pondělí 20. listopadu 2017 Nikola

Chelsea začala Ligu mistrů skvěle, Bordeaux dala čtyři góly

Praha - Favorizované anglické týmy vstoupily vítězně do letošního ročníku fotbalové Ligy mistrů. Finalista posledního ročníku Chelsea zdolal naprosto přesvědčivě Girondins Bordeaux 4:0, když český brankář Petr Čech bez problémů udržel čisté konto. Liverpool stejně jako v minulém ročníku zvítězil v Marseille, tentokrát 2:1.

Radost fotbalistů Chelsea

Totéž platí i o španělských mužstvech. Barcelona podle předpokladů přehrála Sporting Lisabon, Atlético Madrid připravilo v Eindhovenu domácímu PSV hořký večer, když jej porazilo vysoko 3:0.

V Nizozemsku padl úvodní gól letošního ročníku prestižní soutěže, o který se v deváté minutě zápasu postaral Agüero. Jeden z pilířů zlaté Argentiny na loňském mistrovství světa hráčů do 20 let přidal do poločasu ještě druhou branku, třetí gól týmu českého obránce Tomáše Ujfalušiho vstřelil v 54. minutě Maniche.

Do bojů prvního kola dnes z českých fotbalistů zasáhl ještě obránce Šachtaru Doněck Tomáš Hübschman, který na hřišti Basileje přispěl k výhře svého celku 2:1.

Velmi dobře si vedli dva nováčci prestižní soutěže. Kyperská Famagusta uhrála v Brémách bezbrankovou remízu a rumunská Kluž dokonce bodovala naplno. Na hřišti AS Řím sice prohrávala po gólu Panucciho, ale dvě branky Argentince Juana Culia přinesly obrat.

V Marseille došlo k repríze loňského souboje s Liverpoolem. Tradice vítězství hostujících týmů zůstala zachována, za tři body může Liverpool děkovat hlavně dvěma gólům kapitána Gerrarda. Uspěl i další favorit Inter Milán, pětistým gólem v evropských pohárech mužstva rozhodl o výhře v Aténách nad přemožitelem pražské Sparty z předkola Panathinaikosem Mancini, pojistku přidal Adriano.

Výsledky:

Skupina A:
AS Řím - Kluž 1:2 (1:1), Chelsea - Girondins Bordeaux 4:0 (2:0).

Skupina B:
Panathinaikos Atény - Inter Milán 0:2 (0:1), Werder Brémy - Anorthosis Famagusta 0:0.

Skupina C:
FC Basilej - Šachtar Doněck 1:2 (0:2), FC Barcelona - Sporting Lisabon 3:1 (1:0).

Skupina D:
PSV Eindhoven - Atlético Madrid 0:3 (0:2), Olympique Marseille - FC Liverpool 1:2 (1:2).

Zdroj: ČT24, ČTK