neděle 20. srpna 2017 Bernard

Další zaváhání pro Spartu. Dukle podlehla 0:1

aktualizováno 24. 8. 2014 22:54

Praha - V dohrávce 5. kola fotbalové ligy dokázala pražská Dukla porazit Spartu 1:0. Jde o její první ligové vítězství nad Letenskými. Domácím zařídil tři body záložník Berger ve 22. minutě, když lehkou tečí poslal míč za sparťanského brankáře Bičíka. V tabulce se Dukla bodově dotáhla právě na Spartu. Pro úřadujícího mistra jde o druhou porážku v řadě. Lídrem tabulky zůstává po aktuálním kole Slavia.

20:01

Hezký večer u dohrávky 5. kola fotbalové Synot ligy. V ní se představí dva pražské kluby - Sparta a Dukla. Slova o pravých rivalech jsou na místě: Oba stadiony jsou od sebe vzdáleny zhruba 10 minut jízdy.

20:05

Sparta dnes výrazně obmění sestavu. Kvůli očekávané odvětě Evropské ligy se Zwolle začnou na lavičce Lafata, Dočkal či Krejčí. Josef Hušbauer je navíc nemocný. V základní jedenáctce Letenských se představí Bednář, Breznaník nebo Přikryl. Ve středu zálohy nastoupí Vacek.

20:06

Dukla je zatím s účinkováním v novém ročníku a šesti body spíše spokojena. Především dostává minimum gólů - mimo jiné zásluhou nového slovenského brankáře Martina Chudého.

20:09

Základní sestavy:

Dukla: Chudý - Karavajev, Vorel, Štětina, Matěj Hanousek - Berger, Považanec, Gedeon, Marek Hanousek, Mareš - Krmenčík

Sparta: Bičík - Kadeřábek, Kováč, Brabec, Costa - Přikryl, Vácha, Vacek, Matějovský, Breznaník - Bednář.

20:13

Oba týmy právě nastupují na hrací plochu. Domácí se navíc dnes poprvé představují v nových vínovo-žlutých dresech, ve kterých chtějí navázat na nejslavnější éru klubu z doby před 40 lety.

20:14

Nové dresy Dukly Praha

20:15

Hlavním sudím je dnes Libor Kovařík, rozhodčí se zkušeností na mezinárodní scéně, konkrétně ze zápasů Evropské ligy.

1.

Utkání právě začíná. Rozehrává domácí Dukla, ale záhy míč ztrácí.

1.

Domácí Dukla začíná aktivně, Gedeon hledá na pravé straně Karavajeva, ten ale pas nedobíhá.

2.

Stoper Dukly Štětina se v prvním náznaku šance pouští do nůžek, balon ale netrefuje ideálně.

4.

Sparta se snaží kombinovat, Dukla ale v úvodu vyrukovala s aktivním presingem, což dělá záložníkům z Letné problémy.

5.

Také Sparta si připisuje první šanci, hlavička Vacka po centru zleva ale nemá potřebnou razanci.

6.

Z pravé strany se objevil za obránci Sparty útočník domácích Krmenčík, z úhlu ale Bičíka neprostřelil.

8.

Sparta se zatím snaží hrozit spíše zleva, kde se do útočení s chutí zapojuje bek Costa. Kupí se ale nepřesnosti.

9.

Domácí Marek Hanousek zprava poslal zajímavý centr, Berger ale na míč nedosáhl.

10.

Matějovský se snaží dlouhým pasem vyslat do běhu Breznaníka. Spoluhráči si ale nerozumněli, a tak míč končí v zámezí.

12.

Domácí Dukla poprvé drží míč delší dobu na svých kopačkách, zatím ale kombinuje pouze na půlce.

13.

Gedeon se zpoza šestnáctky dostal k odraženému míči. Skákavá střela mu ale nesedla a končí pouze v autu.

14.

Dukla nyní přebírá iniciativu v útočení. Bergrovu akce s Krmenčíkem ale zlikviduje důrazným odkopem Kováč.

15.

Ruský bek Dukly Karavajev si to namířil od půlky přímo směrem k brance. Střele levačkou z dvaceti metrů ale chyběla síla i přesnost.

1 2 3 4 5 »

Sparta, kterou ve čtvrtek čeká odveta 4. předkola Evropské ligy se Zwolle, nastoupila v kombinované sestavě. Jen mezi náhradníky zůstaly tradiční opory Krejčí, Lafata a Dočkal, naopak ani na lavičce nebyl nejlepší střelec minulé sezony Hušbauer. V 21. minutě navíc udělali hosté další změnu, když místo Přikryla přišel na hřiště Konaté.

Ohlasy trenérů po utkání Dukla - Sparta

Výrazné zásahy do sestavy si vybraly svou daň a Dukla soupeře zatlačila. V 6. minutě ještě střílel Krmenčík do Bičíka, ale ve 22. minutě už šli domácí do vedení. Bývalý sparťan Mareš se uvolnil na vápně a Berger míč tečoval do branky. Druhý poločas začala stejně jako první - Krmenčík si udělal prostor na vápně, ale technickou střelou mířil vedle.

Hra se poté dlouho přelévala z jedné strany na druhou a po jednom z rychlých brejků mohl vyrovnat Bednář, ale i když byl ve vápně zcela volný, vychytal ho gólman Hrubý. Domácí nadále hrozili z brejků, zatímco hosté se v útoku trápili, a i když na hřiště přišli Lafata s Dočkalem, nedokázali do konce zápasu nic vymyslet.

Dukla se tak v nových dresech dočkala na sedmý pokus první ligové výhry nad Spartou. Letenský celek naopak prodloužil svoje trápení a od vyřazení z předkola Ligy mistrů s Malmö si připsal druhou prohru z posledních tří ligových zápasů.

Dukla Praha - Sparta Praha 1:0 (1:0)

Branka: 22. Berger. Rozhodčí: L. Kovařík - Moláček, Kotík. ŽK: Vácha, Vacek, Dočkal (všichni Sparta). Diváci: 6 348.

Dukla: Chudý - Karavajev, Štetina, Vorel, Matěj Hanousek - Gedeon, Marek Hanousek, Považanec (67. Čajič) - Berger (89. Beauguel), Krmenčík, Jakub Mareš (81. Hlinka). Trenér: Kozel.

Sparta: Bičík - Kadeřábek, Kováč, J. Brabec, Costa - Vácha (58. Lafata) - Přikryl (21. Konaté), Vacek, Matějovský, Breznaník (64. Dočkal) - Bednář. Trenér: Lavička.

Luboš Kozel (trenér Dukly): "Sparta se neporáží každý den, a i když se povídá, že se jí teď nedaří, tak třeba v české lize v zápasech dominovala, a když proti ní soupeři něco uhráli, tak to bylo se štěstím. Do zápasu jsme šli s odvahou a sebedůvěrou, která na nás byla v prvním poločase velmi patrná. Byli jsme aktivní a gól byl zaslouženou odměnou. Po přestávce nás Sparta zatlačila, ale odhodláním, vůlí a výkonem na hranici možností jsme si došli pro velmi cenné vítězství, kterého si vážíme."

Vítězslav Lavička (trenér Sparty): "Cítili jsme šanci dostat se zpátky do čela tabulky, ale věděli jsme, že to nebude lehké. Dukla dobře a agresivně bránila, ale to není výmluva pro náš výkon. První pocity jsou zklamání a frustrace, nicméně i ty fotbal přináší. Vytratila se lehkost v kombinaci, díky které jsme si v úvodu sezony vytvářeli šance, ke všemu se velmi složitě dopracováváme. Chybí nám kvalita a větší obětavost při zakončení. Proti Zwolle něco změnit musíme, je to pro nás klíčový zápas."