pátek 28. dubna 2017 Vlastislav

Českobudějovické Dynamo si veze remízu 1:1 z Plzně

Plzeň - Utkání 7. kola fotbalové gambrinus ligy přineslo plzeňským fotbalistům další nerozhodný výsledek. Tentokrát uhráli remízu 1:1 v domácím zápase s Českými Budějovicemi. Za domácí skóroval v 69. minutě Petržela, vzápětí však zkorigoval brankový účet hostující Sedláček a upravil stav, který vydržel až do konce zápasu.

Utkání Viktoria Plzeň - Dynamo České Budějovice

Dění na hřišti nedávalo znát rozdíl v tabulkovém umístění obou týmů a naopak se zdálo, že spíše domácí se soustředí na boj o záchranu. Aktivní úvod mohli jihočeši zúročit po deseti minutách, kdy Benát posunul do úniku Sedláčkovi, ale plzeňský brankář Poštulka dobře vyběhl a jeho sólo srazil na roh.

V 21. minutě už zvedal hostující kouč Tobiáš radostně ruce nad hlavu, radost ze Sedláčkova gólu hlavou však zmrazil praporek asistenta rozhodčího. Slabý výkon domácí Viktorie se pokoušel pozvednout Jiráček, ale nadějný pokus skončil vedle. Šest minut před pauzou spálili hosté druhou tutovku; po levé straně domácích znovu utekl Sedláček, naservíroval míč na malé vápno, kde netrefil prázdnou branku nabíhající Hílek.

Druhá půle přinesla herní i výsledkový zvrat

Západočeši začali druhou půli velkým náporem. Nejprve se pěkně uvolnil Petržela a protáhl Kučeru, v 50. minutě pak hostující obrana na poslední chvíli srazila Trappovu střelu z dvanácti metrů. Za dalších pět minut prohrál gólman Kučera souboj se střídajícím Radou a vysoký balon spadl na břevno.

V 66. minutě pohrdl gólem Varadi, který sám před brankou promáchl Jiráčkův pas, ale za tři minuty už přetížená českobudějovická obrana kapitulovala: na centr z hloubi pole si na zadní tyči naběhl nikým nehlídaný Petržela a hlavičkou otevřel skóre. Místo uklidnění však přišel pro domácí šok. Už za čtyři minuty totiž vrátil Benátův rohový kop do ohně Leština a na hranici ofsajdu stojící Sedláček protlačil míč za Poštulku. Dynamo se venku trefilo poprvé od března.

Plzeňští ještě zkusili závěrečný nápor, ale s výjimkou Trappovy šance v nastavení už Kučeru neohrozili. Do kabin je vyprovodil pískot a vyvolávání bývalého plzeňského trenéra Stanislava Levého. Naopak Jihočeši budou odjíždět spokojení, s Viktorií neprohráli už devět zápasů.

Výsledek:

Viktoria Plzeň - Dynamo České Budějovice 1:1 (0:0) Branky: 69. Petržela - 73. Sedláček. Rozhodčí: Adam - Košec, Novák. ŽK: Navrátil, Trapp - Hunal. Diváci: 2793.