úterý 23. května 2017 Vladimír
EVROPSKÁ LIGA

Španělský souboj ovládla Sevilla. Duel s Valencií rozhodla v první půli

aktualizováno 24. 4. 2014 23:30

Sevilla – Velký krok k postupu do finále Evropské ligy udělali fotbalisté Sevilly. Andaluský celek v úvodním semifinálovém střetnutí potvrdil výbornou formu z posledních týdnů a na domácím hřišti zdolal ve španělském souboji Valencii 2:0. O jeho triumfu rozhodla již první půle, kdy se nejprve patičkou trefil M'Bia, jenž však byl v ofsajdu, a Bacca. Ve druhém semifinále zdolala Benfica Juventus. Podrobnosti z tohoto utkání najdete zde.

--:--

Dobrý den, vítejte u textového on-line přenosu z úvodního semifinále Evropské ligy, v němž na sebe narazí Sevilla a Valencia. Zápas začne v 21:05.

--:--

Sevilla se do semifinále probojovala přes Porto, a to i přes fakt, že první duel v Portugalsku prohrála 0:1. V odvetě však svěřenci trenéra Unaie Emeryho předvedli výborný výkon a svého soka porazili 4:1. Kromě toho se Andalusanům daří i v lize a poslední čtyři soutěžní duely vyhráli při skóre 14:2.

--:--

To Valencia při svém postupu přes Basilej musela předvést ještě větší obrat. Ze Švýcarska si totiž odvezla výprask 0:3. Doma Netopýři zahráli daleko lépe a po triumfu rovněž 3:0 dotáhli čtvrtfinále do prodloužení. V něm vstřelili další dvě branky a vyhráli 5:0.

-:-

Ve větší formě do zápasu jdou sice domácí, ale letošní bilance hovoří spíše pro Valencii. Ta ve španělské lize na domácím hřišti dokázala svého soupeře porazit 3:1 a v Andalusii uhrála remízu 0:0.

--:--

Sestavy:

Sevilla FC: Beto – Figueiras, Pareja, Fazio, F. Navarro – J. Reyes, Carrico, Rakitič, Mbia, Vitolo – Bacca.

Valencia CF: Guaita – Joao Pereira, Fuego, Mathieu, Bernat – Feghouli, Parejo, S. Keita, Cartabia – Vargas, Alcácer.

--:--

Oba týmy již přichází na hrací plochu.

1.

Zápas začal.

1.

Hned v prvních vteřinách se pokusil Pereira z Valencie projít po pravém křídle, ale Navarro důrazně zasáhl a vybojoval míč pro domácí.

1.

Sevilla se málem dostala do velké šance. Bacca dostal přesnou přihrávku mezi obránce a už už se dostával do samostatného nájezdu. V poslední chvíli se však stačil vrátit Fuego.

2.

Valencia vybojovala roh.

2.

Parejův roh odhlavičkoval do bezpečí Mbia.

2.

Cartabiův centr byl zblokovaný. Další roh pro hosty.

3.

K hlavičce se dostal Fuego. Bastos s jeho pokusem ale velké problémy neměl.

4.

Další pokus domácích o překvapivou přihrávku za obranu. Reyesův pokus však tentokrát nabíhajícího Rakitiče nenašel.

5.

Sevilla začíná dominovat na míči a hostům ho v posledních vteřinách příliš nepůjčuje.

6.

Rakitičův centr domácím nic nepřinesl. Odkop pro Valencii.

6.

Bacca byl při svém nabíhání příliš horlivý. Rozhodčí mu odmávali ofsajd.

7.

Valencijský Cartabia hledal ve vápně některého ze spoluhráčů, jenže jeho centr byl příliš dlouhý.

8.

Krásná fotbalová akce. Navarro lobem přes dva protihráče uvolnil Vitola. Jeho centr zblokovala pozorná obrana na roh.

9.

Reyesův centr byl odklizen do bezpečí.

1 2 3 4 5 6 »

Že španělský souboj o finále bude velice vyhrocenou a vyhecovanou záležitostí, bylo patrné hned od prvních minut. O něco aktivnější byli domácí, kteří do zápasu vstupovali se solidní bilancí čtyř výher v soutěžních utkáních v řadě. Avšak Valencia svému soupeři dlouho nic nedovolila a sama v jedenácté minutě nebezpečně zahrozila tvrdou ranou Alcácera.

S přibývajícím časem se ale do větších šancí začali dostávat i Sevillští, a to zejména po přesných pasech kapitána Rakitiče. Po jednom z nich nebezpečně hlavičkoval Fazio a jeho pokus jen těsně minul tři tyče. Co se nepovedlo stoperovi andaluského celku, napravil v třiatřicáté minutě M'Bia. Ten se po standardní situaci, kterou prodloužil Carrica, dostal sám před Guaitu a krásnou patičkou poslal domácí do vedení. Gól však neměl být uznán, jelikož střelec byl v rozhodující moment v jasném ofsajdu.

O tři minuty bylo v Seville ještě veseleji. Po rychlé akci si Bacca na hranici pokutového území vyměnil míč s Vitolem, pronikl do šestnáctky a přesnou ranou na zadní tyč nedal Guaitovi šanci. V nastaveném čase první půle mohl přidat třetí branku ještě Fazio. Jeho hlavičku ale brankář Valencie dokázal skvělým zákrokem vyrazit.

Ve druhé části se hosté osmělili a začali svého soupeře tlačit. Byli to však právě Andalusané, kteří si vytvořili další vyložené šance. Nejprve hlavičkou znovu zahrozil Fazio a poté se sám před brankářem Valencie zjevil Bacca, jenže Guaita dvakrát skvěle zasáhl.

Valencia ze svého tlaku dokázala vytěžit velké příležitosti až v samotném závěru. V třiaosmdesáté minutě se sám před brankou zjevil střídající Jonas, ale Beto ho vychytal. O chvíli později se neujala ani hlavička Vargase, jež skončila na břevně.

V samotném závěru ještě mohl přidat třetí branku Ibarro, jenže z malého vápna přestřelil.

Sestřih utkání Sevilla - Valencie

FC Sevilla - Valencie 2:0 (2:0)

Branky: 33. Mbia, 36. Bacca. Rozhodčí: Skomina - Ul (oba Slovin.), Cariolato (It.). ŽK: Marin - Alcácer.

FC Sevilla: Bastos - Figueiras, Pareja, Fazio, Navarro - Reyes (59. Marin), Carrico, Rakitič, Mbia, Vitolo (90. Iborra) - Bacca (73. Gameiro). Trenér: Emery.

Valencie: Guaita - J. Pereira, Fuego, Mathieu, Bernat (46. Gaya) - Feghúli (74. Jonas), Parejo, Keita, Cartabia (57. Piatti) - Paco, Vargas. Trenér: Pizzi.

Zdroj: ČT sport