středa 13. prosince 2017 Lucie
SYNOT LIGA

Útok Jablonce na druhé místo vyšel. Po výhře nad Boleslaví přeskočil Spartu

aktualizováno 8. 11. 2014 22:20

Jablonec – Minimálně do neděle má fotbalová liga nový tým na druhém místě, a to Jablonec. Severočechům k tomu pomohlo vítězství 1:0 nad Mladou Boleslaví, díky kterému přeskočili Spartu o dva body. Ta má však zápas k dobru. Zároveň prodloužili svoji sérii bez prohry na osm duelů. Jedinou branku střetnutí dal Ruslav Mingazov.

--:--

Dobrý den, vítejte u textového on-line přenosu z fotbalové ligy, v němž Jablonec hostí Mladou Boleslav. Zápas začíná ve 20:15.

--:--

Sestavy:

Jablonec: Hrubý – Romera, Pernica, Kysela, Novák – Kopic, Rossi, Pospíšil, Hübschman, Mingazov – Doležal.

Mladá Boleslav: Hruška – Kysela, Navrátil, Hůlka, Bořil – Šisler, Ščuk, Tavares, Bartl – Ďuriš, Wágner.

--:--

Oba týmy jsou již na hrací ploše.

1.

Zápas začal.

1.

Pospíšil po faulu na Kopice centroval míč do vápna, jenže nákop se mu příliš nepovedl a skončil na prvním bránícím hráči.

3.

Boleslavský Kysela posílal do vápna centr, který odvrátil Kysela na straně a následně Pospíšila fauloval Ščuk.

4.

Šisler hledal průnikovou přihrávkou rozběhnutého Ďuriše, který je sice rychlý, ale ani on nestačil míč doběhnout.

5.

Mingazov na hranci vápna zkoušel prostrčit míč na některého ze svých spoluhráčů. Obrana Boleslavi byla pozorná.

6.

V úvodu příliš fotbalové krásy k vidění není. Oba týmy zatím předvádí spoustu chyb v kombinaci.

7.

Kopicův centr na Doležala byl příliš dlouhý a skončil v autu.

9.

Obrovská šance hostů, kteří na středu hřiště vybojovali míč. Ščuk poslal do úniku Wágnera, který se dostal až před Hrubého a jeho pokus jen o centimetry minul zadní tyč.

11.

Hned vzápětí šance i na druhé straně. Pospíšil se na levém křídle uvolnil kolem Tavarese, na zadní tyči našel Kopice, který hlavou sklepl na Rossiho. Brazilský záložník se do míče opřel, ale Boleslav podržel dobrým zákrokem Hruška.

13.

Ďuriš je při napadání příliš horlivý a fauluje.

14.

Hůlka si nedokázal poradit s dlouhým nákopem, po němž se do nadějné příležitosti řítil Doležel. Jenže ten situaci nevyřešil dobře a o míč přišel.

14.

Boleslavský Kysela hledal ve vápně Wágnera. U míče byl ale první brankář Hrubý.

15.

Pospíšilovi se vůbec nepovedl křižný centr a k míči se dostali hosté.

16.

Ščuk Hůlkovi velmi zkomplikoval život. Boleslavský stoper měl co dělat, aby se do velké šance nedostal Doležal.

17.

A znovu v akci Wágner, který po pěkné akci Kopice pálil, ale velice nepřesně.

17.

Boleslavský Bartl na pravé straně předvedl pěknou individuální akci, po níž hledal Ďuriše. Ten však při vzdušném souboji fauluje.

19.

Romerův přetažený centr na roh odvrátil pro jistotu Kysela.

1 2 3 4 5 »

Jablonec přitom nezačal nejlépe a už v deváté minutě pustil Mladou Boleslav do velké šance. Po Ščukově přihrávce šel Wágner ze strany sám na Hrubého, ale vůbec netrefil branku. Jablonec zahrozil vzápětí - Kopic sklepl dlouhý míč do vápna k Rossimu, který se pěkně položil do střely, s níž si ale poradil hostující gólman Hruška.

Další nadějnou možnost měl v nastavení prvního poločasu Doležal, který se po rychlé akci Jablonce dostal za obranu Mladé Boleslavi, ale i tentokrát jeho pokus zlikvidoval připravený Hruška.

Mladoboleslavský brankář byl v hlavní roli také po přestávce. V 50. minutě zpoza vápna pohotově vystřelil mezi nohama obránce Kopic, ale Hruška byl opět na místě. O čtyři minuty později už ale nestačil na hlavičku Mingazova, který zaznamenal třetí gól v pátém zápase.

Jablonec po vstřelené brance převzal kontrolu nad hrou a v 70. minutě musel během několika vteřin Mladou Boleslav zachraňovat Hruška. Nejprve po Kopicově zpětné přihrávce vychytal Romeru a vzápětí si poradil i se střelou střídajícího Crnkiče.

Jablonec potvrdil, že se mu doma daří, a ani v sedmém zápase nenašel na Střelnici přemožitele (5 výher, 2 remízy). Za vedoucí Viktorií Plzeň, která v neděli nastoupí v Jihlavě, zaostává o dva body. Boleslav naopak prodloužila svou venkovní mizérii, když z posledních šesti zápasů na soupeřových hřištích získala pouhé dva body a už 446 minut nedala gól.

Baumit Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Branka: 54. Mingazov. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Jiřík. ŽK: Martin Doležal I. - Ďuriš, Magera. Diváci: 2210.

Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák - Kopic (90. Mišůn), Rossi, Hübschman, M. Pospíšil (87. Jun), Mingazov (70. Crnkič) - Martin Doležal I. Trenér: Šilhavý.

Mladá Boleslav: Hruška - J. Kysela, Navrátil, Hůlka, Bořil - Šisler (74. Magera), Ščuk, Tavares, Bartl (37. Zahustel) - Ďuriš (83. M. Vukadinovič), Wágner. Trenér: K. Jarolím.

Jaroslav Šilhavý (trenér Jablonce): "Bodů, byť po takhle hubeném výsledku, si hodně považujeme, protože Mladá Boleslav hrála výborně silově a rychle dopředu. V prvním poločase měla i hodně šancí a těší mě, že počínaje brankářem Vlastou Hrubým, obrannou čtyřkou a Tomášem Hübschmanem před nimi si naše defenziva pomalu sedá. To, že nedostáváme góly, je právě i tou sehraností."

Karel Jarolím (trenér Mladé Boleslavi): "Vzhledem k průběhu prvního poločasu nás musí mrzet, že jsme s šancemi naložili tak, jsme s nimi naložili. Při první příležitosti stačilo, aby Wágner trefil branku, ale když ji netrefíme, tak nemůžeme myslet na góly. Sice to bylo dlouho 0:0, ale to bychom museli být v obraně důslednější. Jablonec nám bohužel bodově odskočil, o to víc mě mrzí, že jsme tady chtěli a hlavně i měli bodovat, protože herně jsme se soupeři minimálně vyrovnali."