sobota 16. prosince 2017 Albína
Synot liga

Bohemians v Ďolíčku dominovali a nad Slavií vyhráli 2:0

aktualizováno 20. 9. 2014 22:19

Praha – Pražskému derby mezi Bohemians 1905 a Slavií dominovali po celý zápas domácí klokani a po právu zvítězili 2:0. V 60. minutě proměnil penaltu Jindřišek, v 77. minutě přidal druhou branku střídající Lietava. Poslední desetiminutovku navíc odehráli slávisté bez vyloučeného obránce Milana Nitrianského. "Klokani" si v této sezoně domácí soutěže připsali premiérové vítězství ve vyprodaném Ďolíčku. Slavia prohrála čtvrté z posledních pěti kol. Náš web nabídl textovou on-line reportáž.

--:--

Hezký večer u textového on-line přenosu ze zápasu Bohemians 1905 - Slavia. Utkání začne ve 20:15.

--:--

Slavia svého vršovického rivala zdolala v posledních třech ligových zápasech.

--:--

"Klokanům" se v tomto ročníku v "Ďolíčku" nedaří, ze tří utkání získali doma jediný bod.

--:--

Základní sestavy:

Bohemians Praha 1905: Švenger – Pauschek, Šmíd, Brabec, Šírl – Moravec, Jindřišek (C), Rada, Mosquera – Bratanovič – Mikuš. Náhradníci: Havránek – Krch, Cseh, Bartek, Engelmann, Nerad, Lietava.

SK Slavia Praha: Hrubeš – Nitrianský, Bílek, Latka (C), Juhar – Černý, Gecov, Baéz, Zmrhal – Balaj, Škoda. Náhradníci: Rakovan – Dobrotka, Kodr, Hrubý, Boudjemaa, Dame, V. Vukadinovič.

--:--

Oba týmy už jsou na hrací ploše. Hráči Slavie i Bohemians svorně drželi transparent s nápisem Dva kluby, dva stadiony.

--:--

Hlavní rozhodčí Pavel Orel foukl do píšťalky, utkání právě začalo.

3.

Šírl dostal dlouhý křížný balon a zkusil štěstí z pětadvaceti metrů. jeho střela ovšem skončila daleko od levé Hrubešovy tyče.

5.

Balaj nezpracoval dlouhý pas ideálně a ve svých rukavicích před ním skryl míč Švenger.

6.

Hráči Bohemians se snaží rychle pálit. Teď to vzal na sebe Mosquera.

8.

Bratanovič unikl slávistům po pravé straně, ale jeho střela po zemi mířila hodně vedle.

10.

Balaj získal míč na hraně vápna a s ničím se nepáral. Střela mu ale nesedla.

14.

Juhar fauloval netakticky Bratanoviče třiadvacet metrů od branky. Ideální možnost pro domácí.

15.

Rada se ujal přímého kopu, ale dobře kroucený balon slávisté tečovali na roh.

17.

Moravec se vrhl mezi dva slávistické obránce, je z toho další roh pro Bohemains.

18.

Domácí ho rozehráli nakrátko, ale následný centr adresáta nenašel.

23.

Šírlův nebezpečný centr, gólman ho jen vyrazil před sebe a Mosquera ve vyložené šanci přestřelil.

28.

Domácí se snaží hrát aktivně, mají už třetí roh.

32.

Bohemians vedou na střely 6:1. Nyní se do šance vehnal Bratanovič. Zkoušel střílený centr přes malé vápno. Prudkou přihrávku ale žádný z jeho spoluhráčů nezachytil.

35.

Šance Slavie z ničeho nic. Škoda přeskočil Brabce a hlavičkoval těsně vedle.

38.

Obránce Bohemians Šmíd si poradil s nepříjemným skákavým míčem za obranu.

1 2 3 »

První střeleckou možnost si vypracovali ve třetí minutě Bohemians, když Šírlova rána skončila vedle tyče. I poté byli domácí aktivnější a soupeře takřka nepouštěli z jeho vlastní poloviny.

Ve 23. minutě Šírlův centr vyrazil slávistický brankář Hrubeš před Mosqueru, ale kolumbijský záložník z voleje přestřelil. Ještě blíže k vedoucí trefě byl za deset minut Bratanovič. Střelou z úhlu těsně minul tyčku, navíc si Nitrianský málem vstřelil vlastní gól.

Jedinou větší možnost hostů měl Škoda, když si naběhl na Nitrianského centr do šestnáctky a hlavičkoval vedle. Úplný závěr půle patřil opět Bohemians. Nejprve střelu Moravce z bezprostřední blízkosti vykopl z brankové čáry stoper Latka a tečovaný pokus Rady už vytáhl gólman Hrubeš.

"Klokani" měli převahu i po změně stran

Bratanovič našel před brankou volného Pauscheka, který místo střely prodloužil na Mikuše a jeho pokus zlikvidoval Hrubeš. Na druhé straně se poprvé blýskl gólman Švenger, když vychytal Juhara. Domácí pokračovali v náporu, ale také v nebývalém zahazování šancí. Po úniku na levé straně znovu selhal Bratanovič a netrefil prostor tří tyčí. Vysvobození pro Bohemians přišlo po hodině hry. Rozhodčí Orel písknul za sporný kontakt Černého s Mosquerou penaltu a tu se štěstím proměnil kapitán Jindřišek.

Bohemians přečkali šanci Balaje a v 77. minutě přidali druhý gól. Tvrdou střelou se prosadil střídající Lietava. Radost z třetího zásahu o chvíli později překazila Pauschekovi tyčka po dalším zákroku Hrubeše. Zmar Slavie podtrhl v 81. minutě Nitrianský, který dostal druhou žlutou kartu a hodně mu zhořkl jubilejní stý ligový duel v kariéře.

Sestřih a ohlasy utkání Bohemians 1905 - Slavia

Bohemians Praha 1905 - Slavia Praha 2:0 (0:0)

Branky: 60. Jindřišek z pen., 77. Lietava. Rozhodčí: Orel - Jiřík, Hock. ŽK: Mosquera - Gecov, Nitrianský, M. Černý. ČK: 81. Nitrianský. Diváci: 5 000 (vyprodáno).

Sestavy:

Bohemians: Švenger - Pauschek, E. Brabec, Šmíd, Šírl - Jindřišek, J. Rada - Moravec (90. Engelmann), Mosquera (88. Bartek), Bratanovič - Mikuš (71. Lietava). Trenér: Pivarník.

Slavia: Hrubeš - Nitrianský, Latka, Bílek, Juhar - M. Černý, Baéz (65. R. Hrubý), Gecov (46. Kodr), Zmrhal - Milan Škoda - Balaj (77. V. Vukadinovič). Trenér: Beránek.

Roman Pivarník (trenér Bohemians): "Jsem rád, že jsme znovu měli plný stadion a dokázali jsme zápas zvládnout výsledkově i po herní stránce. Musím říct, že jsme v zápase dominovali po každé stránce. Hráli jsme kombinační fotbal s krásnými akcemi a vytvářeli jsme si šance. Určitě jsem spokojený, musím hráčům a divákům poděkovat."

Miroslav Beránek (trenér Slavie): "Musím pogratulovat soupeři, protože byl lepší. Bohužel jsme mu to naší hrou umožnili. Asi nám chybí hodně věcí od těch základních, jako je kompaktnost a pracovitost. Věděli jsme, že pokud tady chceme uspět, individuální výkony musí být mezi 90 až 100 procenty. Myslím, že byly tak u třech čtyřech hráčů. Prohráváme souboje vepředu i vzadu, jsme málo agresivní. Tímhle fotbalem nemůžeme nic vyhrát."