ČTsport

ČTsport
sobota 23. září 2017 Berta

Polský ministr sportu suspendoval celé vedení fotbalového svazu

Velikost textu:

Varšava - Celé vedení národního fotbalového svazu PZPN dnes odvolal polský ministr sportu Miroslaw Drzewiecki. Pro vysvětlení uvedl, že ve svazu panuje chaos a hrozilo, že nebude moci reálně dál pracovat. Ministr zároveň ujistil, že není ohrožena příprava na Euro 2012, které organizuje Polsko společně s Ukrajinou. Drzewiecki dále dodal, že o odvolání svazu informoval šéfa UEFA Michela Platiniho.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Otevřít galerii
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/1/26/2589.jpg?1199460657
 • Ilustrační foto zdroj: ČTK-AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/1/26/2585.jpg?1199460657

"Jsme v šoku, je to překvapivé rozhodnutí," uvedl mluvčí svazu Zbigniew Koźmiński. Ministr pověřil řízením svazu nezávislého správce Roberta Zawlockého. Volba nového prezidenta svazu plánovaná na konec října se uskuteční.

Dnes dopoledne se ministr na půdě budoucího národního stadionu setkal s dosavadním předsedou svazu Michalem Listkiewiczem, který prý o jeho záměrech nic nevěděl. Řekl, že doufá, že situace se nedotkne polské reprezentace, kterou čeká 11. října v Chorzówě utkání kvalifikace mistrovství světa s českými fotbalisty.

Dzrewiecki svůj krok vysvětlil tím, že svaz neplnil rozhodnutí přijatá na valné hromadě.

Polský svaz čelí obvinění, že nezabránil rozsáhlé korupční aféře ve fotbalu. Do skandálu je zapleteno minimálně 29 profesionálních týmů. Obviněno bylo okolo 130 osob, z nichž první už stanuly před soudem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • ŽIVĚ: Závod žen v Bergenu
    Sport živě
    ŽIVĚ: Závod žen v Bergenu vydáno před 1 hodinou Vrchol sezony je tu. Nejlepší závodnice profesionálního pelotonu se utkávají na zvlněných okruzích v norském Bergenu o titul světové šampionky, který obhajuje Amalie Dideriksonová.
   • ŽIVĚ: Česko – Belgie
    Sport živě
    ŽIVĚ: Česko – Belgie vydáno před 15 minutami Česká reprezentace hraje v ázerbájdžánské Gandže klíčový zápas o postup ze základní skupiny ME. Vítězky skupin postoupí přímo do čtvrtfinále šampionátu, celky z druhých a ...
   • Plzeň čeká náročný souboj v Mladé Boleslavi, Slavia se pokusí dobýt zlínskou tvrz
    Plzeň čeká náročný souboj v Mladé Boleslavi, Slavia se pokusí dobýt zlínskou tvrz vydáno 23. 9. 2017 06:00 Suverénní krasojízda fotbalistů Viktorie Plzeň zatím udává ráz nejvyšší soutěži. V 8. kole se však západočeský tým představí na půdě Mladé Boleslavi, kde v předchozích ...
   • ŽIVĚ: Rafael Nadal - Jack Sock
    Sport živě
    ŽIVĚ: Rafael Nadal - Jack Sock aktualizováno před 9 minutami Druhý hrací den Laver Cupu nabízí v pražské O2 areně další čtyři zápasy, každý tentokrát o dva body. V první dvouhře se střetla hlavní postava špičkového turnaje Roger Federer s ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.