sobota 19. srpna 2017 Ludvík
Liga mistrů

Arsenal hrál na Besiktasi bez branek, Rosický nastoupil až v nastavení

aktualizováno 19. 8. 2014 22:59

Istanbul  Fotbalisté Arsenalu vstoupili na hřišti Besiktase Istanbul do boje o sedmnáctý postup do Ligy mistrů v řadě remízou 0:0. V utkání přežili několik šancí a dohrávali bez vyloučeného Ramseyho. Tyč v druhém poločase pak ještě nastřelil střídající Oxlade-Chamberlain. Největší šanci za domácí měla posila z Chelsea Demba Ba a také Sahan. Utkání jste mohli sledovat v textové on-line reportáži.

Úvodní sestavy:

Besiktas Istanbul: Zengin – Köybasi, Franco, Gülum, Ramon – Uysal – Pektemek, Özyakup, Kavlak, Sahan – Ba

Náhradníci: Gönen – Kurtulus, Sivok, Frei, Tosun, Boral, Töre

Arsenal FC: Szczesny – Debuchy, Chambers, Koscielny, Monreal – Wilshere, Arteta, Ramsey – Sánchez, Giroud, Cazorla

Náhradníci: Martínez – Bellerin, Miquel, Oxlade-Chamberlain, Campbell, Flamini, Rosický

--:--

Hráči jsou na trávníku, zní hymna Ligy mistrů.

--:--

Po podání rukou se chystá úvodní výkop.

--:--

Ještě symbolická minuta ticha za nedávno zesnulého prezidenta Besiktase.

1.

Zápas byl zahájen, míč rozehráli domácí.

1.

Ihned po rozehrávce vystřelila letní posila z Chelsea Demba Ba od půlící čáry a Szczesny byl málem překonán. Brankář Arsenalu míč s obtížemi udržel před brankovou čárou i za pomoci břevna.

3.

Brankář Kanonýrů musel na zem po dalším centru do šestnáctky hostů, kde nebezpečně dotíral  Pektemek.

4.

U míče byl Arsenal, ale jeho pokus o přenesení hry skončil autovým vhazováním pro Besikats.

5.

Besiktas začal sympaticky a zamkl Arsenal na jeho polovině.

6.

Hostující stopeři už mají míč na kopačkách a založili akci, která však brzy skončila.

7.

Centr domácích do vápna mířící na hlavu Demby Ba odvrátil hlavou Koscielny.

9.

Arsenal se zatím jen rozkoukává.

10.

Demba Ba v šanci po dalším krouceném pasu do vápna. Polský brankář předvedl skvělý zákrok.

10.

Vzápětí příležitost i na druhé straně: Malém vápně se k míči dostal Giroud, který sice upadl, ale z leže se pokusil ohrozit branku, Zengin se však dokázal k míči dostat.

12.

Arsenal začíná pozvolna od stoperů.

13.

Poprvé byl déle u míče Sánchez a hned z toho byla nebezpečná akce - po několika přešlapovačkách nad míčem u vápna našel nabíhajícího Cazorlu, který po přistrčení si míče do mírného úhlu pálil mimo.

14.

Pektemek se rozběhl podél pravé lajny, ale přesné přihrávky se nedostal. Míč směřující na něj skončil za postranní lajnou. Arsenal bude vhazovat.

15.

Další výpad Chilana končí rohem pro Arsenal.

16.

Dobrý centr nedokázal hlavou usměrnit Giroud.

1 2 3 4 5 »

Až v devadesáté minutě za Arsenal nastoupil kapitán české reprezentace Tomáš Rosický. Jen z domácí lavičky zápas sledoval jeho reprezentační spoluhráč Tomáš Sivok, který po dlouhém zranění zatím marně bojuje o základní sestavu.

A i tentokráte si obrana Besiktase vedla velmi dobře a nedala trenérovi Slavenu Biličovi příliš důvodů k tomu, aby její složení měnil. Naopak více starostí měla defenziva Arsenalu a to především s útočníkem Dembou Ba. Bývalý hráč Chelsea zkusil štěstí hned z úvodního výkopu, když okamžitě z půlky hřiště vyslal střelu na branku Arsenalu a Wojciech Szczesny měl hodně práce, aby za pomocí břevna zabránil míči v cestě do sítě.

Ba i poté několikrát zaměstnal obránce Arsenalu, ale zahodil i vyloženou šanci, kdy z hranice šestnáctky mířil těsně vedle. Arsenal toho směrem dopředu příliš nevymyslel, hrozil spíše jen střelami z dálky. Posledních deset minut navíc dohrával bez vyloučeného Aarona Ramseyho. Až v deseti měl Arsenal největší šanci, ale dvě minuty před koncem brankář Tolga Zengin vytáhl střelu Alexe Oxlade-Chamberlaina na tyč.

Naději na postup do základních skupin nadále drží švédský mistr Malmö, který ve 3. předkole vyřadil pražskou Spartu, když v domácí odvetě dohnal dvoubrankové manko. Proti Salcburku mu může doma stačit vstřelit jeden gól, jelikož v prvním utkání v Rakousku prohrál 1:2. Salcburk vedl po trefách Schiemera a Soriana, ale v poslední minutě výrazně zvýšil naděje Malmö na postup Forsberg, který se trefil i na Spartě.

Blízko postupu má Leverkusen, který vyhrál na hřišti Kodaně 3:2. Naopak Neapol si situaci zkomplikovala domácí remízou 1:1 s Bilbaem, když navíc Higuaín musel dohánět náskok soupeře.

Mistrovská část:

Salcburk - Malmö 2:1 (1:0)

Branky: 16. Schiemer, 54. Soriano - 90. Forsberg.

Steaua Bukurešť - Ludogorec Razgrad 1:0 (0:0)

Branka: 88. Chipciu.

Nemistrovská část:

Besiktas - Arsenal 0:0

ČK: 80. Ramsey (Arsenal).

FC Kodaň - Leverkusen 2:3 (2:3)

Branky: 9. Jörgensen, 13. Amartey - 5. Kiessling, 31. Bellarabi, 43. Son Hung-min.

Neapol - Athletic Bilbao 1:1 (0:1)

Branky: 68. Higuaín - 41. Muniain.