úterý 25. dubna 2017 Marek

Chelsea se remízou 1:1 s Manchesterem United připravila o čelo tabulky

Londýn - V dnešním taháku anglické Premier League remizovali fotbalisté londýnské Chelsea s obhájcem titulu Manchesterem United 1:1. Při formě, jakou rudý tým disponoval v minulé sezoně, by celek trenéra Scolariho bral bod zřejmě jako úspěch. V nynější situaci však tým Chelsea zaváhal a nedokázal porazit Manchester, který loňské výsledky i formu zatím marně hledá. V případě vítězství by se modří opětovně usadili na čele tabulky. I s přispěním brankáře Petra Čecha tým udžel čtyři a půl roku trvající domácí neporanitelnost v anglické lize.

Petr Čech
Petr Čech

Český brankář však v zápase kapituloval už po 17 minutách. Hostující Evra se prohnal po levé straně a po jeho přihrávce pálil ze šestnáctky Berbatov, Čech ale nepříliš prudkou střelu k tyči jen vyrazil ke Korejci Pak Či-songovi, který míč vzápětí s přehledem vrátil do sítě. Gól Chelsea na dlouho poznamenal, po poločase ale začala tlačit a v 80. minutě se dočkala alespoň vyrovnání. To zajistila přesná hlavička Kaloua po přímém kopu, další šance na obou stranách se v hektickém závěru už neujaly.

Dva góly v rozmezí 32 vteřin zajistily fotbalistům Aston Villy vítězství 2:1 na hřišti nováčka nejvyšší anglické soutěže West Bromwiche. V dresu domácího týmu odehrál 57 minut český útočník Roman Bednář. Skóre zápasu otevřel v 27. minutě John Carew, o chvíli později poslal hosty do dvougólového vedení anglický reprezentant Gabriel Agbonlahor. Norský útočník mohl navíc svůj gólový účet rozšířit, ale West Bromwich při jeho šancích ve druhé půli dvakrát zachránila tyč.