Mezinárodní závody spřežení CAI Kladruby nad Labem

Neproměněná penalta a jedenáctá trefa Doška. Slovácko veze výhru z Ďolíčku

Praha Slovácko vyhrálo nad Bohemians 1905 2:1. Po gólech Doška a Jakuba Rady během minuty byl nešťastníkem kapitán domácích Josef Jindřišek, který neproměnil penaltu. Synot liga má nového krále tabulky střelců Libora Doška, který měl i další příležitost ke vstřelení branky. Tři body Slovácku zajistil premiérovým ligovým gólem Tomáš Břečka. Sérii bez ligového vítězství si "klokani" prodloužili na šest zápasů a podzimní část nejvyšší soutěže tak zakončí jen s dvoubodovým náskokem od sestupového pásma. Naopak hosté poskočili na sedmé místo. Utkání jste mohli sledovat v podrobné on-line reportáži.

On-line textový přenos

--:--

Děkujeme za pozornost a příjemný zbytek sobotního večera.

--:--

Druhý poločas byl mnohem méně kvalitnější než první. Branka Břečky rozhodla o výhře hostů 2:1.

90.+3

Konec utkání, ze kterého si tři body odneslo Slovácko.

90.+3

Došek jen odevzdal míč domácím.

90.+2

Nákop Jindřiška do vápna přinesl faul utočícího Mikuše.

90.+1

Slovácko se v pohodě brání, tlak Bohemians nepřichází ani v nastavení.

90.

Rozhodčí Franěk nastaví 3 minuty.

90.

Trávníka nahradil Radek Mezlík.

90.

Nerad ani Pauschek se neprosadili a Slovácko bude kopat od vlastní branky.

89.

Tomáš Rada vyřešil ošemetnou situaci dlouhým odkopem.

88.

Domácí se zlobí po neodpískané ruce Břečky.

87.

Kerbra nahrazuje v druhé mužstvu Filip Hlúpik.

87.

V dresu Klokanů střídá Moravce Michal Šmíd.

85.

Pokus Nerada o nůžky ve vápně domácímu borci nevyšel.

84.

Akci Bartka ukončila další nepřesná přihrávka, z protiútoku minul ve slušné pozici branku Kerbr.

83.

Jednu z nich předvedl Petr Nerad, který odcentroval do kotle domácích vlajkonošů.

82.

Druhý poločas není tak fotbalový, jako ten první. Hra je plná soubojů a nepřesností.

81.

Domácí zneškodnili pokus Tomáše Rady a bude se kopat od jejich branky.

80.

Došek si vykoledoval faul.

79.

A mohlo být vyrovnáno, Jakub Rada vyslal nebezpečný centr, ke kterému se dostal Daniel Krch, ale jeho hlavička se mezi tři tyče nedostala.

79

Radu fauloval Trávník a domácí mají možnost ohrozit branku soupeře.

78.

Kaloudu nahradil na trávníku Marek Havlík.

78.

Jakub Rada vypálil po individuální akci mimo branku Heči.

77.

Šírl na výletě, ale po nepřesné kombinaci mají míč znovu hráči Slovácka.

76.

Nerada fauloval Kaloudu, ale Bohemians se nemohou dostat k vápnu hostů.

74.

Košút z něj zakončoval hlavou, ale jeho pokus neměl razanci.

74.

Po sraženém centru je tu rohový kop pro Slovácko.

72.

Divišův centr z pravé strany odvrátil Krch.

71.

Další hlavička a stoprocentní šance pro Doška, který míří nad.

70.

Došek v šanci po centru Kerbra, Švenger teď Klokany podržel.

68.

Žlutý kartónek dostává Luboš Kalouda.

66.

Na roh si naběhl Tomáš Břečka, který poslal hlavičkou míč na zadní tyč a Slovácko vede 2:1. Pro Břečku je to první ligový gól.

66.

Slovácko právě vstřelilo branku.

66.

Zdvojený Došek vybojoval roh Slovácka.

65.

Mosqueru v drsu domácích střídá David Bartek.

64.

Faul Jindřiška ve středu hřiště na Doška, který se na něj hodně zlobí.

64.

Střílený centr Jindřiška hostujcí obrana odvrátila.

63.

Standardka i na druhé straně po faulu na Nerada. Žlutou vidí Trávník.

62.

Centr Slovácka po standardní situaci v pohodě pokryl Švenger.

60.

Je to tak, ze hřiště odešel Bratanovič a nahrazuje ho Petr Nerad.

59.

Za postranní lajnou se svléká Nerad, takže domácí celek bude zřejmě střídat.

58.

Napomínán je Radek Šírl za nebezpečný skluz.

57.

Rozherávku nakrátko předvedli Klokani a bylo z toho zakončení havou, ke kterému se dostal Cseh. Obrana Slovácka teď moc nefungovala.

56.

Tomáš Rada musel odvrátit na roh centr domácího Moravce.

55.

Mikuš dostal skvělou přihrávku do vápna, ale místo střely ještě přihrával a žádný z jeho spoluhráčů se k míči nedostal

55.

V ofsajdu však teď stál Břečka.

54.

Slovácko má míč na svých kopačkách a snaží se Klokany překombinovat.

53.

Míč poslal do vápna Kalouda, ale na přední tyči dominoval Pauschek, který ho poslal daleko od branky.

52.

Rohový kop pro Slovácko, které se stále tlačí dopředu.

50.

Trávník pálil po pěkné akci Slovácka z křídelního prostoru nad branku Švengera.

49.

Ale z rohu nic nebylo, protože Jakub Rada poslal míč jen na hlavu Košuta, který ho uklidil do bezpečí.

49.

Po bleskové akci je tu rohový kop pro domácí Klokany.

48.

Nákop Kerbra Diviš nezachytil.

47.

U míče jsou domácí fotbalisté, kteří v klidu kombinují na své polovině.

46.

Hru kouskuje série autů a fauly.

46.

Hra byla zahájena.

--:--

Hráči přicházejí na trávník. Druhý poločas za moment začne.

--:--

Nešťastníkem prvního dějství byl kapitán domácích Josef Jindřišek, který neproměnil penaltu. Jinak sledujeme kvalitní fotbal s pěknými momenty a nového krále tabulky střelců Libora Doška, který měl i další příležitost ke vstřelení branky.

45.+1

Rozhodčí Franěk ukončil první poločas.

45.+1

Ostřejší zákorok Šimulikoského na Mosqueru. V závěru poločasu vidíme emoce.

45.

Sudí nastavuje jednu minutu.

44.

Došek se dostal k hlavičce, kterou Švenger zpacifikoval, ale při pokusu o výhoz se mu do cesty připletl Šimulikoski a byla z toho mela obou hráčů. Rozhodčí to vyřešil žlutou kartou pro oba zmiňované.

42.

Tomáš Rada podrazil Mikuše před vápnem Slovácka, ale rozhodčí nic nepískl.

41.

Kerbr dostal dobrý míč za obranu, ale nezvládl zpracování míče a o šanci se sám připravil.

40.

Ten záhy ztratili a dopředu šlo Slovácko, které zahrazilo centrem Kuncla a hlavičkou Kaloudy nad břevno.

38.

Moravce zastavil Košút, ale domácí zůstanou u míče.

37.

Hostujícíc Rada opět nedovolil Mosquerovi průchod k brance.

34.

Rozhodčí teď Bohemce pomohli, když odmávali ofsajd Slovácka, který nebyl a navíc šla klíčová přihrávka z kopačky domácího hráče.

33.

Další protiútok Bohemians skončil velmi rychle po střetu Mosquery a Rady, který mu vystavil tzv. strom.

33.

Kerbra teď ubránil Cseh a Bohemians šli do brejku 3 na 3, který ke škodě domácích zastavil ofsajd Mikuše.

32.

Pokus Kaloudy zpoza vápna Švengera nepřekvapil.

31.

Šírlův pas podél čáry sražen do zámezí. Bohemians mají aut.

30.

Bratanovičův pokus z dálky změnu skóre nepřinesl.

29.

Na druhé straně zakončoval po výborném centru Kerbr. Jeho hlavičce scházelo lepší umístění na zadní tyč.

28.

Signál po centru, kdy zakončující hráči odběhli ze zdi, zakončoval Daniel Krch, míč z jeho kopaček však ukryl v rukavicích Heča.

28.

Bohemians budou mít po faulu Trávníka možnost přímého volného kopu z 31 metrů.

25.

Hosté přidali a je to znát. Jejich další akce ale skončila hodně nepřesnou přihrávkou na Doška.

24.

Obrovská šance Slovácka. Defenziva Klokanů selhala a hosté mohli jít opět do vedení. Trávník obešel Švengera po vcelku náhodné situaci a dával do prázdné brnaky z úhlu, jenomže skluzem zachránil pohromu Martin Cseh.

24.

Následná akce Slovácka skončila nepřesným centrem a od své branky bude rozehrávat Švenger.

23.

Moravec nakonec hledal ve vápně Břečku, ale ten byl skvěle bráněn a k míči se nedostal.

22.

Pokus aktivního Jakuba Rady zablokovala obrana hostů.

21.

Bratanovič zkoušel sklepnout míč na Mikuše, ale před ním skvěle zasáhl Rada.

21.

Kaloudův roh odvrátil Mosquera.

20.

Dlouhý pas do vápna z volného kopu vyboxoval Švenger na roh.

20.

Divácí pískají, protože právě Břečka vběhl nezištně na hřiště a Jindřišek ho ihned fauloval.

20.

Krvavé zranění má Břečka ze Slovácka a musí za postranní čáru k ošetření.

19.

Domácí volí postupný útok, Slovácko má zformovanou obranu.

18.

Košút fauloval ve středu pole Bratanoviče. U míče zůstanou domácí.

15.

Hosté to zkusili dlouhým nákopem na Doška, ale ten byl zdvojen a k míči se dostat nedokázal.

14.

Další možnost Klokanů, do vápna se prodral Mikuš, ale jeho výzva k dalšímu spoluhráči nedoputovala. Kopat se bude od Hečovy branky.

12.

Košút fauloval unikajícího Moravce, ale Jindřišek z následného pokutového kopu trefil pouze tyč Hečovy branky.

11.

Bohemians budou kopat penaltu.

9.

Domácí bleskově odpovídají. Po centru z pravé strany hlavičkoval John Mosquera, ale Heča míč vyrazil na tyč, od které se odrazil na malé vápno, kde byl JAKUB RADA, který neměl problém poslat ho do poloprázdné branky.

9.

Je vyrovnáno. Autorem branky je Jakub Rada.

8.

Hostující celek se po další akci ujímá vedení. Kalouda přetáhl centr z levé strany, ale k míči se dostal Kuncl, který ho okamžitě poslal před branku, kde byl LIBOR DOŠEK, který se v této pozicích nemýlí a přesnou hlavičkou překonal Švengera. Došek vstřelil jedenáctou branku v této sezoně a je tak nejlepším střelcem celé soutěže.

8.

Slovácko právě vstřelilo branku. Střelcem je Libor Došek.

7.

Roh Slovácko nic nepřinesl, následoval ofsajd Kaloudy.

5.

Hostující Diviš se hnal za dlouhým míčem, ale při zpracování si pomohl míčem a nic z toho nebylo.

5.

Teď se vše podstatné odehrává uprostřed hrací plochy. K vidění je zatím pouze mnoho tvrdých střetů a nepřesných přihrávek.

3.

Gólman Švenger si zkušeně došel pro centr před dotírajícím Doškem.

2.

Pauschek předvedl hodně nepovednou střelu na branku Slovácka. Míč mají hosté.

1.

Po pravé straně se probíjel hostující Trávník, i když výkop měli domácí, ale jeho akce skončila pouze odkopem od branky Bohemians.

-1.

Sudí Franěk právě zahájil hru.

--:--

Do sestavy hostů se vrátil kanonýr Libor Došek. Letos dal už deset branek a s Lafatou ze Sparty se dělí o trůn střelců.

--:--

Hráči obou mužstev jsou na trávníku a zdraví se s diváky.

--:--

Úvodní sestavy:

Bohemians Praha 1905: Švenger – Pauschek, Šírl, Krch, Cseh – Jindřišek, Moravec, Mosquera, Rada – Mikuš, Bratanovič.

Náhradníci: Havránek – Kalina, Šmíd, Brabec, Bartek, Nerad, Havel.

Slovácko: Heča – Kuncl, Břečka, Rada, Košút – Diviš, Šumulikoski, Trávník, Kalouda – Došek, Kerbr.

Náhradníci: Melichárek – Reinberk, Šimko, Mezlík, Hlúpik, Havlík, Dočekal. Rozhodčí: Franěk – Štěrba, Urban.

--:--

Dobrý večer, vítejte u on-line přenosu, ve kterém budeme sledovat duel 16. kola mezi Bohemians 1905 a 1. FC Slováckem.

Slovácko oproti očekávání nastoupilo v základu i s útočníkem Doškem, který měl problémy se zády. Kvůli nim vynechal poslední dva zápasy a hosté je bez svého nejlepšího střelce prohráli. A byl to právě Došek, kdo otevřel skóre. V osmé minutě se prosadil hlavou a s jedenácti góly se osamostatnil v čele tabulky střelců.

"Byl na třítýdenní léčebné kůře, měl se zády opravdu velké problémy. Proto jsem moc rád, že mohl hrát, byl to zásadní moment," uvedl kouč Slovácka Svatopluk Habanec. "Šlo o hodně, chtěl jsem hrát. Na konci už jsem ale šlapal vodu, ani už jsem nebránil. Do tréninku jsem se zapojil až ve středu," přidal Došek.

Vedení hostům vydrželo dvě minuty. Mosquerovu hlavičku ještě dokázal brankář Heča vyrazit na tyč, ale Rada pohotově dorazil. O pár okamžiků mohli Bohemians dokonat obrat, když rozhodčí po faulu Košúta na Moravce nařídil penaltu. Jindřiška ale vychytal Heča a domácí záložník tak na pátý pokus přišel o stoprocentní bilanci z pokutových kopů v sezoně. "Viděl jsem, že poslední dvě penalty takhle kopnul, tak jsem risknul stranu a vyšlo to," řekl Heča.

Fotbal nahoru dolů pokračoval a blízko vedoucího gólu bylo i Slovácko, jenže Trávník po individuální akci trefil místo prázdné brány záda padajícího obránce. Deset minut poté neuspěl sám před Švengerem ani Kerbr a poločas zakončila strkanice Švengera s Šumulikoskim.

Po přestávce už se v Ďolíčku hrálo opatrněji, hosté ale postupně převzali aktivitu. Odměny se dočkali v 67. minutě, kdy po rohu na bližší tyči hlavičkoval Břečka a mohl se radovat z premiérové ligové trefy. Třetí branku málem přidal za chvíli Došek, ale Švengera zblízka hlavou nepřekonal.

Slovácko si nakonec i přes závěrečný tlak domácích připsalo teprve druhou výhru v posledních osmi ligových zápasech a přezimuje v horní polovině tabulky. Naopak Bohemians patří 13. místo a vážně se namočili do boje o záchranu.

Bohemians Praha 1905 - 1. FC Slovácko 1:2 (1:1)

Branky: 10. J. Rada - 8. Došek, 67. Břečka. Rozhodčí: Franěk - Štěrba, Urban. ŽK: Švenger, Šírl - Šumulikoski, Košút, Trávník, Kalouda. Diváci: 3 565.

Bohemians 1905: Švenger - Pauschek, Cseh, Krch, Šírl - Moravec (87. Šmíd), Jindřišek, J. Rada, Mosquera (65. Bartek) - Bratanovič (60. Nerad), Mikuš. Trenér: Pivarník.

Slovácko: Heča - Kuncl, T. Rada, Břečka, Košút - Diviš, Šumulikoski, Trávník (90. R. Mezlík), Kalouda (78. Havlík) - Kerbr (88. Hlúpik), Došek. Trenér: Habanec.

Roman Pivarník (trenér Bohemians 1905): "Nejsme a ani nemůžeme být spokojeni, protože zápas jsme výsledkově nezvládli. Sice se nám podařilo po inkasované brance rychle vyrovnat, ale pak přišel zlomový moment, kterým byla neproměněná penalta. Po přestávce jsem pokračovali v aktivitě, ale bohužel jsme po špatně odbráněném rohu dostali gól. Bohužel jsme prohráli a myslím, že to není zasloužená výhra Slovácka. Nasazení Doška nás nepřekvapilo, čekali jsme, že Slovácko udělá všechno pro to, aby mohl nastoupit. Nečeká nás klidná zima, ale tabulka je vyrovnaná a jestli v minulé sezoně hrálo o záchranu osm týmů, tak teď to bude možná ještě víc."

Svatopluk Habanec (trenér Slovácka): "Bylo to náročné utkání, dlouho jsme se nemohli vyrovnat s agresivitou Bohemky. V první půli se hrálo nahoru dolů a rozhodujícím momentem byla penalta, kterou skvěle chytil Heča. Jsem rád, že jsme ukončili náš měsíční herní půst a odskočili jsme pásmu sestupu. Tabulka je sice hodně vyrovnaná, ale teď nás čekají klidné Vánoce a můžeme se alespoň připravit na jaro, abychom ho v klidu zvládli. Došek na tom nebyl nejlépe a začal naplno trénovat až ve středu. Jsem moc rád, že se povedlo ho připravit. Že nastoupil, byl důležitý moment."