pátek 21. července 2017 Vítězslav

Koller pomohl Samaře dvěma gólovými hlavičkami k remíze

aktualizováno 27. 9. 2008 15:23

Moskva - Český útočník Jan Koller vstřelil v dnešním utkání ruské fotbalové ligy dva góly, jimiž pomohl samarským Křídlům sovětů k domácí remíze 3:3 s Dynamem Moskva. Ve vypjatém zápase, v němž padly tři červené karty, domácí celek nejprve smazal dvoubrankovou ztrátu, ale o vítězství nakonec přišel gólem z penalty v páté minutě nastaveného času.

Fotbalista Jan Koller v hlavičkovém souboji

Dynamo vedlo krátce před poločasem už 2:0, ale ještě do přestávky snížil Bobjor a v závěrečné čtvrthodině přišly Kollerovy chvíle. Nejlepší český reprezentační střelec se v průběhu devíti minut dvakrát trefil hlavou a otočil stav na 3:2 pro Samaru. Poslední slovo ale měli přece jen hosté, z penalty v nastavení vyrovnal Australan Wilkshire a získal druhému týmu tabulky alespoň bod.

Koller tak má po svém letním příchodu do ruské ligy na kontě už čtyři góly a je nejlepším českým střelcem. Celý zápas odehrál za Samaru i jeho krajan Jiří Jarošík.

Stejně jako ve středečním pohárovém duelu zvítězili fotbalisté Spartaku Moskva v Jaroslavli i v lize 2:1. Svěřence dánského kouče Michaela Laudrupa nyní čeká čtvrteční domácí odveta prvního kola Poháru UEFA proti ostravskému Baníku.