úterý 26. září 2017 Andrea

Liberec připravil Spartu o ligovou neporazitelnost

aktualizováno 29. 9. 2008 21:03

Praha - V 8. kole přišli fotbalisté Sparty jako poslední o neporazitelnost v novém ročníku nejvyšší soutěže. Dnes večer totiž prohráli v Liberci 0:3 a na vedoucí Slavii ztrácejí dva body. O dvě branky Severočechů se postaral chorvatský útočník Andrej Kerič, další gól přidal Smetana .

Fotbalový zápas Liberec - Sparta

Dlouhých 476 minut sparťanští fotbalisté v soutěžních zápasech neinkasovali, ale Liberec je rychle nachytal v nedbalkách. Už po 105 vteřinách zaváhala hostující obrana a po nepřehledné situaci Smetana vrátil míč před branku ke Keričovi, který z osmi metrů otevřel skóre.

Hosté dostali těžký úder, ale chvíli se zdálo, že se z něj budou schopni rychle vzpamatovat. V osmé minutě sice Kozáčika ještě ohrozila Dočkalova rána, ale od té chvíle se valil na libereckou branku jeden útok za druhým. Tomu měla napomáhat i ofenzivněji laděná sestava s dvěma klasickými útočníky.

Výsledek:

Slovan Liberec - Sparta Praha 3:0 (2:0)

Branky: 2. a 81. Kerič, 39. Smetana. Rozhodčí: Adam - Hojsík, Jiřík. ŽK: Kerič (Liberec). Diváci: 5805.

Sestavy:

Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Košťál, Janů - Papoušek (65. Polák), Bílek, Dort, Dočkal - Smetana (61. Nezmar), Kerič (87. Blažek). Trenér: Škorpil.

Sparta: Kozáčik - Voříšek, Řepka, Kučera, Kladrubský - Kušnír (63. Došek), Hušek, Kisel, Matušovič (46. Wilfried) - Slepička, Kulič (82. Zeman). Trenér: Lavička.