úterý 25. dubna 2017 Marek

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili nad Kladnem 2:1

Mladá Boleslav - Zápas mezi Boleslaví a Kladnem poznamenal raketový nástup domácích fotbalistů. Už po osmi minutách Boleslav vedla 2:0 zásluhou Poláčka a Pecky. Hosté nedokázali na dvoubrankovou ztrátu odpovědět až do 79. minuty, kdy zužitkoval svou šanci Killar. Na srovnání výsledku se Kladno už nedokázalo vzchopit. Boleslav se tak alespoň do zítřka dostala na 2. místo tabulky a bude čekat na reakci Slavie v pondělním zápase se Zlínem.

Útočné duo Boleslavi Papadopoulos-Pecka

Domácí udeřili hned ze svého prvního útoku, kdy Rajnochův centr propadl až k Poláčkovi a domácí záložník ranou bod břevno už po 41 vteřinách uklidnil svůj tým nejrychlejší letošní ligovou brankou. V 8. minutě udeřili domácí podruhé. Střela obránce Macha se na hranici pokutového území odrazila k Peckovi a ten oslavil svůj návrat do základní sestavy povedenou trefou pod břevno. V tu chvíli se zdálo být pravděpodobné, že Kladno nenaváže na předchozí tři ligové duely, v nichž nepoznalo přemožitele.

Hosté v dalším průběhu utkání působili neškodně, ale domácí se nikterak nehonili k nahnání skóre. Ani poločasová pauza Boleslav nedonutila ke zvýšení tempa a navázání na výborný úvod. Poláček si marně snažil vymodlit penaltu a nakonec po nahrání pádu viděl jen žlutou kartu. Pokutový kop domácím nepřinesl ani další divoký pád Kaliny. Naopak Kladno mohlo zápas ještě zdramatizovat poté, co bek Procházka zakončil svůj výpad střelou těsně vedle tyče.

Až deset minut před koncem dostal zápas mnohem zajímavější zápletku. Čím dál odvážnější Kladno zahrozilo akcí po pravé straně, útočníka Šilhana ještě skvěle vychytal Miller, ovšem na dorážku kapitána Killara už dosáhnout nemohl. Kladno tak v pátém zápase Boleslavi vstřelilo teprve svůj druhý gól, ale ani ten dnes už hostům k bodovému zisku nepomohl.