Po roce odplata. PSG po remíze v prodloužení s Chelsea postupuje dál

Londýn – Dvakrát v zápase vedli a téměř celou dobu hráli proti oslabenému soupeři. Ani tyto výhody fotbalistům Chelsea k postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů přes PSG nestačily. Francouzský celek dokázal vždy odpovědět z rohu a díky výsledku 2:2 postupuje dál. Rozhodující branku vstřelil Thiago Silva. Pařížané tak Blues oplatili loňské vyřazení.

Slavící fotbalisté PSG
zdroj: ČTK/ZUMA/ autor: Joel Marklund

První zajímavější moment byl na stadionu Chelsea k vidění až ve 32. minutě. Kanonýr PSG Ibrahimovič zajel skluzem do Oscara, a přestože se na poslední chvíli snažil stáhnout nohy, rozhodčí Kuipers ho vyloučil. Švédský reprezentant čtvrtou červenou kartou v soutěži vyrovnal nelichotivý rekord Nizozemce Edgara Davidse.

Lídr anglické ligy, v jehož brance dostal Courtois znovu přednost před Čechem, se přes početní výhodu k ohrožení soupeře moc nedostával. Výjimkou byl průnik Diega Costy, kterého zastavil Cavani, ale sudí penaltu neodpískal.

V 57. minutě málem udeřili Pařížané. Cavani si kličkou položil Courtoise, ale z úhlu trefil jenom tyč. Chelsea zapnula až v závěrečné desetiminutovce. Gólman Sirigu nejprve vyrazil ránu Ramirese, jenže po závaru v pokutovém území pak tvrdou ranou otevřel skóre obránce Cahill.

PSG však v 86. minutě vyrovnal. Po rohu se trefil hlavou David Luiz a bývalý zadák Chelsea vynutil svému týmu prodloužení.

To začalo pro francouzského mistra špatně, protože ruku kapitána Thiaga Silvy potrestal z pokutového kopu Hazard. Brazilský stoper ale své zaváhání napravil ve 114. minutě, kdy z dalšího rohového kopu hlavou vyrovnal. Hosté tak vrátili Chelsea vyřazení z loňského čtvrtfinále.

Chelsea FC - Paris St. Germain 2:2 po prodloužení (1:1, 0:0)

Branky: 81. Cahill, 96. Hazard z pen. - 86. David Luiz, 114. Thiago Silva. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). ČK: 32. Ibrahimovič (PSG). Diváci: 37 692. První zápas: 1:1, postoupil Paris SG.

Chelsea: Courtois - Ivanovič, Cahill, Terry, Azpilicueta - Fábregas, Matič (84. Zouma) - Ramires (91. Drogba), Oscar (46. Willian), Hazard - Diego Costa. Trenér: Mourinho.

PSG: Sirigu - Marquinhos, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Verratti (82. Lavezzi), Thiago Motta, Matuidi (82. Rabiot) - Cavani, Ibrahimovič, Pastore (118. Van der Wiel). Trenér: Blanc.