pondělí 11. prosince 2017 Dana

Bern si ve "sparťanské" skupině vyšlápl na Neapol, PSV přišlo o výhru v závěru

aktualizováno 24. 10. 2014 01:27

Bern – Čekalo se, že Neapol ve "sparťanské" skupině I potvrdí roli favorita a vyhraje i třetí duel. Italský celek však nečekaně klopýtl a na půdě Young Boys Bern prohrál 0:2. Švýcarský tým s Janem Lecjaksem se díky tomu posunul do čela "íčka", kde má stejně bodů jako Sparta a Neapol, ale v jeho prospěch hraje lepší skóre. Smůlu mělo naopak PSV, jež o výhru proti Panathinaikosu přišlo v závěru, a oba celky si rozdělily po bodu za remízu 1:1.

--:--

Dobrý večer, vítejte u textového on-line přenosu z třetího utkání základní skupiny E Evropské ligy, v němž PSV Eindhoven hostí Panathinaikos. Utkání začne ve 21:05.

--:--

V lepší pozici do utkání jdou domácí. Nizozemský celek má po dvou zápasech na kontě tři body, když do základní skupiny vstoupil těsnou výhrou 1:0 s Estorilem, ale ve druhém střetnutí stejným poměrem nestačil na Dynamo Moskva.

--:--

Panathinaikos se zatím v "déčku" trápí a na kontě bodů mu svítí nula. Řekové nejprve doma prohráli s moskevským Dynamem 1:2 a poté nestačili ani na portugalský Estoril, kterému na jeho hřišti podlehli 0:2.

--:--

Dnešní soupeři se v soutěžních duelech střetli dvakrát, a to v roce 2004 v rámci základní skupiny Ligy mistrů. V obou případech slavili vítězství domácí. PSV nejprve svého soka udolalo 1:0, v odvetě pak vyhrál Panathinaikos tehdy vedený českým trenérem Zdeňkem Ščasným 4:1.

--:--

Sestavy:

PSV Eindhoven: Pasveer – Brenet, Bruma, Rekik, Willems – Guardado, Hendrix, Maher – Narsingh, de Jong, Depay.

Panathinaikos: Steele – Triantafyllopoulos, Koutroumpis, Schildenfeld, Nano – Pranjić, Zeca, Donis – Dinas, Klonaridis, Bouy.

--:--

Oba celky jsou již na hrací ploše.

--:--

Dnešní utkání bude pod taktovkou českých sudích. Tím hlavním je Miroslav Zelinka.

1.

Zápas začal.

1.

Levý bek PSV Willems chtěl poslat do brejku Depaye, ale jeho záměr přečetl Brenet.

3.

Domácí se dostali do rychlého protiútoku. Depay pronikl až do vápna Panathinaikosu, kde ho o míč obrana dnes modro-zelených obrala.

4.

A znovu v akci Depay. Jeho pokus z hranice vápna zblokoval Triantafyllopoulos na roh.

4.

Z něj však domácí nezahrozili.

5.

Domácí jsou v prvních minutách hodně aktivní. Steela v bráně řeckého celku prověřil Narsingh.

8.

Hosté se po chybě v rozehrávce PSV dostali k rychlému brejku, jenže se jim nepovedl centr a o míč přišli.

10.

Domácí přitlačili Panathinaikos před vlastním pokutovým územím a po zblokovaném centru Willemse budou mít výhodu rohového kopu.

11.

Ten sice PSV moc nevyšel, ale hned vzápětí si ho mohou zopakovat.

11.

Z velké vzdálenosti vyzkoušel svoje štěstí Maher, ale jeho pokus končí mimo.

12.

Depay zakouzlil na levé straně, zacentroval a PSV bude mít další roh.

15.

Depay je v těsné blízkosti vápna faulován. Domácí budou mít výbornou šanci.

16.

K standardní situaci se staví sám faulovaný...

1 2 3 4 5 »

Neapol nastoupila v základní sestavě bez ofenzivních hvězd Higuaína, Hamšíka i Callejóna, což se jí nakonec vymstilo. Švýcarský tým držel s hosty od začátku krok, i když v první půli ho podržel brankář Mvogo, který zlikvidoval střely De Guzmána i Mertense.

Young Boys vstoupili výborně do druhého poločasu. V 52. minutě Hoarau dostal hodně prostoru v šestnáctce a tvrdou střelou otevřel skóre. Trenér Neapole Benítez sice postupně poslal na hřiště Hamšíka, Callejóna i Higuaína, ale vyrovnat nedokázali ani oni. Naopak v nastavení pojistil domácí náskok druhou trefou z protiútoku střídající Bertone.

Reprezentační stoper Tomáš Sivok pomohl Besiktasi k jasnému vítězství 4:0 na půdě Partizanu Bělehrad. Za istanbulský tým se v první půli prosadili Kavlak a Ba, po změně stran zvýšili Özyakup a Töre. Besiktas ve skupině C poprvé naplno bodoval.

Dněpropetrovsk podlehl Karabachu 0:1 a ve skupině F je s jediným bodem poslední. Za ukrajinské mužstvo odehrál celý zápas obránce Ondřej Mazuch, brankář Jan Laštůvka zůstal tradičně na lavičce. Zápas v Kyjevě jako hlavní rozhodčí pískal další Čech Libor Kovařík.

Útočník Jan Rezek odehrál za Apollon Limassol celý zápas v Mönchengladbachu, kde musel strávit debakl 0:5. Lille s obráncem Davidem Rozehnalem na lavičce doma remizovalo 0:0 s Evertonem a ve skupině H uhrálo třetí nerozhodný výsledek.

Premiérovou výhru v Evropské lize zaznamenal také Tottenham, který v Londýně rozstřílel Asteras Tripolis 5:1. Hattrickem se blýskl mladý útočník Kane, dvakrát přesně mířil Argentinec Lamela. Fiorentina vyhrála díky Vargasově trefě na hřišti PAOK Soluň 1:0 a bez ztráty bodu a inkasovaného gólu kraluje skupině K.

Výsledky 3. kola základních skupin fotbalové Evropské ligy

Skupina A:

Villarreal - FC Curych 4:1 (1:1)

Branky: 6. Cani, 57. Vietto, 60. Bruno Soriano, 71. G. Dos Santos - 43. Schönbächler.

Mönchengladbach - Apollon Limassol 5:0 (1:0)

Branky: 11. a 67. Traoré, 56. Hrgota, 83. Herrmann, 90.+1 T. Hazard.

Skupina B:

FC Bruggy - FC Kodaň 1:1 (0:0)

Branky: 90.+2 Vázquez - 89. Amartey.

FC Turín - HJK Helsinky 2:0 (1:0)

Branky: 35. Molinaro, 58. Amauri.

Skupina C:

Partizan Bělehrad - Besiktas Istanbul 0:4 (0:2)

Branky: 18. Kavlak, 45. Ba, 52. Özyakup, 54. Töre.

Tottenham - Asteras Tripolis 5:1 (2:0)

Branky: 13., 76. a 81. Kane, 30. a 66. Lamela - 89. Barrales. ČK: 87. Lloris (Tottenham).

Skupina D:

Salcburk - Dinamo Záhřeb 4:2 (2:0)

Branky: 14., 43. a 52. Alan, 49. André Ramalho - 81. Ademi, 89. Henríquez.

Celtic Glasgow - Astra Giurgiu 2:1 (0:0)

Branky: 78. Ščepovič, 79. Johansen - 81. Enache.

Skupina E:

PSV Eindhoven - Panathinaikos 1:1 (1:0)

Branky: 43. Depay - 87. Karelis. ČK: 89. Bruma (PSV).

Estoril - Dynamo Moskva 1:2 (0:0)

Branky: 90.+5 Yohan Tavares - 52. Kokorin, 80. Žirkov.

Rijeka - Feyenoord Rotterdam 3:1 (0:0)

Branka: 63., 71. a 76. z pen. Kramarič - 66. Toornstra.

Skupina H:

Krasnodar - Wolfsburg 2:4 (0:1)

Branky: 51. Granqvist z pen., 86. Wanderson - 46. a 80. De Bruyne, 37. vlastní Granqvist, 64. Luiz Gustavo.

Lille - Everton 0:0