sobota 16. prosince 2017 Albína
3. předkolo Evropské ligy

Bern s Lecjaksem si zahraje o skupinu EL, postupuje i Trnava

Praha – Prvním týmem, který z 3. předkola Evropské ligy postoupil do závěrečné fáze kvalifikace o základní skupinu, je Young Boys Bern. Švýcarský celek totiž zvládl i odvetu proti kyperskému Ermis Aradippu a vyhrál 2:0. V dresu vítězů odehrál celý zápas český obránce Jan Lecjaks

Slavící fotbalisté Young Boys Bern

Young Boys vedli díky brance Steffena z 36. minuty, krátce po přestávce jim cestu za postupem usnadnil vyloučením po druhé žluté kartě domácí Paulinho. Přesilovku hosté využili v 66. minutě díky zásahu Michaela Freye.

V nečekaně úspěšném tažení pokračuje i nováček na pohárové scéně Stjarnan. Na hřišti Lechu Poznaň totiž uhrál bezbrankovou remízu a po domácí výhře 1:0 si zahraje v play-off. Udržel tak naději, že jako historicky první islandský klub projde v Lize mistrů nebo Evropské lize až do základní skupiny.

O premiérovou účast ve skupině bude usilovat také Trnava, která vyřadila St. Johnstone. Slovenský celek před týdnem ve Skotsku vyhrál 2:1, dnes mu tak doma stačila k postupu i remíza 1:1, kterou zařídil osm minut před koncem vyrovnávací brankou Mikovič.

Odvetné zápasy 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

Ermis Aradippu (Kypr) - Young Boys Bern 0:2 (0:1), první zápas 0:1, postoupil Bern.