neděle 24. září 2017 Jaromír
SYNOT LIGA

Bohemians poprvé v sezoně bodovali. Výhru v Jihlavě vystřelil v závěru Cseh

aktualizováno 8. 8. 2014 20:34

Jihlava – Čekání fotbalistů Bohemians 1905 na první ligové body v novém ročníku je u konce. Pražané totiž v třetím kole dokázali vyhrát na hřišti Jihlavy, když o jejich triumfu 2:1 rozhodl dvě minuty před koncem Cseh. Naopak Vysočina si připsala třetí prohru v řadě a zůstává poslední.

--:--

Dobrý den, vítejte u textového on-line přenosu z předehrávky 3. kola fotbalové ligy, v němž na sebe narazí Vysočina Jihlava a Bohemians 1905. Zápas začíná v 18:00.

--:--

Sestavy:

Vysočina Jihlava: Hanuš – Vidlička, Kryštůfek, Krejčí, T. Marek – Kukoľ, Kučera, Jánoš, Vaculík – Harba, Mešanović.

Bohemians Praha 1905: Švenger – Pauschek, Brabec, Moravec, Šmíd – Mosquera, Jindřišek, Rada, Engelmann – Bratanovič, Mikuš.

--:--

Duel Jihlavy s Bohemians je zároveň střetem celků, které v novém ročníku ještě nezískaly ani bod. Vysočině se zatím nepovedl vstřelit ani branku.

--:--

Oba celky již nastupují na hrací plochu.

1.

Zápas začal.

1.

Dlouhý nákop na jihlavského Mešanoviče. Ten ho však nedokázal zpracovat a o míč přišel

2.

Jihlava bude mít po teči Brabce rohový kop.

2.

Švenger ale dobře vyběhl a míč odvrátil do bezpečí.

3.

Další roh Jihlavy.

3.

Tentokrát ho dokázal odvrátit jeden z obránců hostujícího celku.

3.

K míči se dostali znovu Jihlavští, ale jejich akci uťal zdvižený praporek pomezního. V ofsajdové pozici byl Vaculík.

4.

Bohemka se snažila o rychlý brejk, jenže Bratanovič si vůbec nerozumněl s Mosquerou a míč skončil v autu.

5.

Engelmann se protáhl kolem dvou bránících protihráčů. Jeho přízemní centr ze středu hřiště však našel pouze jednoho ze soupeřů.

6.

Vaculík se snažil protáhnout na levém křídle kolem Pauscheka. Ten ho dobře odkrokoval a dokonce vybojoval pro svůj tým aut.

7.

Domácí Kučera se v souboji o míč střetl s Bratanovičem. Rozhodčí odpískal faul jihlavského hráče.

8.

Hra obou celků je zatím hodně rozkouskovaná, a ani jeden tým si zatím není schopný vytvořit alespoň chvilkový tlak.

9.

První vážnější situace v zápase. Moravec utekl po pravé křídle a před brankou hledal jednoho ze svých spoluhráčů. Jeho pas byl sice zblokovaný, ale míč se následně dostal k Bratanovičovi. I jeho pokus však obětavě zastavil jeden z domácích hráčů.

11.

Bohemians jsou v posledních minutách aktivnější. Ani jeden z centrů do vápna však adresáta v zelenobílém dresu nenašel.

12.

Engelmannův průnik po pravém křídle zastavil Vidlička.

13.

Trochu vzruchu před jihlavskou bránou. Šmíd do vápna poslal dlouhý nákop. Krejčí se nedomluvil s Hanušem a pouštěl mu míč. Ten to však nečekal a jen včasným výběhem zabránil Moravcovi, aby se dostal do vyložené šance.

1 2 3 4 5 »

Oba celky se po úvodních dvou kolech krčily bez bodu na dně tabulky a jejich trenéři provedli změny v sestavě. Za Jihlavu po zranění nastoupil Jánoš a na hrotu útoku bosenského střelce Harbu doplnil od první minuty také poprvé Mešanovič.

Jenže kromě rohového kopu hned zkraje utkání se Jihlavané dlouho nemohli prosadit. Až po Vaculíkově průniku do vápna se dostal ke střele Kukol, ale jeho projektil z hranice vápna minul pravou tyč Švengerovy branky.

Klokani, kteří z předchozích 11 zápasů na hřišti soupeře vyhráli jen jednou, šli do vedení po půl hodině hry. V 32. minutě si Moravec na pravé straně postupně poradil s Kukolem i  Vidličkou, po průniku do vápna naservíroval míč Mikušovi a ten bez problémů skóroval.

Hned po přestávce ale mohlo být vyrovnáno. Harbův prudký centr zleva na vlastního brankáře ztečoval stoper Brabec, ale Švenger na čáře míč zkrotil. V 52. minutě mohl zvýšit na 2:0 pro hosty znovu Mikuš, ale rozhodčí kvůli domnělému ofsajdu útočníka Bohemians gól chybně neuznali.

Místo toho za pět minut Jihlavané po nenápadné akci vyrovnali a utnuli po 285 minutách dosavadní střeleckou nemohoucnost. Po Vaculíkově přihrávce mířil přesně z 20 metrů Kučera, pro něhož to byl premiérový gól v nejvyšší české soutěži.

Jihlava, která z posledních sedmi domácích zápasů prohrála jen jednou, poté vrhla všechny síly do útoku. Kouč Rada dokonce stáhl obránce Vidličku, kterého nahradil ofenzivním Kosakem.

Pět minut před koncem Harba z velkého vápna netrefil branku ve vyložené příležitosti. A domácím se to vymystilo. V 88. minutě totiž rozhodl o výhře Bohemians Cseh, který se prosadil po Radově centru ze standardní situace, když záložníka "Klokanů" nepokryl jihlavský kapitán Vaculík.

Vysočina Jihlava - Bohemians Praha 1905 1:2 (0:1)

Branky: 57. Kučera - 32. Mikuš, 88. Cseh. Rozhodčí: Královec - Moláček, Vaňkát. ŽK: Hanuš, Vidlička - Brabec, Bratanovič. Diváci: 3093.

Jihlava: Hanuš - Vidlička (71. Kosak), Kryštůfek, Krejčí, T. Marek - Kukol, Kučera, Jánoš, Vaculík - Harba, Mešanović (79. Jungr). Trenér: Rada.

Bohemians Praha 1905: Švenger - Pauschek, Brabec, Šmíd, Engelmann (64. Cseh) - Moravec, Mosquera, Jindřišek, Rada, Bratanovič (86. Bartek) - Mikuš (81. Lietava). Trenér: Pivarník.

Petr Rada (trenér Jihlavy): "Je to jako přes kopírák, jako v prvním domácím zápase s Mladou Boleslaví. Bylo to bez pohybu, měli jsme strach z přihrávek, chybělo sebevědomí. Vrcholem toho byla inkasovaná branka, kdy si hosté v pohodě kličkovali ve vápně a pohodlně dali gól. Harbovi se nedaří, myslí si, že první ligu může hrát jako plážový fotbal. Hráčům jsem říkal, že nová sezona bude jiná, ale mysleli si, že se nemůže nic stát, že budou dál hrát v pohodě. Pokud si to neuvědomí, tak je to špatně. Nepohlídat tři minuty před koncem standardní situaci je o zodpovědnosti, o přístupu vůči klubu. Teď hráče neuhlídal Vaculík. Řeknu to na rovinu, mně by gól nedal. Po poločase jsme se zlepšili, protože hůř už jsme stejně hrát nemohli. Vidlička je u každého gólu. Za dnešní výkon by si měli hráči sáhnout do svědomí."

Roman Pivarník (trenér Bohemians 1905): "Jsem rád, že jsme nakonec naplno bodovali. Chtěli jsme hrát hodně aktivně a eliminovat tím aktivitu domácích. Když jsme se dostali do vedení, dokázali jsme kontrolovat zápas. Škoda, že když jsme zvýšili na 2:0, tak branku rozhodčí neuznali. Bohužel jsme inkasovali vyrovnávací gól, kdy jsme neměli pokrytý střed hřiště. Nakonec se na nás ale v závěru usmálo štěstí a dokázali jsme zužitkovat standardní situaci."

Zdroj: ČT sport