pátek 24. listopadu 2017 Emílie

Verbířovo vyloučení výhru Teplic nad Baníkem nezhatilo

aktualizováno 14. 9. 2008 20:00

Teplice - Fotbalisté Teplic zdolali v utkání 6. ligového kola Baník Ostrava 1:0 a přerušili sérii čtyř zápasů bez výhry. Domácí měli po většinu utkání výraznou převahu, kterou korunoval v 62. minutě gólem po nacvičeném signálu Sabou. Pak se ale nechal vyloučit Verbíř a Baník se v závěru tlačil za vyrovnáním, proti dobře fungující teplické obraně ale příliš nezmohl. V nervózním závěru zápasu musel ze hřiště po druhé žluté i ostravský Neuwirth.

Teplice - Ostrava

Teplický kádr rozšířila během reprezentační přestávky hned tři nová jména, dres ale pro dnešek oblékl jen stoper Matula, zaskakující za distancovaného Lukáše. To Ostravští přivezli téměř to nejlepší, co v současné době mají. Absentoval pouze nemocný Rajtoral, naopak uzdravený kanonýr Svěrkoš v základní sestavě nechyběl.

Už po devíti minutách vystřihl učebnicovou akci teplický Mareš, parádním pasem do křídla nastartoval Stožického a vzápětí sám po jeho centru mířil na malém vápně jen těsně vedle. Mareš byl při chuti i dál a za pět minut se položil do Doležalova přímého kopu, střela přes hlavu ale branku také minula.

Přesné a rychlé kombinace Teplických byly po většinu prvního poločasu poměrně spolehlivou vstupenkou před šestnáctku Baníku, tam se ale tříštily o kompaktní obranu se spolehlivým Vaškem za zády. Až těsně před přestávkou se hosté začali osmělovat, jenže Marek po rychlé akci Střihavky se Svěrkošem pálil z hranice vápna těsně vedle.

Ledové počasí takřka podzimního podvečera limitovalo aktivitu fanoušků obou týmů a o poločase jakoby dolehlo i na hráče. Lehkost a přesnost se stala kriticky nedostatkovým zbožím. Až v 62. minutě vyšetřili Tepličtí něco z těchto vlastností na signál z přímého kopu a vzápětí se dočkali gólové odměny. Stožického centr vrátil od levé tyče na malé vápno Klein a dobíhající Sabou míč bez potíží doklepl do sítě.

Když už se zdálo, že Teplickým dal vedoucí gól křídla, přišla studená sprcha. Verbíř vyškolil Bolfa, ale vzápětí se skácel k zemi. Rozhodčí Královec celou situaci posoudil jako čistou a protestujícího teplického kapitána odměnil žlutou kartou, v zápase už druhou a navíc za stejný prohřešek.

Do té doby nevýrazný Baník polila přesilovka živou vodou a dalších pětadvacet minut měl místy až drtivý tlak, kořeněný sprškou žlutých karet, které Královec rozdával na obě strany. Teplická defenziva ale pracovala spolehlivě a pomohl i brankář Belic. V 86. minutě tygřím skokem vytáhl ze šibenice Otepkův přímý kop a nasměroval svůj tým za čtvrtou letošní výhrou. Baník totiž vzápětí přišel o vyloučeného Neuwirtha a na zvrat už sílu nenašel.