Čech nastoupil za Chelsea a pomohl jí do čtvrtfinále

Londýn - Čtvrtý start v sezoně má za sebou Petr Čech. Pomohl v něm Chelsea k postupu do čtvrtfinále Ligového poháru, když jeho tým porazil čtvrtiligový Shrewsbury Town 2:1. Rozhodl vlastní gól Jermaina Grandisona devět minut před koncem.

Petr Čech
zdroj: ČTK/AP autor: Rui Vieira

Chelsea vedla od 48. minuty, kdy potvrdil výbornou střeleckou formu Didier Drogba. Šestatřicetiletý útočník dal třetí gól ve třech zápasech. Domácí outsider vyrovnal v 76. minutě zásluhou střídajícího Andrewa Mangana, jenž se trefil po rohovém kopu krátce po příchodu na hřiště.

Čech dostal před současnou gólmanskou jedničkou Chelsea Thibautem Courtoisem přednost stejně jako v předchozím kole Ligového poháru, v němž vychytal rovněž výhru 2:1 proti Boltonu. Dlouholetá opora "Blues" si zachytala také před týdnem v Lize mistrů proti Mariboru a jednou v lize na začátku října, kdy v derby s Arsenalem Čech nahradil ve 24. minutě zraněného Courtoise.