ČEZ Extraliga 2023/2024

Chelsea se v prvním semifinále rozešla s Liverpoolem smírně

Londýn - Fotbalisté Chelsea remizovali v úvodním semifinále Ligového poháru na hřišti Liverpoolu 1:1. Díky proměněné penaltě Edena Hazarda šli Londýnští do vedení, ale trefa Raheema Sterlinga znamenala smírný výsledek.

Utkání Chelsea - Liverpool
zdroj: ČTK/PA autor: Peter Byrne

Chelsea se ujala vedení už v 18. minutě, kdy Emre Can fauloval ve vápně Edena Hazarda a belgický záložník nařízenou penaltu proměnil. Liverpool vyrovnal po hodině hry zásluhou Raheema Sterlinga, kterému hostující obránci dali na středu vápna až příliš prostoru.

Domácí byli i nadále aktivnější a dvakrát byli blízko druhé brance. Nejprve v 66. minutě skončil technický pokus kapitána Stevena Gerrarda na tyči a v 80. minutě si Courtois skvěle poradil s pohotovou střelou Adama Lallany. Čechův konkurent tak výrazně přispěl k tomu, že do odvety za týden v Londýně půjdou oba celky za nerozhodného stavu.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Tottenham a třetiligový Sheffield United, které první zápas čeká ve středu.