pátek 23. června 2017 Zdeňka

České Budějovice utrpěly v domácím poháru debakl v Mutěnicích

aktualizováno 25. 9. 2008 12:34

Mutěnice (Hodonínsko) - Fotbalisté Českých Budějovic jsou čtvrtým prvoligovým celkem, který se rozloučil s účinkováním v Poháru ČMFS. Jihočeši ve třetím kole soutěže selhali na půdě třetiligových Mutěnic, kde utrpěli debakl 0:4. Všechny branky padly po změně stran.

Fotbalisté Mutěnic senzačně porazili České Budějovice.
  • Fotbalisté Mutěnic senzačně porazili České Budějovice. autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/5/430/42920.jpg?1222341989

Českobudějovický kouč Pavel Tobiáš nechtěl v duelu v Mutěnicích riskovat a před důležitým ligovým utkáním s Jabloncem raději šetřil několik lehce zraněných opor. V brance dostal přednost Křížek, v obraně poprvé nastoupila nová posila Laurinc.

Domácí vycítili šanci a v úvodním dějstvím drželi s favoritem krok. Hostující Benát sice po dvaceti minutách trefil břevno, ale za deset minut mohly udeřit Mutěnice, kdyby Helísek proměnil samostatný únik.

Mutěnice zaskórovaly až po změně stran

Třetiligový outsider i po změně stran pokračoval v nadšeném výkonu a v 58. minutě se dočkal odměny, když se po rohovém kopu přesnou střelou trefil Vavruša. Pozvednout jihočeskou ofenzivu přišli Šíma se Svátkem, ale místo očekávaného náporu hostů padaly další góly do jejich sítě.

V 72. minutě zvýšil do odkryté branky Obal, za pět minut skóroval Adamec, který ještě vloni působil v Dynamu, a českobudějovický zmar dovršil druhou brankou v utkání Obal. Kouč Tobiáš tak musel po svém návratu na lavičku Jihočechů překousnout první prohru, naopak sedmý tým MSFL mohl slavit.

Výsledek:

FK Mutěnice - Dynamo České Budějovice 4:0 (0:0)
Branky: 72. a 90. Obal, 58. Vavruša, 77. Adamec. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Slavík. Diváci: 530