neděle 23. dubna 2017 Vojtěch

Liverpool se na domácím hřišti dělil o body s nováčkem Stoke

Liverpool - Nováček prestižní Premier League, neznámý tým Stoke, získal cenný bod na horké půdě liverpoolského stadionu Anfield Road. Domácí tým i přes herní převahu nedokázal vstřelit branku a pouze remizoval 0:0. Už ve druhé minutě Gerrard překonal gólmana hostů. Hvězda Liverpoolu se však jubilejního 100. gólu v červeném dresu nedočkala kvůli ofsajdu spoluhráče.

Fernando Torres

Debut trenéra Gianfranka Zoly na lavičce West Hamu skončil úspěšně. Jeho tým přehrál tápající Newcastle 3:1 a připsal si třetí výhru v ročníku. Zápas rozhodl útočník "Kladivářů" David Di Michelle, který dvě branky vstřelil a na jednu přihrál. Newcastlu nepomohla ani trenérská výměna a pod Chrisem Hughtonem, který dočasně nahradil odvolaného Kevina Keagena, prohrál druhé utkání za sebou.

Dva góly Michaela Chopry ukončily čekání fotbalistů Sunderlandu na první domácí vítězství od letošního dubna v anglické lize. Dnešní výhra 2:0 nad Middlesbrough navíc znamenala zisk prvních bodů a první vstřelené branky na Stadium of Light v novém ročníku Premier League. Hostující tým neproměnil v 75. minutě za stavu 0:0 penaltu.

Výsledky zápasů 5. kola Premier League:

Sunderland - Middlesbrough 2:0 (81. a 90.+2 Chopra), Blackburn - Fulham 1:0 (84. Derbyshire), Liverpool - Stoke 0:0, West Ham United - Newcastle 3:1 (17. a 37. Di Michelle, 53. Etherington - 67. Owen).