neděle 20. srpna 2017 Bernard

Neproměněná penalta a jedenáctá trefa Doška. Slovácko veze výhru z Ďolíčku

aktualizováno 29. 11. 2014 22:13

Praha Slovácko vyhrálo nad Bohemians 1905 2:1. Po gólech Doška a Jakuba Rady během minuty byl nešťastníkem kapitán domácích Josef Jindřišek, který neproměnil penaltu. Synot liga má nového krále tabulky střelců Libora Doška, který měl i další příležitost ke vstřelení branky. Tři body Slovácku zajistil premiérovým ligovým gólem Tomáš Břečka. Sérii bez ligového vítězství si "klokani" prodloužili na šest zápasů a podzimní část nejvyšší soutěže tak zakončí jen s dvoubodovým náskokem od sestupového pásma. Naopak hosté poskočili na sedmé místo. Utkání jste mohli sledovat v podrobné on-line reportáži.

--:--

Dobrý večer, vítejte u on-line přenosu, ve kterém budeme sledovat duel 16. kola mezi Bohemians 1905 a 1. FC Slováckem.

--:--

Úvodní sestavy:

Bohemians Praha 1905: Švenger – Pauschek, Šírl, Krch, Cseh – Jindřišek, Moravec, Mosquera, Rada – Mikuš, Bratanovič.

Náhradníci: Havránek – Kalina, Šmíd, Brabec, Bartek, Nerad, Havel.

Slovácko: Heča – Kuncl, Břečka, Rada, Košút – Diviš, Šumulikoski, Trávník, Kalouda – Došek, Kerbr.

Náhradníci: Melichárek – Reinberk, Šimko, Mezlík, Hlúpik, Havlík, Dočekal. Rozhodčí: Franěk – Štěrba, Urban.

--:--

Hráči obou mužstev jsou na trávníku a zdraví se s diváky.

--:--

Do sestavy hostů se vrátil kanonýr Libor Došek. Letos dal už deset branek a s Lafatou ze Sparty se dělí o trůn střelců.

-1.

Sudí Franěk právě zahájil hru.

1.

Po pravé straně se probíjel hostující Trávník, i když výkop měli domácí, ale jeho akce skončila pouze odkopem od branky Bohemians.

2.

Pauschek předvedl hodně nepovednou střelu na branku Slovácka. Míč mají hosté.

3.

Gólman Švenger si zkušeně došel pro centr před dotírajícím Doškem.

5.

Teď se vše podstatné odehrává uprostřed hrací plochy. K vidění je zatím pouze mnoho tvrdých střetů a nepřesných přihrávek.

5.

Hostující Diviš se hnal za dlouhým míčem, ale při zpracování si pomohl míčem a nic z toho nebylo.

7.

Roh Slovácko nic nepřinesl, následoval ofsajd Kaloudy.

8.

Slovácko právě vstřelilo branku. Střelcem je Libor Došek.

8.

Hostující celek se po další akci ujímá vedení. Kalouda přetáhl centr z levé strany, ale k míči se dostal Kuncl, který ho okamžitě poslal před branku, kde byl LIBOR DOŠEK, který se v této pozicích nemýlí a přesnou hlavičkou překonal Švengera. Došek vstřelil jedenáctou branku v této sezoně a je tak nejlepším střelcem celé soutěže.

9.

Je vyrovnáno. Autorem branky je Jakub Rada.

9.

Domácí bleskově odpovídají. Po centru z pravé strany hlavičkoval John Mosquera, ale Heča míč vyrazil na tyč, od které se odrazil na malé vápno, kde byl JAKUB RADA, který neměl problém poslat ho do poloprázdné branky.

11.

Bohemians budou kopat penaltu.

12.

Košút fauloval unikajícího Moravce, ale Jindřišek z následného pokutového kopu trefil pouze tyč Hečovy branky.

14.

Další možnost Klokanů, do vápna se prodral Mikuš, ale jeho výzva k dalšímu spoluhráči nedoputovala. Kopat se bude od Hečovy branky.

15.

Hosté to zkusili dlouhým nákopem na Doška, ale ten byl zdvojen a k míči se dostat nedokázal.

18.

Košút fauloval ve středu pole Bratanoviče. U míče zůstanou domácí.

1 2 3 4 5 6 »

Slovácko oproti očekávání nastoupilo v základu i s útočníkem Doškem, který měl problémy se zády. Kvůli nim vynechal poslední dva zápasy a hosté je bez svého nejlepšího střelce prohráli. A byl to právě Došek, kdo otevřel skóre. V osmé minutě se prosadil hlavou a s jedenácti góly se osamostatnil v čele tabulky střelců.

"Byl na třítýdenní léčebné kůře, měl se zády opravdu velké problémy. Proto jsem moc rád, že mohl hrát, byl to zásadní moment," uvedl kouč Slovácka Svatopluk Habanec. "Šlo o hodně, chtěl jsem hrát. Na konci už jsem ale šlapal vodu, ani už jsem nebránil. Do tréninku jsem se zapojil až ve středu," přidal Došek.

Vedení hostům vydrželo dvě minuty. Mosquerovu hlavičku ještě dokázal brankář Heča vyrazit na tyč, ale Rada pohotově dorazil. O pár okamžiků mohli Bohemians dokonat obrat, když rozhodčí po faulu Košúta na Moravce nařídil penaltu. Jindřiška ale vychytal Heča a domácí záložník tak na pátý pokus přišel o stoprocentní bilanci z pokutových kopů v sezoně. "Viděl jsem, že poslední dvě penalty takhle kopnul, tak jsem risknul stranu a vyšlo to," řekl Heča.

Fotbal nahoru dolů pokračoval a blízko vedoucího gólu bylo i Slovácko, jenže Trávník po individuální akci trefil místo prázdné brány záda padajícího obránce. Deset minut poté neuspěl sám před Švengerem ani Kerbr a poločas zakončila strkanice Švengera s Šumulikoskim.

Po přestávce už se v Ďolíčku hrálo opatrněji, hosté ale postupně převzali aktivitu. Odměny se dočkali v 67. minutě, kdy po rohu na bližší tyči hlavičkoval Břečka a mohl se radovat z premiérové ligové trefy. Třetí branku málem přidal za chvíli Došek, ale Švengera zblízka hlavou nepřekonal.

Slovácko si nakonec i přes závěrečný tlak domácích připsalo teprve druhou výhru v posledních osmi ligových zápasech a přezimuje v horní polovině tabulky. Naopak Bohemians patří 13. místo a vážně se namočili do boje o záchranu.

Bohemians Praha 1905 - 1. FC Slovácko 1:2 (1:1)

Branky: 10. J. Rada - 8. Došek, 67. Břečka. Rozhodčí: Franěk - Štěrba, Urban. ŽK: Švenger, Šírl - Šumulikoski, Košút, Trávník, Kalouda. Diváci: 3 565.

Bohemians 1905: Švenger - Pauschek, Cseh, Krch, Šírl - Moravec (87. Šmíd), Jindřišek, J. Rada, Mosquera (65. Bartek) - Bratanovič (60. Nerad), Mikuš. Trenér: Pivarník.

Slovácko: Heča - Kuncl, T. Rada, Břečka, Košút - Diviš, Šumulikoski, Trávník (90. R. Mezlík), Kalouda (78. Havlík) - Kerbr (88. Hlúpik), Došek. Trenér: Habanec.

Roman Pivarník (trenér Bohemians 1905): "Nejsme a ani nemůžeme být spokojeni, protože zápas jsme výsledkově nezvládli. Sice se nám podařilo po inkasované brance rychle vyrovnat, ale pak přišel zlomový moment, kterým byla neproměněná penalta. Po přestávce jsem pokračovali v aktivitě, ale bohužel jsme po špatně odbráněném rohu dostali gól. Bohužel jsme prohráli a myslím, že to není zasloužená výhra Slovácka. Nasazení Doška nás nepřekvapilo, čekali jsme, že Slovácko udělá všechno pro to, aby mohl nastoupit. Nečeká nás klidná zima, ale tabulka je vyrovnaná a jestli v minulé sezoně hrálo o záchranu osm týmů, tak teď to bude možná ještě víc."

Svatopluk Habanec (trenér Slovácka): "Bylo to náročné utkání, dlouho jsme se nemohli vyrovnat s agresivitou Bohemky. V první půli se hrálo nahoru dolů a rozhodujícím momentem byla penalta, kterou skvěle chytil Heča. Jsem rád, že jsme ukončili náš měsíční herní půst a odskočili jsme pásmu sestupu. Tabulka je sice hodně vyrovnaná, ale teď nás čekají klidné Vánoce a můžeme se alespoň připravit na jaro, abychom ho v klidu zvládli. Došek na tom nebyl nejlépe a začal naplno trénovat až ve středu. Jsem moc rád, že se povedlo ho připravit. Že nastoupil, byl důležitý moment."