neděle 24. září 2017 Jaromír
Souhrn 2. kola

Lize po dlouhé době vládnou obě pražská S, první je Sparta

aktualizováno 3. 8. 2014 22:46

Praha - Pohled na tabulku po 2. kole fotbalové Synot ligy nabízí fanouškům nezvyklý pohled. Po delší době opět vládnou oba pražské celky Sparta a Slavia se stoprocentním bodovým ziskem. Zatímco Slavia už v pátek porazila Ostravu, Sparta v sobotu snadno přehrála Jihlavu, která se s Boheminas 1905 krčí na opačném pólu. Program kola poznamenalo úmrtí teplického ředitele Františka Hrdličky, kvůli němuž byl odložen zápas mezi Teplicemi a Českými Budějovicemi.

Střelec Salvie Jaromír Zmrhal přijímá gratulaci od spoluhráče Milana Škody

Pzeň - Jablonec 3:1

Tři soutěžní zápasy museli fotbalisté Plzně čekat, až se v nové sezoně dočkají první výhry. Viktoriáni nepříznivou sérii ukončili v ostře sledovaném duelu proti Jablonci, v němž byli po celé utkání lepším celkem a nakonec svého soupeře zaslouženě porazili 3:1. Severočechům nepomohl ani premiérový start Tomáše Hübschmana.

Mladá Boleslav - Dukla 0:1

Jejich cíl byl jasný, napravit výprask od Lyonu. Fotbalisté Mladé Boleslavi však místo toho před domácím fanoušky znovu prohráli. Tentokrát nestačili na pražskou Duklu, které podlehli 0:1. O osudu utkání rozhodla již třetí minuta, kdy po obrovské chybě brankáře Hrušky vstřelil první gól v dresu Pražanů francouzský útočník Jean-David Beauguel.

Liberec - Příbram 0:0

Liberec po čtvrteční prohře 0:3 v Giurgiu v úvodním duelu třetího předkola Evropské ligy remizoval v domácí soutěži s Příbramí. Tým od Litavky dokonce sahal po premiérové výhře na půdě Slovanu od roku 2000 a prvním venkovním ligovém vítězství po 19 zápasech, žádnou z gólových šancí ale neproměnil. Oba celky mají po dvou kolech na kontě dvě remízy. Příbram tak po Plzni obrala o body i dalšího účastníka evrospkých pohárů.

Sparta - Jihlava 3:0

Až v 47. minutě našel Matějovský přihrávkou mezi obránci Přikryla, který zamířil přesně k levé tyči. O tři minuty později navíc domácí záložník přidal po obloučku hlavou druhou branku a poprvé v kariéře dal v ligovém utkání víc než jeden gól. Pak už se zápas prakticky jen dohrával a domácí výhru ještě vylepšil v 66. minutě po střele zpoza vápna Dočkal.

Brno - Hradec Králové 3:0

Výhru 3:0 slavili i fotbalisté Brna nad nováčkem z Hradce Králové. Soupeře potrestali po rohových kopech v podání Sýkory, které zužitkovali obránci Schuster a Jugas. V závěru ještě zvýšil Markovič. Brno tak vyhrálo v lize nad Hradcem poprvé od roku 2003, naopak Hradec v lize neskóroval už 587 minut.

1. FC Slovácko - Bohemians 1905 4:1

Góly padaly i na Slovácku, kde domácí porazili Bohemians Praha 1905 4:1, když o svém vítězství rozhodli dvěma rychlými góly ve druhém poločase. Dvě branky Slovácka dal Došek, další přidali Šumulikoski a Trávník. Bohemians zkorigovali výsledek až pět minut před koncem gólem Mikuše. Pod vedením nového kouče Romana Pivarníka Pražané podruhé prohráli a klesli na poslední místo v tabulce. Slovácko ve druhém domácím zápase dosáhlo po nezdaru se Slavií na své první body.

Slavia - Ostrava 3:1

Sešívaní zažívají nejlepší start do sezony od roku 2007. Pražané navázali na úvodní výhru na Slovácku. Už ve třetí minutě navázal na trefu z prvního utkání Milan Škoda a druhý gól přidal v 76. minutě Jaromír Zmrhal. Ostravský Jan Baránek sice o šest minut později snížil, ale rozhodující slovo měl domácí kapitán Martin Latka.