pátek 28. července 2017 Viktor
GAMBRINUS LIGA

Slavia se přiblížila záchraně. Příbrami dala "trojku"

aktualizováno 2. 5. 2014 22:20

Praha – Budíček Slavie v boji o záchranu přichází v tu pravou chvíli. Po těsném triumfu nad Bohemians 1905 zvládli Pražané i domácí duel s Příbramí, když poprvé v ligovém ročníku vstřelili tři branky a zvítězili 3:0. Sešívaní se díky tomu posunuli na jedenáctou příčku, na níž vystřídali právě svého soupeře, a na patnácté Znojmo mají tři kola před koncem náskok pěti bodů.

--:--

Dobrý den, vítejte u textového on-line přenosu z 27. kola fotbalové ligy, v němž na sebe narazí fotbalisté Slavie Praha a Příbrami. Utkání začne ve 20:15.

--:--

Vzájemné střetnutí bude zápasem sousedů v tabulce a zároveň záchranářským duelem. Jedenáctá Příbram totiž má náskok na patnácté Znojmo čtyři body, dvanáctá Slavia pouhé dva.

--:--

Podzimní vzájemné střetnutí v Příbrami vítěze nenašlo a oba soupeři se rozešli s bodem po remíze 0:0.

--:--

Sestavy:

SK Slavia Praha: Černý – Dostál, Škoda, Smejkal, Neves – Nitrianský, Hrubý, Gecov, Piták, Juhar – Necid.

1.FK Příbram: Hruška – Hayrapetyan, Jugas, Hájovský, Mišůn – Pilík, Tarczal, Danoski, Krbeček, Zeman – Řezníček.

--:--

Hráči si již podávají ruce a již jen desítky vteřin zbývají do výkopu.

1.

Zápas začal.

1.

Slavia se snažila projít po levém křídle, ale míč končí v autu.

2.

Neves se snažil dlouhým nákopem uvolnil Juhara. Toho ale dobře tělem odbránil Hájovský a Příbram bude odkopávat od branky.

3.

Další dlouhý nákop domácích, tentokrát na Necida. Obrana Příbrami však i tentokrát dobře zapracovala.

4.

Příbram se zkoušela po autu prokombinovat na levém křídle. Hayrapetyan přihrál nepřesně.

5.

Domácí se dostávají do rychlého vedení. Nejprve obrovskou šanci nedal Nitrianský, který před úplně odkrytou brankou nepochopitelně trefil pouze tyč. Balon se poté po ose Gecov, Piták dostal až na vápně k Hrubému, který nádhernou ránou z hranice vápna vymetl šibenici

7.

Neves přesným křižným míčem našel na pravém křídle rozběhnutého Nitrianského, který zacentroval před branku. Necid a ani Juhar ale nedoskočili.

9.

Gecov si nerozuměl s Juharem a akce Slavie končí v zámezí.

10.

Juhar zkoušel z velké vzádlenosti překvapit Hrušku. Jeho pokus končí nad.

10.

Domácí zatím na hřišti dominují. Naopak Příbram má problém podržet delší časový úsek míč.

11.

Řezníček se dokázal na polovině hřiště uvolnilt z těsného bránění a je faulován.

11.

Necidovi rozhodčí odmával ofsajd.

12.

Řezníček vypálil z přiblizně 25 metrů a po teči jednoho z domácích bude Příbram kopat roh.

13.

Ten Slavia bez problémů ubránila.

14.

Další akce slávistů po pravé straně tentokrát končí u Mišůna, jenže ten míč odkopl pouze do autu.

1 2 3 4 5 6 »

Slavia dala v předchozích čtyřech kolech jediný gól, dnes ale otevřela skóre už v páté minutě. Nitrianský ještě sám před prázdnou brankou trefil jen břevno, odražený míč ale Piták připravil nabíhajícímu Hrubému, který zamířil přesně do horního rohu. Dvacetiletý záložník se dočkal v desátém ligovém utkání premiérové trefy.

Pražané, povzbuzení vedoucí brankou, pokračovali v aktivní hře, Neves ale v těžké pozici mířil z voleje nad. Příbram potvrzovala, že je na hřištích soupeřů nejhorší z celé ligy, venku vyhrála naposledy vloni v dubnu v Českých Budějovicích. Tým od Litavky zahrozil až v závěru poločasu, kdy nejprve pálil Pilík a pak Černého z úhlu prověřil Řezníček.

Do druhé půle vstoupili hosté lépe a po pěti minutách mohli srovnat. Zeman našel přihrávkou přes celé vápno osamoceného Pilíka, ale toho ve velké šanci vychytal Černý. Zápas pak na deset minut přerušil sudí Kovařík kvůli vulgárním nadávkám na adresu předsedy asociace Pelty.

Pauza prospěla Slavii, která se znovu dostala do tlaku. Smejkala a poté s přispěním tyče i Necida ještě vychytal Hruška, v 71. minutě už ale domácí pojistili náskok. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Necid a navázal na svou trefu z minulého kola, která znamenala výhru 1:0 v Ďolíčku proti Bohemians 1905.

Rozhodčí Libor Kovařík kvůli nadávkám na adresu předsedy Fotbalové asociace ČR Miroslava Pelty přerušil zápas. Sudí poslal v 55. minutě hráče do kabin, přibližně za deset minut hra pokračovala. Slávisté od začátku utkání skandovali tradiční pokřik "Pelta ven", k němuž se přidával celý stadion. Neodpustili si ale ani "Pelta je č....", a Kovařík proto v úvodu druhé půle přerušil zápas. Jde o nové opatření, které v boji proti vulgaritám zavedla fotbalová asociace.

Příbram už zdramatizovat utkání nedokázala a potvrdila, že se jí na hřišti Slavie nedaří. Na půdě týmu z Edenu prohrála pošesté za sebou a nikdy v samostatné historii tam nedokázala zvítězit. Počtvrté z posledních pěti duelů v Edenu navíc odjížděla s třemi inkasovanými brankami, protože v 88. minutě ještě Juhar po Pitákově rychlém rozehrání přímého kopu obloučkem přehodil Hrušku.

Slávisté tak v utkání dali stejně gólů jako za předešlých šest kol dohromady. Naopak Příbram se jubilejního 500. gólu v české lize nedočkala ani po další Pilíkově šanci.

Slavia Praha – 1. FK Příbram 3:0 (1:0)

Branky: 5. Hrubý, 71. Necid, 88. Juhar. Rozhodčí: L. Kovařík  Pelikán, Dobrovolný. Bez karet. Diváci: 4 452.

Slavia: Černý  Dostál, Smejkal, Škoda, Neves  Nitrianský, Hrubý, Gecov (90.+8 Prošek), Piták (90. Zmrhal)  Juhar (90.+7 Sodoma), Necid. Trenér: Pastoor.

Příbram: Hruška  Jugas, Hájovský, Mišůn, Hajrapetjan (75. Mareš)  Pilík, Krbeček, Tarczal, Zeman – Danoski (79. Kraut)  Řezníček (90. Volešák). Trenér: Čuhel.

Alex Pastoor (Slavia): "Pro nás je to krásné vítězství, druhé za sebou. Jsem rád, že jsme nezpanikařili. Věděli jsme, že nás čeká pět finálových zápasů, a dva máme úspěšně za sebou. Dvakrát jsme udrželi čisté konto, dali jsme góly. Jsem šťastný za vítězství, ale co mě těší ještě víc, je způsob, jakým jsme ho dosáhli. Na hřišti nám dneska dobře fungovala spolupráce mezi hráči, mohlo to skončit i vyšším skóre, třeba 6:1. Dali jsme více gólů, to hráčům určitě dá vyšší sebevědomí. A protože jsem ambiciózní, sice výhru oslavíme, ale pak se v týdnu zaměříme a připravíme na zápas s Brnem. Máme to ve svých rukou, myslím, že ještě takové čtyři body budeme k záchraně potřebovat."

Petr Čuhel (Příbram): "Naše porážka je zasloužená. Vstoupili jsme do toho zápasu bojácně a nechali jsme si dát velmi laciný gól. Utkání se zlomilo na začátku druhé půle, kdy jsme nevyužili velkou šanci. Po přestávce kvůli přerušení zápasu jsme dostali druhý gól a poté bylo o zápasu už víceméně rozhodnuto. Byl to další ze zápasů, kdy jsme venku nevstřelili branku. Takové šance, jaké měl dneska Pilík, by se v lize měly proměňovat. Každá porážka v boji na konci tabulky je složitá. Pro nás je to o to horší, že jsme to dnes Slavii hodně usnadnili. Udělali jsme chyby a Slavia nás potrestala."