pátek 21. července 2017 Vítězslav

Bayern Mnichov prohrál v domácím prostředí 2:5 s Werderem Brémy

Mnichov - Ostře sledované derby německé bundesligy mezi Bayerem Mnichov a Werderem Brémy skončilo překvapivým výsledkem. Během sedmatřiceti minut mnichovský fotbalový gigant obdržel 5 gólů od tradičně ofenzívních Brém. Takovou prohrou nepamatuje bavorský velkoklub od roku 1979. Ještě většímu debaklu zamezil domácí záložník Borowski, který dvěma góly alespoň upravil výsledek na 2:5. Do dnešních zápasů 5. kola německé bundesligy zasáhli i tři Češi, brankář Drobný i stoper Kučera se navíc radovali z výher.

Mnichovská Allianz Arena

Na 70 tisíc domácích fanoušků nemohlo uvěřit vlastním očím a uvedlo mnichovskou Allianz Arenu do letargie. Hostující Werder s postupujícími minutami získával ve hře stále výraznější převahu. Po půlhodině započal brémskou kanonádu mladý útočník Rosenberg a ještě do přestávky zvýšil na 2:0 Naldo. Domácí brankář Rensing si do té doby pořádně nesáhl na míč a i ve druhém poločase pouze přihlížel tomu, jak za svá záda pouští další střely.

Deset minut po přestávce zvýšil Özil na rozdíl tří branek. V dalším průběhu zaznamenal druhý gól střelec Rosenberg, následovaný jednou brankou Pizzara. Z pohledu Bayernu katastrofálnímu průběhu nepomohly ani stále hlasitější projevy trenéra Klinsmanna. Bayern doma prohrál poprvé po roce a čtvrt, historický debakl však utrpěl 10. března 1979, kdy domácím nadělila prohru 0:4 Arminia Bielefeld.

Hertha Berlín i s Drobným v brance předvedla v Mönchengladbachu velmi solidní výkon. Díky brance Srba Kajčara už od 11. minuty vedla a výsledek v poklidu uhlídala až do konce, všechny čtyři střely domácích navíc zlikvidoval Drobný. Stoprocentní výkon předvedl i šéf obrany Bielefeldu Radim Kučera, který se nakonec mohl radovat z výhry 2:0 nad Kolínem nad Rýnem.

Třetí Čech, forvard Martin Fenin, v duelu proti Schalke nastoupil od začátku a střídavě z obou stran podporoval osamocený hrot Liberopulose, ofenzíva ale Frankfurt příliš nezdobila. Schalke mělo během úvodní půlhodiny 72 procent držení míče, vedlo 8:2 na střely a jeho převahu vzápětí ještě zvýraznil Brazilec Chris, který se v souboji ohnal loktem, za což byl vzápětí vyloučen.