středa 26. července 2017 Anna

Ostravský Baník rozstřílel Boskovice a v Poháru ČMFS postupuje dál

Boskovice - Ačkoliv Baník šetřil Svěrkoše, Otepku, Galáska i Tchuře s brankářem Vaškem, bezpečně si ohlídal hladký postup. Ostrava měla po půlhodině hry vystaráno. První velkou šanci lapil Mičolovi gólman přímo na čáře, ale hostující záložník obě další příležitosti v rozpětí devíti minut už proměnil. Když ve 30. minutě překonal brankáře Švédu patičkou ještě Střihavka, bylo rozhodnuto.

FC Baník Ostrava

Domácí outsider a desátý tým divize ani před rekordní návštěvou favorita náznakem nepotrápil. Třebaže Baník ve druhé půli zvolnil, soupeř toho nevyužil. Po faulu Križana kapitán Janíček dokonce v 68. minutě nedal penaltu. Závěr se zvrtl v exhibici. Boskovicím došly síly a zejména Střihavka pracoval na tom, aby vzkřísil renomé střelce. Během dvou minut se dvakrát prosadil důrazem v pokutovém území a zkompletoval hattrick. Střídající Markovič pak ještě po třetí gólové přihrávce špílmachra Lukeše završil skóre na 7:0.

"Myslím, že můžeme být spokojeni. Jak s postupem, tak tím, že jsme konečně dokázali proměnit šance, které jsme si vypracovali," řekl trenér Baníku Karel Večeřa.

Výsledek:

Forman Boskovice - Baník Ostrava 0:7 (0:3)
Branky: 30., 77. a 79. Střihavka, 19. a 28. Mičola, 66. Lukeš, 84. Markovič. Rozhodčí: Mikel - Gallo, Vysloužil. Diváci: 2155.