středa 23. srpna 2017 Sandra
Příprava na Synot ligu

Spartu trápí obrana, na závěr soustředění prohrála 2:4 s Kazaní

aktualizováno 9. 2. 2015 18:41

Belek (Turecko) - Sparta za poslední dva zápasy obdržela sedm branek. Poté, co v pátek prohrála 0:3 se Steauou Bukurešť, v úplném závěru tureckého soustředění podlehla Kazani 2:4. Sparta prohrávala už 0:2, ale David Lafata s Ladislavem Krejčím srovnali. V současnosti sedmý tým ruské ligy však dorážkou neúspěšné penalty získal vítězství na svou stranu.

Fotbalisté Sparty

"Chtěli jsme kemp zakončit dobrým výsledkem, takže spokojení být nemůžeme. Zápas bohužel znovu ovlivnily naše chyby v defenzivě. Dostali jsme dva rychlé góly v prvním poločase, a i když se naše hra stupňovala a soupeře jsme tlačili, znovu jsme mu nabídli další situace, kterými zápas rozhodl," zhodnotil utkání trenér Vítězslav Lavička.

Sparta do předposledního přípravného utkání nastoupila v sestavě, v níž zřejmě vstoupí do jarní sezony. Jenže obranná fáze v úvodu nefungovala a Kazaň se rychle dostala do dvougólového vedení. Nejprve se po individuální akci prosadil Ďaďun a o dvě minuty později zvýšil hlavou chorvatský reprezentant do 21 let Livaja.

Český mistr se však vzchopil a brzy ho do hry vrátil kapitán Lafata, který hlavou využil Dočkalův centr. Ve formě hrající Dočkal po změně stran připravil i vyrovnání pro Krejčího.

Jenže v 67. minutě zahrávala Kazaň pokutový kop, brankář Štěch sice střelu Gökdenizovi chytil, ale turecký záložník se dostal ke gólové dorážce. Sparta už nenašla odpověď, naopak v závěru inkasovala ještě počtvrté.

Generálkou na start jara bude pro Spartu sobotní zápas s Banskou Bystricou.

Liberec prohrál s Metalurgem Doněck

Fotbalisté Liberce prohráli s desátým týmem ukrajinské ligy Metalurgem Doněck 1:3. Severočeši sice vedli od osmé minuty, kdy se trefil záložník Martin Frýdek, ale soupeř ještě do pauzy skóre otočil a v 73. minutě si vítězství pojistil. Předposlední tým ligové tabulky Liberec, který v úvodu přípravy sedmkrát za sebou vyhrál, utrpěl na závěr soustředění druhou porážku po sobě. Herní kemp opustí s bilancí jednoho vítězství a dvou proher. Generálku na jarní část sezony sehraje Slovan o víkendu s Příbramí.

Výsledky přípravných utkání

Sparta Praha - Rubin Kazaň 2:4 (1:2)

Branky: 25. Lafata, 60. Krejčí - 15. Ďaďun, 17. Livaja, 67. Gökdeniz, 90. Ozdojev.

Sestava Sparty: Štěch - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha, Matějovský, Shala (60. Schranz) - Dočkal, Krejčí (81. Breznaník) - Lafata (76. Konaté). Trenér: Lavička.

Slovan Liberec - Metalurg Doněck 1:3 (1:2)

Branky: 8. Frýdek - 11. Lazič, 45. Alex da Silva, 73. Morozjuk.

Sestava Liberce: Hroššo (46. O. Kolář) - Sus, Pimpara, Sackey, Fleišman - Pavelka, Obročník - Ndiaye (85. Luckassen), Josef Šural, Frýdek - Bakoš. Trenéři: Kotrba a Csaplár.