úterý 21. listopadu 2017 Albert
OSMIFINÁLE LIGY MISTRŮ

Překvapení se nekonalo. Real duel na Schalke zvládl a je blízko čtvrtfinále

aktualizováno 18. 2. 2015 22:38

Gelsenkirchen – Debakl jako před rokem se nekonal, ale ani nedošlo k žádnému překvapení. Real Madrid úvodní utkání osmifinále Ligy mistrů na půdě Schalke opět zvládl, když po loňské drtivé výhře 6:1 tentokrát zvítězil 2:0. O branky se podělili Cristiano Ronaldo a Marcelo. Madridský tým díky tomu dosáhl na desátý triumf v milionářské soutěži za sebou a vyrovnal rekord Bayernu Mnichov z roku 2013.

Slavící fotbalisté Realu Madrid

Když se před rokem setkali v úvodním duelu v Gelsenkirchenu, už po dvaceti minutách Schalke prohrávalo 0:2, z čehož se již nedokázalo vzpamatovat. Tentokrát to však dlouho vypadalo, že domácí se na svého soupeře připravili daleko lépe.

Real sice podle očekávání dominoval v držení míče, ale Königsblauen, jak je jim pod vedením Roberta di Mattea vlastní, zataženou defenzívou rozbíjeli veškeré ataky a sami chodili do rychlých protiútoků. Po jednom z nich nebezpečně z dálky vypálil Klaas-Jan Huntelaar a Iker Casillas v bráně se musel činit.

Madridským defenzivní taktika soupeře dělala velké obtíže, ale v šestadvacáté minutě je vysvobodil Cristiano Ronaldo. Hvězda týmu, která se v posledních zápasech střelecky trápila, si šikovně naběhla na centr Carvajala a vyběhnutému Ingu Wellenreutherovi nedala šanci.

Po vstřelené brance jako by z Realu spadla nervozita, naopak v obraně domácích se začala objevovat okénka. Po jednom z nich se za obranu po pěkné průnikové přihrávce Toniho Kroose dostal Karim Benzema a jen dobrý zákrok Wellenreuthera zachránil Schalke od další inkasované branky. A mladý německý brankář se vytáhl do poločasu ještě jednou, když reflexivně zasáhl proti standardní situaci Ronalda.

I po změně stran zápas pokračoval ve stejném duchu. Real bušil do zataženého obranného valu německého týmu, jenže při svých snahách byl obhájce trofeje většinou stereotypní a chyběl mu při nich moment překvapení. O větší vzruch se tak až v sedmdesáté minutě postaral po přiťuknutí Garetha Balea patičkou Isco, jenž těsně přestřelil branku.

O chvíli později zahrozilo i Schalke a hned z toho byla obrovská příležitost. Po dlouhém nákopu se dostal za obranu Atsuto Uchida, po jehož zpětném pasu orazítkoval krásnou ranou břevno Flex Platte. K dorážce se ještě dostal japonský fotbalista, jeho pokus však již stihl zblokovat Marcelo.

A právě brazilský obránce se stal hlavní postavou další akce na druhé straně. Po Ronaldově přihrávce se na hranici vápna dostal k míči a krásnou ranou svojí slabší pravou nohou se trefil od břevna do růžku branky. Zároveň tak rozhodl o vítězství 2:0, protože Real si již závěr utkání bez potíží pohlídal.

Schalke 04 - Real Madrid 0:2 (0:1)

Branky: 26. Ronaldo, 79. Marcelo. Rozhodčí: Atkinson - Mullarkey, Child (všichni Angl.). Diváci: 54.442.

Schalke: Wellenreuther - Uchida, Höwedes, Matip, Nastasič, Aogo - Höger (80. Meyer), Neustädter (57. Kirchhoff), Boateng - Choupo-Moting, Huntelaar (33. Platte). Tranér: Di Matteo.

Real: Casillas - Carvajal (82. Arbeloa), Varane, Pepe, Marcelo - Lucas Silva, Kroos, Isco (85. Illarramendi) - Bale, Benzema (78. Hernández), Ronaldo. Trenér: Ancelotti.

Zdroj: ČT sport