sobota 24. června 2017 Jan
GAMBRINUS LIGA

Duel týmů ze dna tabulky vítěze neměl. Bohemians hráli s Baníkem bez branek

aktualizováno 28. 3. 2014 23:07

Praha – Před zápasem oba celky vyhlašovaly, že neberou nic jiného než výhru. Záchranářský duel týmů ze dna tabulky však vítěze nenašel. Fotbalisté Bohemians 1905 uhráli na domácím hřišti s Baníkem i přes několik velkých šancí na obou stranách remízu 0:0. Pražanům ale zisk bodu pomohl opustit sestupové pozice, když o skóre přeskočili Brno. Ostrava zůstává poslední.

--:--

Dobrý den, vítejte u textového on-line přenosu z 22. kola české fotbalové ligy, v němž na sebe v záchranářském boji narazí Bohemians Praha 1905 a Baník Ostrava. Utkání začne ve 20:15.

--:--

Zápas bude soubojem dvou nejhorších týmů v soutěži. Bohemians jsou prozatím v tabulce patnáctí, Baník poslední šestnáctý. Na kontě mají oba celky osmnát bodů.

--:--

Oba celky tak budou chtít zápas vyhrát. Zisk tří bodů by je totiž posunul mimo sestupové pozice na třináctou příčku.

--:--

Klokani do zápasu půjdou v dobrém rozpoložení. Pod vedením nového trenéra Luďka Klusáčka v posledních dvou dulech získali čtyři body a další by chtěli získat právě dnes. Baníkovci drží sérii bez prohry ještě o jeden zápas delší. V minulém utkání dokonce dokázali obrat o body na vlastním stadionu vedoucí Spartu. Na vítězství však čekají již jedenáct kol.

--:--

Podzimní měření sil obou celků skončila na Bazalech výhrou Bohemians 1:3.

--:--

Zápas bude ostřesledovaný i z pohledu fanoušků. Po řádění ostravských příznivců na Bazalech se znovu rozhořelo téma bezpečnosti na stadionech. Proto pro dnešní duel byly prodávány lístky pouze na jméno.

--:--

Sestavy:

Bohemians 1905: Berkovec – Kalina, Krch, Brabec, Pauschek – Moravec, Jindřišek, Hora, Rada, Bartek – Lietava

Baník: Pavlenka – Vengřinek, Frydrych, Baranek, Sukup – Krmenčík, Foltýn,
Kukec, Greguš, Štěpán - Škutka

--:--

Oba týmy vstupují na hrací plochu.

--:--

Vstupenky na dnešní duel byly pouze na jméno, ale na atmosféře se to vůbec neodrazilo.

1.

Zápas začal.

1.

Kalina se snažil na levém křídle uvolnil Bartka. Hostující Frydrych jeho záměr přečetl.

2.

Kukec hledal před bránou Štěpána. Míč odkopla pozorná obrana. K následně se k ráně dostal Foltýn, ale jeho rána Berkovce neohrozila.

3.

Baník se dostal k rohu.

4.

Štěpánův centr našel hlavičku Frydrycha. Ta byla nepřesná.

4.

Útočná snaha hostů skončila nepřesnou přihrávkou. U míče jsou Bohemians.

5.

Jidřišek hledal na pravém křídle rozběhnutého Horu. Včas zasáhl Baranek.

6.

Moravec se snažil uvolnit kolem Sukupa. Ostravský obránce ho však dobře vykrokoval a o míč ho připravil.

6.

Dlouhý nákop do vápna schoval v rukavicích Pavlenka.

7.

Domácí Hora si šikovně obhodil Baránka, jenž ho zastavil pouze za cenu nedovoleného zákroku.

8.

Kalina se dostával za obranu Baníku, jenže při své útočné snaze fauloval Štěpánek.

1 2 3 4 5 6 7 »

Utkání provázela mimořádná bezpečnostní opatření kvůli obavám, aby se neopakovaly výtržnosti ze sobotního zápasu Ostravy se Spartou. Na stadionu v Ďolíčku však k žádným konfliktům nedošlo a policie nemusela zasahovat.

Ostrava začala aktivněji a ve 12. minutě také poprvé vystřelila na branku. Kukecovu ránu z pravé strany domácí gólman Berkovec vyrazil a Greguš už se k dorážce nedostal.

Bohemians poté hru vyrovnali a vypracovali si slušné šance. Rada z přímého kopu minul pravou tyčku a o chvíli později volný Hora hlavičkoval nad branku. Minutu před pauzou mohl otevřít skóre domácí Lietava, ale samostatný únik zakončil pouze další nepřesnou střelou.

Po hodině hry znovu převzala iniciativu Ostrava. "Klokany" dvakrát podržel výborný Berkovec, který v rozmezí sedmi minut zneškodnil Krmenčíkovu hlavičku i střelu zblízka.

Také Bohemians v závěru předvedli několik zajímavých akcí, ale se stejným výsledkem. Přesnost v koncovce postrádaly nebezpečné pokusy Kaliny i střídajícího Nerada.

Pražský nováček tak podruhé za sebou remizoval bez branek, Baník uhrál nerozhodný výsledek dokonce počtvrté v řadě.

Ostře sledované utkání mezi Bohemians 1905 a Baníkem se obešlo bez výtržností

Bohemians Praha 1905 - Baník Ostrava 0:0

Rozhodčí: Královec - Wilczek, Jiřík. ŽK: Lietava - Sukup. Diváci: 4 094.

Bohemians: Berkovec - Pauschek, Brabec, Krch, Kalina - Jindřišek, Rada - Hora (69. Nerad), Moravec (83. Jeremenko), Bartek (76. Klavík) - Lietava. Trenér: Klusáček.

Ostrava: Pavlenka - Vengřinek, Frydrych, Baránek, Sukup - Štěpán (90. Zawada), Foltýn (89. Holzer), Greguš, Kukec - Krmenčík (83. Svěrkoš), Škutka. Trenér: Komňacký.

Luděk Klusáček (Bohemians): "První poločas byl takový opatrnější, trošku nervózní. Ve druhém už se hra více otevřela. Spíše než vyložené šance to byly příležitosti, které vyplývaly z toho, že se mužstva snaží silou dopracovat k brance. Ani jednomu se to nepovedlo a remíza je asi ztrátou pro oba. Není to ale pro nás fatální ztráta. Máme pořád ještě osm zápasů do konce. Je to bod, kterým se můžeme přiblížit dalším soupeřům. A situace v tabulce je taková, že jeden zápas a jedna výhra to může celé otočit."

František Komňacký (Ostrava): "My odjíždíme z Bohemky zklamaní. Chtěli jsme uspět a vyhrát, protože jsme věděli, že je to jeden z klíčových zápasů celého jara. Dneska jsme my ani Bohemka tu opravdovou sílu směrem dopředu neprokázali. My jsme měli hluchou čtvrthodinku na začátku druhé půle, kdy jsme nestíhali a ztráceli jednoduché míče. Naštěstí po 15 minutách jsme se zvýšenou aktivitou z toho dostali a až do konce zápasu určitě nebyli horší. Chtěli jsme víc, ale bod musíme vzít. Myslím, že pro oba je to málo. Liga je tak vyprofilovaná, že když nebudete vyhrávat, tak po jednom bodíku to jde hrozně pomalu."

Zdroj: ČT sport