pátek 20. října 2017 Vendelín
LA LIGA

El Clásico po obratu ovládl Real. Barceloně nepomohl ani start Suáreze

aktualizováno 26. 10. 2014 23:05

Madrid – Tým, který v lize neinkasoval, neprohrál a vede tabulku. S těmito přízvisky se před El Clásicem mohli pyšnit hráči Barcelony. Po něm jim zbylo pouze jediné, to poslední. Katalánci, za které poprvé nastoupil i Luis Suárez, se sice ujali vedení, ale Real Madrid tradiční a ostře sledovaný duel obrátil a nakonec zvítězil zaslouženě 3:1.

--:--

Dobrý den, vítejte u textového on-line přenosu z ostře sledovaného šlágru španělské ligy, v němž Real Madrid vyzve Barcelonu. Utkání začne v 18:00.

--:--

Oba celky jdou do utkání ve výborné formě. Barcelona ve španělské lize ještě neinkasovala a se sedmi výhrami a jednou remízou se vyhřívá na prvním místě. Domácí Real je zatím třetí s odstupem čtyř bodů. "Bílý balet" totiž začal soutěž velice špatně, ale v posledních osmi soutěžních duelech vyhrál, když nasázel 35 branek.

--:--

Soupeři se naposledy utkali v dubnovém finále Španělského poháru, které ovládl "Bílý balet" 2:1. Poslední dvě ligová Clásica však vyhrála Barcelona.

--:--

Utkání bude rovněž soubojem v současnosti dvou nejlepších fotbalistů světa, Cristiana Ronalda na straně Realu a Lionela Messiho na straně Barcelony. Střelecky se v La Lize v této sezoně zatím více daří Portugalci, jenž má na kontě již 15 gólů. To Argentinec má pouze sedm, ale právě Messi se dnes může zapsat do historických tabulek, jelikož už dal ve španělské lize 250 gólů a pouze jedna branka ho dělí od nejlepšího střelce v historii soutěže Telma Zarry, jenž zářil v letech 1940 až 1955 v dresu Athleticu Bilbao.

--:--

Sestavy:

Real Madrid: Casillas – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Kroos, Modrič – Rodríguez, Isco, Ronaldo – Benzema.

Barcelona: Bravo – Alves, Piqué, Mascherano, Mathieu – Xavi, Busquets, Iniesta – Neymar, Messi, Suárez.

--:--

Oba celky jsou již na hrací ploše. Do startu utkání zbývají poslední sekundy.

--:--

Na stadionu Santiago Bernabéu vládne výborná atmosféra. Domácí fanoušci si připravili obrovské choreo, které připománá úspšně tažení Realu minulým ročníkem Ligy mistrů.

1.

Zápas začal.

1.

Barcelona se zkoušela prokombinovat do první šance, ale obrana Realu byla pozorná, a tak hosté musí zase začít až od stoperů.

2.

Iniesta zkoušel prostčit míč na Suáreze, ale Pepe jeho záměr přečetl.

3.

Real rozjel akci po pravé straně. Rodríguez posunul míč na Carvajala, ale jeho centru po zásahu Mascherana končí v rukavicích Brava.

4.

Barcelona již ve čtvrté minutě jde do vedení! Suárez přenesl míč na Neymara, který na hranici vápna obešel kolem dvojice Carvajal, Pepe a ranou na vzdálenější tyč nedal Casillasovi šanci.

5.

Hned vzápětí bude mít Real nadějnou standardku po faulu Alvese na Ronalda.

5.

Ronaldo ale trefil pouze zeď.

6.

Velká šance Realu. Benzema dostal přesný pas za obranu, který těsně před Bravem tečoval, ale jeho pokus končí těsně vedle tyče.

8.

Po faulu na pravém křídle centroval do vápna Messi, ale míč našel pouze prvního bránícího hráče Realu.

8.

Messi na polovině hřiště tvrdě zajel do Modriče. Rozhodčí však zatím ke karetnímu potrestání nesáhl a situaci řeší pouze domluvou.

9.

Jenže tentokrát již sudí nemá jinou možnost. Messi špatně zpracoval míč a následně fauloval. Rozhodčí sečetl oba předchozí momenty a uděluje žlutou kartu.

10.

Marcelo se šikovně protáhl mezi několika bránícími hráči. Ale jeho pas před branku Benzemu nenašel.

10.

Real v posledních vteřinách Barcelonu doslova drtí, ale hosté dokáží krizové situace vždy v poslední chvíli vyřešit.

1 2 3 4 5 6 »

Barcelona měla dobrý vstup do zápasu, který zúročil vedoucí brankou už ve 4. minutě Neymar. Brazilský útočník dostal křižnou přihrávku od Suáreze, na hranici vápna se uvolnil kolem Carvajala a Pepeho a trefil se přesně k tyči. V této sezoně La ligy se radoval ze vstřelené branky podeváté.

Real se na inkasovanou branku snažil co nejrychleji odpovědět a začal tlačit. Převaha  přinesla domácím několik šancí a zejména při břevně Benzemy stálo při Barceloně velké štěstí.

Bílý balet se ale přeci jenom vyrovnání dočkal. Po půl hodině zahrál ve vápně Piqué rukou a lídr tabulky střelců Ronaldo srovnal skóre svým šestnáctým gólem v osmi zápasech. Brankář Bravo si vybral při penaltě druhou stranu a inkasoval poprvé v ročníku.

V úvodu druhé půle pak Real rychle zlomil zápas ve svůj prospěch. Již po pěti minutách Kroos centrem našel hlavu Pepeho a stoper domácích zamířil přesně k tyči. V 61. minutě se pak dočkal i velice aktivní Benzema, jenž se po přečíslení dostal ke střele a poslal ji přesně mimo dosah brankáře Barcelony.

Na nepříznivý vývoj se Barcelona snažila odpovědět zvýšenou aktivitou, jenže lídr soutěže byl při svých útocích bezzubý. Chyběl mu moment překvapení a nedařilo se ani Messimu a Real si tak v klidu pohlídal cenné vítězství.

Mezi Barcelonu a Real se vklínila Sevilla, jež otočila duel s Villarealem a vyhrála 2:1. První gól utkání padl až v 79. minutě, když se prosadil dvacetiletý útočník hostů Luciano Vietto. Sevilla dokázala zápas otočit. O devět minut později vyrovnal Denis Suárez a rozhodující okamžik přišel ve třetí minutě nastavení. Dos Santos fauloval v pokutovém území domácího obránce Trémoulinase a Bacca nařízenou penaltu s přehledem proměnil. Sevilla v lize neprohrála již třinácté domácí utkání v řadě a v tabulce je o skóre druhá.

Atlético Madrid zvládlo duel na půdě Getafe a po výhře 1:0 zůstává na páté pozici o skóre za Valencií. Zvítězilo na půdě Getafe zásluhou Maria Mandžukiče: Bývalý hráč Bayernu Mnichov se ve 40. minutě v pokutovém území dostal k dorážce a připsal si třetí zásah za úřadujícího španělského mistra. Atlético tak v posledních devíti ligových madridských derby nepoznalo hořkost porážky.

Čtvrtá je Valencie, která si poradila 3:1 s Elche a na Real Madrid ztrácí bod. V neděli se může v případě vítězství na první Barcelonu dotáhnout v současnosti čtvrtá Sevilla, kterou čeká duel doma s Villarrealem.

Španělská fotbalová liga - 9. kolo:

Vigo - Levante 3:0 (27. a 83. Larrivey, 90. López), Almería - Bilbao 0:1 (56. Etxeita), Real Madrid - FC Barcelona 3:1 (34. Ronaldo z pen., 50. Pepe, 61. Benzema - 4. Neymar), Valencie - Elche 3:1 (13. Mustafi, 18. Parejo, 63. vlastní Lombán - 90.+3 Jonathas), Málaga - Vallecano 4:0 (6. Samuel, 21. Darder, 45. Juanmi, 49. Amrabat z pen.), Espaňol Barcelona - La Coruňa 0:0, FC Sevilla - Villarreal 2:1 (88. Suárez, 90.+3 Bacca z pen. - 79. Vietto), Getafe - Atlético Madrid 0:1 (40. Mandžukič).

Zdroj: ČT sport