středa 13. prosince 2017 Lucie

Fotbalový turnaj dorostenkyň ovládl Norimberk

Slaný – V neděli vyvrcholil ve Slaném třídenní mezinárodní fotbalový turnaj dorostenek. Třetího ročníku se v kategorii U-19 zúčastnilo celkem osm týmů. Kromě tří českých klubů se na turnaji představily týmy z Německa, Slovenska a Maďarska. Vítězství nakonec vybojoval Norimberk.

Ve Slaném vyvrcholil mezinárodní turnaj dorostenek

Ve finále se utkaly obhájkyně loňského vítezství z Norimberku s pražskou Slavií. Němky vlétly do utkání jako velká voda. Už po dvou minutách hry otevřela skóre zápasu povedeným lobem Ebertová. O tři minuty později bylo pro slávistky ještě hůř, k odraženému míči se jako první dostala Wachalová a pohodlně zvýšila na 2:0. A když v 7. minutě zvyšovala už na 3 :0 povedenou ranou zpoza vápna znovu Ebertová, bylo o vítězi utkání prakticky rozhodnuto.

"Když jsme dostaly první gól, sesypaly jsme se. Byly jsme všude poslední, byl to v tu chvíli hrozný zápas," popsala nejlepší střelkyně turnaje Kateřina Svitková.

Tým z německé bundesligy nenechal nikoho na pochybách, že si do Slaného přijel pro zlato, a do poločasu přidal ještě dva góly. Norimberk nakonec zvítězil vysoko 6:2, a obhájil tak vítězství z minulého roku.