáže v pondělí doma se Sampdorií. Otázkou však zůstává, jestli u toho bude De Rossi. A to jak kvůli zdraví, tak i kvůli formě.

Zdroj: ČT sport, football-italia.net